Nokia: přicházím změnou produktového kódu o záruku?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod zwan1 18. 6. 2007 08:51

Chci si zmeni product CODE u N70 od O2 ,ale neprijdu timpadem o zaruku?? Jemi jasne ze bych ho preflesoval nez ho poslu do servisu tak to vratim zpet ale co kdyz MT nepujde a nebudu schpony jej preflesovat a v servisu to zjisti ??

//Radek E.: upraven název vlákna.
zwan1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ousteen 18. 6. 2007 12:09

Jestli změníš product code přicházíš o záruku. Zamozřejmě před zaruční opravou můžeš product kod zmenit zase zpet a nahrat zas O2 soft ale otázka zní: Co když se mobil porouchá natolik, že nepujde zapnout a přeflešovat zpět? Samozřejmě to v servise zjistí žes to měnil a záruku neuznají. Takže je to na tvé riziko! :D
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod jarda66 18. 6. 2007 14:46

Ty jsi nějakej chytrej, máš s tím vlastní zkušenost že to budou zkoumat? A taky bys mohl vědět, že nižší verzi FW už do toho nedostaneš. Takže než radit blbě tak raději neraď vůbec . . .
jarda66
Junior

Odeslat příspěvekod copper 18. 6. 2007 14:52

2ousteen: Ceska legislativa nic takoveho jako skutecnost ze muzes prijit o zaruku nezna. Zaruka je jednoznacne dana zakonem a plati min. 24 mesicu, jina okolnost nez uplynuti teto doby te o ni nemuze pripravit.
Pri zasahu do telefonu zakaznikem se pripadne zarucni/nezarucni opravy posuzuji vzdy individualne.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ousteen 18. 6. 2007 15:08

copper, jarda 66: Kluci nejspíš máte mylné informace. Přímo na stránkách nokie je informace, že pokud budete měnit product key, přicházíte o záruku. Pokud zmenite product key a budete ho chtit po nejake vade mobilu kvuli zaruce z5 tak to jde. Ale musi se nahrat zpět i soft od operátora. Protože operátor, v tomhle případě O2 vystavil záruční list. Pokud se s mobilem stane neco vazneho a vy nebudete moct z jakehokoliv duvodu navratit změny zpátky, odnesete ho do servisu, tAM HO PŘIPOJI K FLEŠOVAČCE A product key se jim ukaže. Oni vam ho opravi ale vy musite tuhle opravu uhradit pac se nejedna o tu zaruční!!!

Jo a Jardo, samozřejmě že nižší verzi systému nejde nahrat. Jde nahrat jen tan nejaktualnejsi. Ale to na veci prece nic nemeni. Nerikal jsem ze se musi nahrat verze ktera tam byla ale ta od O2 v tomto případe. Je jedno jestli nova nebo jeste novejsi :)

A pro nevěřící Tomáše přidávám odkaz přímo na českou stránku Nokie a článek k tomu: je to to nejtučnější z celého článku!!!

http://www.nokia.cz/support/softwareupd ... trukce.php
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod jarda66 18. 6. 2007 15:48

No takže když tam budu chtít vrátit FW od operátora který bude mít nižší verzi než ten free co bude v telefonu tak ho tam dostanu?
jarda66
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 18. 6. 2007 16:13

Jarda66: tak tohle nevim přesně. Podle mě by to jít mělo. Když změníš zpátky product key z čisté na customizovanou, tak NSU začne zjišťovat tu nejaktuálnější verzi kterou ten operátor schválil a tu instaluje. Ale tohle je fakt otázka. By mě zajímalo co na to Funes. Ale zase operatorovi to dlouho netrva nez tu verzi upravi takze to prodlení není zase tak veliké aby nastala tato situace....Co vím určitě tak pokud NSU zjistí že na webu neni nová verze softu, nabídne k přeinstalování tu co je v mobilu. Takže by ji mohl přehrát na stejnou jen s tou customizaci.... :hm :hm :hm
To je to riziko změn no. :roll:
Pokud se zmeni kod pak se da zpet a nepujde stahnout verze pro operatora protože je starsi tak je to v háji a oprava se musi zacvakat :(
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod copper 18. 6. 2007 17:22

ousteen píše:copper, jarda 66: Kluci nejspíš máte mylné informace. Přímo na stránkách nokie je informace, že pokud budete měnit product key, přicházíte o záruku.
~ Carpe diem ~
copper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ousteen 18. 6. 2007 17:48

copper: Dobre tak v tom máš asi pravdu. Jenže zase na druhou stranu......jak často se mechanicky poškodí klavesnice? A to je možná jediná část kterou lze takto uznat, pač nic jineho mechanicky rozbitého ti asi neuznaji....... :? Takže: Jaká by byla tvá odpověď na otázku...

Chci si zmeni product CODE u N70 od O2 ,ale neprijdu timpadem o zaruku?? Jemi jasne ze bych ho preflesoval nez ho poslu do servisu tak to vratim zpet ale co kdyz MT nepujde a nebudu schpony jej preflesovat a v servisu to zjisti ??

Podle mě je nejlepší poradit tohle: Pokud se s mobilem nic vážného nestane, tak fajn. Ale product code musis po aktualizaci zmenit zpet. Pokud se ale v záruční době něco vážnějšího s mobilem stane tak se můžeš jen modlit aby na to nepřišli cos prováděl. Takže nejlěpší je nechat to aspon po dobu záruky tak jak to je. A je to bez rizika. Navic operatori uz stejne nebizeji nejaktualnejsi verzi firmwaru. Souhlas?

A navic tahle větička nokie žádné vyjímky neuvádí:

Rovněz manipulace s produktovým kódem telefonu za učelem získaní jiného firmware než, který je pro daný telefon určen, vedou ke ztrátě nároku na záruční servis.

Proste to znamena: zmeniš product key, my na to přijdem a máš po záruce.

Ja nejsem odpurce toho flasovani. Sam jsem chtel mou vodafonackou N70 predelat na cistou verzi. Ale nakonec jsem si to rozmyslel prave kvuli te zaruce. Pac pred rokem jsem za ni dal 10tis a to je pro chudeho studenta opravdu dost. Tak jsem nechtel aspon v zarucni dobe do ni nijak zasahovat.

//Radek E.: příspěvky sloučeny.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod jarda66 18. 6. 2007 21:42

S tím jak píšeš že operátoři nabízejí aktuální novou verzi FW a že jim to netrvá dlouho tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. Jen si najdi tady v sekci product code jednotlivé product cody pro operátory, zadej je do Nokia NSU a uvidíš jak staré verze FW ti to nabídne. Já bych si dovolil tvrdit, že jim to naopak trvá VELMI dlouho než nový FW upraví a nabídnou ke stažení.
jarda66
Junior

Odeslat příspěvekod ousteen 19. 6. 2007 07:05

Jarda66: Dobre tak to jo.To uz zalezi na operátorovi. Ale to je to riziko o kterém sem mluvil a proto jsem mu radil at to nedela! Aspoň ne v záruční době. A navic tech změn ve firmware operatoru je opravdu malo. Snad jen v odkazech na wap. Takže je zbytečné si komplikovat zaruku debrandingem.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod mipe 19. 6. 2007 08:17

No proste to delejte takto: Zmente ProductCode na nebrand, flash SW pomoci NSU a potom hned zmenit ProductCode na original podle stitku. Kdyz se neco stane a foun pujde do servisu, tak po napojeni na Phoenix budou udaje na stitku stejne s udaji vyctenymi z telefonu vcetne jazykoveho balicku a jestli tam mas nebo nemas pozadi a temata od operatora nikdo resit opravdu nebude:)
mipe
Junior

Odeslat příspěvekod AiR 19. 6. 2007 13:42

muzou v servisu zjistit, ze bylo v telefonu manipulovano s prodcode?
tedy ikdyz si tam dam ten puvodni, tak jestli se nekde v pameti telefonu neuchovavaji informace o pripadnych zmenach prodcode?
diky ;)
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ousteen 19. 6. 2007 13:51

Ne to ne. pokud ho zmenis zpet a pojistis to pred reklamaci vracenim customizovaneho softu tak ne. Pokud tam nechas cisty soft tak na to muzou prijit žes to někdy v minulosti menil.
ousteen
Junior

Odeslat příspěvekod AiR 19. 6. 2007 14:03

a tim ses si jisty nebo si to jenom myslis? treba se nekde uklada veskera historie servisnich zmen (aktualizace FW, zmena prodcode atd.)
AiR
Pokročilý

Další stránka