U:fon: telefony, mobily, FAQ

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 7. 5. 2008 23:10

U:fon spustí mobilní hlasovou síť zřejmě již brzy, pravděpodobné je léto, což nejsou ani 2 měsíce. Na iDnes už vyzkoušeli jeho první mobil

iDnes píše: http://mobil.idnes.cz/exkluzivne-u-fon-bude-konecne-telefonovat-vyzkouseli-jsme-jeho-prvni-mobil-17g-/mob_operatori.asp?c=A080507_172255_mob_operatori_lhc

/editováno 2.6.2008:
Obrázek

FAQ - otázky a odpovědi:

:?: Na jak dlouho se musím upsat?
:arrow: Smlouva je na dobu neurčitou, nebo na 24 měsíců.

:?: Co obsahuje paušální poplatek
:arrow: Nic. Je to platba za soubor služeb. (Např. volání ve vlastní síti zdarma, u vyšších i sms, atd)

:?: Mohu si aktivovat samotný tarif Za nula (bez přístroje)?
:arrow: Ne, tento tarif lze získat pouze s telefonem. Nelze na něj ani přejít z vyššího tarifu.

:?: Můžu změnit tarif? Je to zdarma?
:arrow: Změna tarifu na nižší je zpoplatněna částkou 1785Kč

:?: Můžu si přenést číslo od jiného operátora? (O2, Vodafone, T-Mobile?)
:arrow: Ano, můžete.

:?: Co když mi nebude stačit volací jistina? Jaká vlastně je?
:arrow: Při objednání služeb platíte Volací jistinu 500Kč, která je vaším volacím limitem. Limit si můžete sami navýšit poté platbou na účet operátora a to platbami ve výši 500, 1000 nebo 3000Kč.

:?: Co když budu chtít svůj Nonstop mobil zrušit?
:arrow: V takovém případě zaplatíte smluvní pokutu 3750Kč. Pokud máte tarif 600 Rodina, zaplatíte 5950Kč.

:?: A vůbec. Platím nějakou aktivaci?
:arrow: 1Kč. Jen u tarifu "ZA NULA" se platí aktivační poplatek 500Kč vč. DPH. (momentálně součástí balíčku)


:?: Takže přijdu, a koupím? Platím něco navíc?
:arrow: Pozor, platíte ještě volací jistinu 500Kč za číslo, u Rodiny za 600 tedy 1500Kč

:?: Koukám, že telefon umí i internet. Můžu si ho u u:fona pořídit?
:arrow: Ano, rychlostí až 153kbps v balíčku za 200Kč. Ten bude nabídnut do konce roku 2008


:?: Musím si koupit telefon přímo od U:fona, nebo si jej mohu sehnat i jinde?
:arrow: Vzhledem ke specifickým parametrům Ufonovy sítě nelze použít jiný telefon, než ten přímo od U:fona.


_____________________________________________________________________________________

Nepřehlédněte také:

U:fon - Výběr čísla zdarma
U:fon - Podělte se o zkušenosti
Čtvrtý mobilní operátor je tu. Je to U:fon
Naposledy upravil snowboarder dne 6. 6. 2011 15:20, celkově upraveno 14
Důvod: Aktualizace
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thom 7. 5. 2008 23:38

Tak to jsem faaakt zvědav na ceny (jestli chtějí prorazit, budou muset nejníž). Už by to chtělo nějakou štičku v tom našem mobilovém rybníku ... ;) O2 s Neony je krapet štička, bohužel ale krapet přiotrávená, nové tarify se očekávají u Vodafonu, že by se konečně trochu zas něco dělo?
Thom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sioga 8. 5. 2008 11:00

ceny budou podobne ufonuv telefon ale asi bude vetsi pocet tarifu
jinak mi to je jedno jelikoz s pokrytim zustali na mrtvem bode
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 8. 5. 2008 11:08

Ufonův telefon je cenově nastaven tak aby konkuroval pevným linkám. U mobilů chtějí lidé trochu jinak postavené ceny, s volnými minutami/ kreditem.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 8. 5. 2008 11:08

1) ceny rozhodně nebudou podobné u:fonovu telefonu, zejména pro volání na pevnou
2) s pokrytím rozhodně nezůstali na "mrtvém bodě", pořád roste před očima
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ponak 8. 5. 2008 15:03

No to pokrytí se za poslední měsíce moc nezměnilo.... Teda aspoň podle tý jejich mapy na webu... A hlavně se loni kasali jako do konce roku chtějí mít pokryto skoro 100% populace...
Určitě by bylo zajímavé, kdyby stejně jako u svých pevných linek nabídli volání v rámci svojí sítě zdarma... U všech tarifů...
ponak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bart.homer 8. 5. 2008 17:21

Tak volání do své sítě zdarma se čeká, že bude... :-) Navíc stejně zezačátku nebude mít hned tolik zákazníků, tak proč to nepoužít jako to největší lákadlo... ;-] každopádně by to chtělo někoho, kdo s tím tady trošku zahejbe... ^^ Když jsem četl nedávno v nějakém časopise rozhovor s tiskovou mluvčí U:fona, tak by ty tarify už měli dávno mít vymyšlené a chystají takové prý novinky oproti ostatním operátorům, že bychom měli být mile překvapeni...Uvidíme jestli z toho půjdeme do kolen, ale já si v každém případě stále nechávám volná zadní vrátka pro útěk k U:fonu... :potichu Navíc měli dost času na to, aby ty tarify připravily, protože nechtěli rozjíždět mobilní síť dokud nebude dostatečně pokryto....Doufám, že čtou Mobilmánii a že trošku zahýbou s tím naším trhem... :hmm:
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CRAP 8. 5. 2008 18:29

No já jsem skeptický, pochybuji, že by trio operators pustili k sobě do rybníčku dalšího operátora. Ba ne, ti budou dělat obstrukce a nakonec U:Fone odletí v talíři zpět domů jako E.T. 8-)
CRAP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ponak 8. 5. 2008 18:33

No já jsem taky skeptický... U internetu taky slibovali průlomové ceny a skutek utek...
ponak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 9. 5. 2008 13:21

myslim ze maji proste spatne manazery a vubec ta organizovanost pokulhava
asi cekaji ze zakazniky k nim sami prileti na taliri
napr.u vodafone poslali sem manazera z praxi ktery mel urcity ukol
coz u penty pochybuji, hlavne nahrabat
coz je skoda
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 14. 5. 2008 07:56

::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radim 14. 5. 2008 09:55

Zde je další článek, nejvíc tam perlí kyslíkova Žabka:

U:fonovy hlasové služby budou podle něj útočit na trh cenou a nikoliv svou kvalitou a budou limitovány na Českou republiku. "Navíc k nim nebudou nabízeny doplňkové služby, na které jsou zvyklí nároční čeští zákazníci," dodává Žabka.
80 % lidí nebo více pouze volá a píše SMS, tak nevím, kde přišel na ty náročné zákazníky. :D
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x_pavel 14. 5. 2008 16:11

radim - mluvis o status quo.. musis se taky koukat na priciny... kdyby byl dostupny rozumny datovy tarif a rozumna rychlost...tak si bud jistej ze by ten pomer rozhodne takovejhle nebyl.....minimalne google maps by pouzival imho kazdej kdo umi aspon trochu odhadnout kde je vychod, zachod, zapad, jih a sever:-)

sioga: tak manazery tam zase tak spatny nemaj, jde o to jakej je strategickej cil penty a ten je dle meho celkem jasny = prani penez a pak nasledny prodej...

a pokud zminujes vodafone a ja ti dobre rozumim - tedy ze VF ma dobry management, tak o tom zase tak moc nevis:-)
Naposledy upravil snowboarder dne 3. 6. 2008 15:51, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny, používejte tlačíko UPRAVIT
x_pavel
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 14. 5. 2008 16:28

Pokud bude U:fon útočit cenou, tak Vodafonu nastanou krušné časy :D
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bart.homer 14. 5. 2008 19:46

Boooože, co to tam zase ten Žabka plácá???? Ten má co povídat...Ať se nejdříve podívá co tady za poslední týdny O2 zase zaperlilo...Ať si zamete před svým vlastním prahem....já klidně do U:fona půjdu pokud nabídne něco rozumného a nějaký Žabka s celým O2 a jeho novinkama od začátku května mě může trhnout nohou...
bart.homer
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků