Atlas ČR 10R v6 - problém s instalací

O autonavigacích Nüvi i turistických přístrojích eTrex, Colorado, Oregon

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod pompier 20. 12. 2007 00:17

Koupil jsem si Garmina Nüvi 250. Z přiloženého CD jsem si nainstaloval TOPO mapu a program MapSource. TOPO mapa v Garminu jede. Pak jsem si stáhnul Atlas ČR 10R v6. V PC ho mám, v MapSource se objevuje. Problem nastal, když jsem chtěl mapu dostat do Garmina. Po označení mapových podkladů a kliknutí na přenos mapy MapSource spadne. Nevím, kde dělám chybu, může mi někdo poradit, jak dostat Atlas do Garmina? Děkuji.
pompier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 20. 12. 2007 09:34

zkusil bych stahnout nejnovejsi mapsource
warhead_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pompier 20. 12. 2007 11:37

Stáhnul jsem, nepomohlo... :(
pompier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 20. 12. 2007 11:43

hmm tezko rict , mozna jeste zkusit odinstit atlas , smazat ho i z registru a znovu nahrat
warhead_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pompier 21. 12. 2007 20:04

Vyzkousel jsem - mam dojem, ze je asi problem v MapSource - zda se mi, jako by program "nevidel" Garmina... V PC ho po pripojeni vidim (v pruzkumnikovi), ale MapSource jako by ho nemohl najit...
pompier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pompier 25. 12. 2007 21:05

Ještě pro případné pomocníky... Atlas jsem odinstaloval, znovu instaloval přesně podle návodu. V MapSource je, ale do Garmina prostě nejde (MapSource při přenosu spadne). Verze MapSource je poslední možná. Ještě mne napadlo zkusit nahrát atlas na kartu. Jde to i bez použití MapSource?
pompier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza_LT 25. 12. 2007 23:17

Bez mapsource nic nenahrajes, zkusil bych dat SD kartu do ctecky a nahrat to primo na ni bez pripojenyho pristroje.

Pripadne bych to jeste zkusil na jinym pocitaci, treba to pada kvuli naborenym windowsum ...
Honza_LT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suttorad 26. 12. 2007 15:02

Otazka - co to znamena Padne ? Vypise v okne nejaku chybu ? Skus obsah okna poslat na hotline zastupeniu Garmin v CZ. Dalsia moznost je dost brutalna - preinstalit WinBlows...
suttorad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pompier 26. 12. 2007 22:28

To Honza_LT: Wokna jsou čisté, tady bych problém asi neviděl...

To suttorad: Garminu jsem napsal, sám jsem zvědav, co mi odepíší.

Spíš jsem myslel, že dělám nějakou chybu já, ale nevím jakou...
pompier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrkupb 4. 1. 2008 16:54

Pompier: Měl jsem podobný problém PC nechtělo navigaci vubec najít vypadalo to na ovladače ale nakonec jsem zajel do Gpscentra v Praze kde jsem nuvi koupil a zjistili jsme že to bylo kabelem. Měl jsem ho od MP3 přehrávače napájení a nabíjení navigace fungovalo ale počítač nuvi nenašel. Koupil jsem nový a už to šlape.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 4. 1. 2008 19:04

petrkupb píše:Pompier: Měl jsem podobný problém PC nechtělo navigaci vubec najít vypadalo to na ovladače ale nakonec jsem zajel do Gpscentra v Praze kde jsem nuvi koupil a zjistili jsme že to bylo kabelem. Měl jsem ho od MP3 přehrávače napájení a nabíjení navigace fungovalo ale počítač nuvi nenašel. Koupil jsem nový a už to šlape.n/quote]

jenom doplnim,ze pro komunikaci s "auto" garminy nejsou zadne ovladace potreba - zarizeni se pro pocitac tvari jako obecny USB Mass Storage a mapsource (a poiloader) s nim komunikaji jako s diskem. ovladace jsou potreba pro turisticke garminy.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod logman 4. 1. 2008 19:56

piErcE píše:jenom doplnim,ze pro komunikaci s "auto" garminy nejsou zadne ovladace potreba - zarizeni se pro pocitac tvari jako obecny USB Mass Storage a mapsource (a poiloader) s nim komunikaji jako s diskem. ovladace jsou potreba pro turisticke garminy.

To není zas tak úplná pravda. Ano, nuvi se po připojení k PC hlásí jako USB Mass Storage, ale MapSource pro samotnou komunikaci se zařízením potřebuje správné ovladače.
Naposledy upravil logman dne 4. 1. 2008 21:00, celkově upraveno 1
logman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod logman 4. 1. 2008 20:35

pompier píše:Po označení mapových podkladů a kliknutí na přenos mapy MapSource spadne. Nevím, kde dělám chybu, může mi někdo poradit, jak dostat Atlas do Garmina? Děkuji.i/quote]

Už se to řešilo i na pandoře. Zkuste se kouknout sem. S přihlédnutím k číslu verze MapSource. Současná je samozřejmě vyšší.
logman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kaniam 4. 1. 2008 22:43

Pomocí Map source jsem od garmin nuvi 600 nainstaloval Topo Czech 1.2 -a poté jsem chtěl nainstalovat Atlas 10Rv6 - obojí na SD kartu- ale vždy ten druhý se přeinstaluje ve složce garmin přes původní. zkusil jsem změnit jejich název, ale ani to nepomůže - co s tím? Nebo je atlas obsažen v Topo a je to zbytečné? díky za radu
kaniam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 4. 1. 2008 22:48

logman píše:
piErcE píše:jenom doplnim,ze pro komunikaci s "auto" garminy nejsou zadne ovladace potreba - zarizeni se pro pocitac tvari jako obecny USB Mass Storage a mapsource (a poiloader) s nim komunikaji jako s diskem. ovladace jsou potreba pro turisticke garminy.

To není zas tak úplná pravda. Ano, nuvi se po připojení k PC hlásí jako USB Mass Storage, ale MapSource pro samotnou komunikaci se zařízením potřebuje správné ovladače.n/quote]

nemate pravdu. pro nuvi a streetpiloty mapsource se zarizenim komunikuje na urovni souborru pres mass storage a zadne ovladace neni treba v systemu mit.

vim o cem mluvim, nebot prave tato skutecnost mi umoznovala pouzivat mapsource a poiloader na 64bitovych windows v dobe, kdy jeste nebyly 64bitove ovladace dostupne. a jak jiste vite, ta 32bitove ovladace v 64bitovem systemu nelze pouzit. oproti tomu posilani map a bodu do legendu cx bylo nutne na druhem pocitaci, kde byly jeste 32bitova XP, nebot pro tento prenos jiz ovladace byly potreba.

Jedine co je treba pro opravdu korektni funkcnost mapsourcu je pritomnost souboru garmin\garmindevice.xml, ktery obsahuje konfiguraci zarizeni a kterou mapsource docela vyzaduje, jinak nelze prenaset mapove body, trasy apod.

PS: zkuste si odstranit slozku c:\garmin\usb_drivers.. budete prekvapen funkcnosti systemu (nikam do systemu se uz ovladace neprekopirovavaji)
Naposledy upravil piErcE dne 4. 1. 2008 22:54, celkově upraveno 1
piErcE
Junior

Další stránka