Cena za kB pres Eurotel Internet

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Frankenstein... 11. 10. 2006 22:47

Mam O2 Pohoda, chtel bych pouzivat Jimma, ale nikde nemuzu najit kolik stoji kilobajt,popripade jestli existuje nejakej datovej balicek...
Frankenstein...
Junior

Odeslat příspěvekod viper.aa 12. 10. 2006 14:25

http://www.cz.o2.com/bus/cz/tariffs/pri ... _Data.html

tady snad najdeš odpověd,stačí jen zapátrat na stránkách operátora a nebo si zavolat na infolinku. At žije lidská lenost :oboze
Motorola Amio--> C35i--> S45--> Samsung SGH A800--> CX70 fw56 --> se uvidí ... od 15.7.2006 SE K750i
už nikdy víc Motorolu
přešel jsem po 7 letech k SE z důvodu zániku Siemense,zatím spokojenost a doufám že to tak zůstane :-)
viper.aa
Junior

Odeslat příspěvekod Frankenstein... 13. 10. 2006 11:55

Az na to, ze z toho opravdu nic nechapu...
Frankenstein...
Junior

Odeslat příspěvekod viper.aa 13. 10. 2006 12:46

si zavolej na infolinku,rádi ti na tvůj dotaz odpoví a ještě ti popřejí pěkný den. Není to snad tak těžký jim tam zavolat ne?
Motorola Amio--> C35i--> S45--> Samsung SGH A800--> CX70 fw56 --> se uvidí ... od 15.7.2006 SE K750i
už nikdy víc Motorolu
přešel jsem po 7 letech k SE z důvodu zániku Siemense,zatím spokojenost a doufám že to tak zůstane :-)
viper.aa
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 13. 10. 2006 12:47

Frankenstein...: Základní sazba je 0,238 Kč/ kB. Lze si koupit i datový tarif Data Plus, kde je za 356 Kč volných 20 MB na APN internet.

viper.a: Takové rady si můžeš nechat od cesty, ty nikomu nepomohou. To je jednoduché poslat link na stránku operátora, že??
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viper.aa 13. 10. 2006 12:57

to esquire: promin ale ten dotaz je opravdu hloupej. Stačí zajít do prodejny,zavolat na infolinku a nebo se kouknout na stránky operátora kde je vše popsaný. A pokud vím tak na té stránce je to jasně i napsáno Mobile Internet GPRS Instant/UMTS/HSDPA -- 0,238 s DPH tak mě přestaň říkat že neumím poradit. Jasný?
už nikdy víc Motorolu
viper.aa
Junior

Odeslat příspěvekod Kubííík 13. 10. 2006 13:01

Podstatou je to, že pro využívání GPRS je nyní třeba si k hovorovému tarifu aktivovat ještě datový tarif (na rozdíl od předplacenek O2 = bývalých GO karet, kde se nic nezměnilo).
Datový tarif je u tarifů O2 Gold, O2 Gold MAX, O2 Platinum, O2 Platinum MAX, O2 Diamant, O2 Diamant MAX zdarma, u ostatních za 232Kč/měs.
Co je na tom k nepochopení?

Takže s O2 Pohoda už nejsi tak v pohodě jako v minulosti.

Nechci rýpat, ale zkus zvážit přechod k T-M Bav se.
K tomu Surf+ - za 118Kč/měs a můžeš pomocí Opery Mini bez omezení objemu dat na mobilu surfovat po netu. Anebo taky nemusíš - záleží jen na Tobě.

Srovnej:
1) http://www.cz.o2.com/bus/cz/tariffs/pri ... ohoda.html + data 232Kč/měs + 0.036Kč/kB
2) http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tari ... chces.aspx + data 0.06Kč/kB

Pokud pominu srovnání vlastních hovor. tarifů, které jsou ještě jakž takž srovnatelné, tak prostým porovnáním dat dojdeš k závěru, že O2 se začne vyplácet od 232 : (0.06 - 0.036) = 9666kB, tj. zhruba od 10MB = asi od 10000 zpráv přes JIMMa.

Navíc u T-M Bav se stačí, když je Ti 6-26let bez jakéhokoli dalšího dokladování, kdežto u O2 Pohoda potřebuješ každý rok doložit nárok na prodloužení smlouvy ISIC kartou, potvrzením školy o studiu ne starším než 3 měsíce, nebo prohlášením rodiče o návštěvě dítěte povinné školní docházky.

Nejsem prodejcem T-mobile ani s ním nemám nic společného.
Prostě se mi zdá nová nabídka cen dat u O2 na h***
Naposledy upravil Kubííík dne 13. 10. 2006 13:07, celkově upraveno 1
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 13. 10. 2006 13:03

viper.a: Objevují se zde hloupější dotazy, takže bych ho nekamenoval. Mohl sice svůj dotaz přidat do již existujícího tématu, ale nebuďme tak zlí.

Vyřešeno, prosím o zamknutí.
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubííík 13. 10. 2006 13:14

esquire píše:Frankenstein...: Základní sazba je 0,238 Kč/ kB. B/quote]

To je sice pravda, ale to už ve srovnání s ostatními operátory není ani internet, ale spíš něco skoro už na pomezí sazeb GPRS wapu.

Navíc i kdyby chtěl za každou cenu GPRS u O2, tak 232 : (0,238 - 0,036) = 1148kB - za 0.238Kč/kB do toho může jít snad jedině blázen.

Omlouvám se, pokud už se o tom někdy někde psalo (určitě ano), toto fórum čtu jen zcela výjimečně.
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod esquire 13. 10. 2006 13:17

Kubííík: Bohužel situace s "malými daty" je u O2 více než tragická. Doufal jsem, že po přejmenování O2 nabídne i nějaký konkurenceschopný datový tarif, ale zatím stále ticho po pěšině. : ( O2 dost zaspal proti konkurenci.
esquire
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubííík 13. 10. 2006 13:17

esquire píše:viper.a: Objevují se zde hloupější dotazy, takže bych ho nekamenoval. Mohl sice svůj dotaz přidat do již existujícího tématu, ale nebuďme tak zlí.
Kubííík
Junior

Odeslat příspěvekod viper.aa 13. 10. 2006 13:19

to esquire: já ho nekamenoval ale myslím že jsou tu i hloupější dotazy jak jsi napsal.
už nikdy víc Motorolu
viper.aa
Junior

Odeslat příspěvekod Kubííík 13. 10. 2006 13:25

esquire píše:Kubííík: Bohužel situace s "malými daty" je u O2 více než tragická. Doufal jsem, že po přejmenování O2 nabídne i nějaký konkurenceschopný datový tarif, ale zatím stále ticho po pěšině. : ( O2 dost zaspal proti konkurenci.s/quote]

Přesně tak.
Mít tuto "základní" sazbu 0.238Kč/kB u paušálu 4x vyšší než je u předplacenek - to bych jako paušální zákazník O2 považoval za těžkou diskriminaci.
A přitom to vypadalo, že to všechno skončí u dat.paušálů bez omezení objemu "za pusu".

Prostě mám pocit, že sloučením Č.Telecomu a Eurotelu pod křídly Telefonica vznikl supermoloch s manýry bývalého Č.T. molocha.
Zkuste si přečíst http://www.lupa.cz/clanky/o2-internet-k ... ory/160923 - než dosáhne O2 stažení tohoto článku.
Kubííík
Junior