Výběr virtuálního operátora

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 10. 9. 2017 09:15

Hloupá otázka ale jak to má kaktus vs.mobil účtování oba mají 60+1 tedy první minuta celá a pak po vteřinách?
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 10. 9. 2017 09:19

Kaktus má 1+1, čili po vteřině hned od samého začátku.Mobil Cz po minutě.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 10. 9. 2017 12:04

kaktus hlavně má s bonusem ceny za polovic, takže sms vyjde na 0,75Kč a s balíčkem se pak dá dostat až na 0,375kč/sms, konrétně u volání a sms lze dobře pracovat s bonusem, takže pokud někdo opravdu aspoň trochu volá a píše tak mu nic nepropadne a přes balíčky se dostane i na ceny voip..(volat lze i za 0,75Kč/min při tarifikaci 1+1) a pak na nějaký blbosti typu odorik callback může zapomenout..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenek.Moravia 10. 9. 2017 14:26

Trošku zavádějící, protože abych volal za 0,75 Kč za minutu a posílal SMSky za 0,375 Kč, tak bych musel pravidelně každý měsíc dobíjet částkou 300 Kč a to ještě v období kde se připisuje 100% bonus abych následně získal celkově 600 Kč na zakoupení dvou balíčků abych se dostal na takové sazby za volání a posílaní SMSek.
Zdenek.Moravia
Junior

Odeslat příspěvekod Well-being 10. 9. 2017 15:04

Pro volání a esemeskování se mi jeví jako nejvhodnější ČEZ tarify dTest A případně B. Cena jednotky (min. nebo SMS) je 0,49, resp. 0,40 Kč. Účtování po vteřinách od začárku hovoru, registrace stále možná i bez předchozího přihlášení do výběrového řízení. Nevyčerpané jednotky se převádějí do následujícího měsíce a čerpají se přednostně.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 10. 9. 2017 16:46

Já jsem jasně uváděl že při využití bonusu to je hned mezi prvními slovy a volání za až.. záleží na každém kolik čeho potřebuje a kaktus to právě umí dokonale namixovat a díky nekonečným převodům se pak lze v podstatě vykašlat i na nějaké zúčtovací období a řešit jen jednotky, i základní ceny při využití bonusu jsou 1,25Kč/min a 0,75Kč/sms, při použití balíčků se už jen dají srazit níže.. např. pro průměrnou spotřebu 100minut za měsíc to vychází 0,81Kč/min a při 67minutách 0,86Kč/min..takže i pro celkem menší spotřeby to vychází celkem rozumně a není potřeba tam cpát měsíčně 300.. pokud se využije i úvodní bonus za dobití lze se dostat na ještě nižší ceny.. např. při spotřebě cca 70 minut měsíčně během prvního roku na 0,60Kč/min s tarifikací 1+1, existuje na to hodně kombinací a na cca konkrétní požadavek sa dá udělat i více řešení přes balíčky a propočtů
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenek.Moravia 10. 9. 2017 17:45

Právě ze když budu mít malou spotřebu, tak si právě pořídím ten ČEZ mobil kde mám jen za 73,50 Kč měsíčně balíček kde je 100 minut do všech síti se sekundovou tarifikací + 50 SMS a bez jakéhokoliv hlídání 100% bonusu za dobití a podobně. Takže za 73.50 Kč měsíčně mě minuta volaní nebo jedna SMSka vyjde jen na 0,49 Kč.

U této tvé poznámky " i základní ceny při využití bonusu jsou 1,25Kč/min a 0,75Kč/sms, při použití balíčků se už jen dají srazit níže.. např. pro průměrnou spotřebu 100minut za měsíc to vychází 0,81Kč/min a při 67minutách 0,86Kč/min.. " by mě zajímalo jak jsi došel k těmto výpočtům. Balíček 100 nebo 67 minut neexistuje a je tam v nabídce 22 minut za 50 Kč a nebo např. dále 50 minut za 100 Kč a pak je až 200 minut za 300 Kč. Když budu mít dva balíčky 50 minut po 100 Kč, tak mě 100 minut vyjde na 200 Kč a tedy minuta volaní na 2 Kč a při bonusu za dobití na 1 Kč a ne na 0,81 Kč.
Zdenek.Moravia
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 10. 9. 2017 18:43

různou kombinací balíčků, nákup např. 200min a pak 2x 22min, tím se umoří i bonus jednoduše (nabiju za 200 mám 400, koupím za 300,- 200minut a pak 2x 22minut za 50,- celkem 244 minut na 3měsíce za 200,- tzn za 66,66Kč měsíčně 81 minut, jedna minuta pak vyjde na 0,82Kč) a to je ještě hodně jednoduchý příklad, ČEZ dtest je sice fajn, ale převod minut je omezený a volání nad rámec je zase někde úplně jinde, to je právě výhoda katusu, že od určité minimální spotřeby (cca 30minut měsíčně) už není potřeba u balíčků řešit nějaké učtovací období a prostě člověk řeší jen jednotky a nepřijde o ně ..protože málokdo provolá přesně v účtovacím období přesně 100minut a žádný měsíc nikdy jinak..tohle pak v celkových nákladech dělá extrémně moc.. já sám provolám v rozemí od 60-400minut a každý měsíc jinak a přepočítat to na čez tak buď spoustu měsíců bych zbytečně přeplácel a nebo dost měsíců zase zbytečně doplácel jednotky za dost vysokou cenu.. u kaktusu si jedu 0,75Kč/minutu bez ohledu na nějaké zúčtovací období.. prostě si kupuju balíčky po 200minutách jak je potřeba, pro ty co ke kaktusu přejdou a pořídí si novou sim tak navíc dostanou ještě úvodní bonus a když dobijou v happy day tak za 500 dostanou 1500 kredit, takže pak se dá dostat určité období (dle spotřeby) na hodně zajímavé ceny a to ani nemusí být extrémně velká spotřeba, jak jsem avízoval např. při průměrné spotřebě 70minut měsíčně to pak vyjde na celý první rok u kaktusu na 0,60Kč/min s tarifikací 1+1 a jeden měsíc klidně může se provolat třeba 10minut a jiný zase třeba 150..a o nic nikdo nepřijde ani nedoplácí
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 10. 9. 2017 18:51

petison píše:Kaktus má 1+1, čili po vteřině hned od samého začátku.Mobil Cz po minutě.

A takto děkuji chlape,já měl za to že mají první minutu celou a pak po vteřinách, podrobnosti na webu jsme ani nečetl a primárně mám kaktus simku na internet, k volání používám u 90% gratis firemní paušál.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tompr 10. 9. 2017 21:46

Nezapomen že u čezu mas baliček na mesic pak to převadí dal a dal...jako u Kaktuse?
Tohle je vec že to nemusím hlidat jsetli jeden mesic mam vetsi spotrebu a duhy malou porad o ty jednotky neprijdu....
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod jirys 11. 9. 2017 07:55

Zdravím,
dokázal by mi někdo zprostředkovat neomezený mobilní tarif co má Vojenská nemocnice Olomouc ?
Nemám
jirys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 11. 9. 2017 09:51

u čezu to nepřevádí dál a dál jako u kaktusu, u čezu se převedou jen jednotky z aktuálního měsíce do dalšího a tam když nebudou vyčerpány tak propadají (takže kdo neprovolá jednotky během 2měsíců má po nich), alespoň se čerpají přednostně to je plus, neříkám že čez je špatný, ale u kaktusu má člověk mnohem větší flexibilitu na spotřebu a v podstatě tam odpadá dělení na nějaké zúčtovací období, čez vychází dobře jen když se člověk trefí přesně do tarifu a to ještě kombinací volání a sms dohromady, jinak cena za jednotku docela rapidně roste a to jak v případě, když se provolá/propíše méně a nebo v případě, kdy je spotřeba naopak vyšší, si zkuste propočítat čez na jiné kombinace a už tak hezky nevychází, těch 0,49 za jednotku vyjde jen při plném vyčerpání 100minut a 50sms při jakékoliv jiné kombinaci už cena letí nahoru, takže když mě tu někdo obviňoval ze zavádějících informací, že u kaktusu lze volat už od tak to je stejné, akorát u toho kaktusu se do toho dá trefit s poměrně velkým rozsahem spotřeby, nikoliv na jednotky přesně a při vyuižítí úvodního bonusu se k ceně 0,50Kč/min dá dostat také.. např. za 500 lze mít 932minut na 8měsíců, tzn 116,5minuty v průměru na měsíc a cena za jednotku 0,53Kč/min při 1+1, při spotřebě v průměru 200minut na prvních 5měsíců cena vyjde na 0,50Kč/min přesně, při spotřebě kolem 70ti minut měsíčně to vyjde na prvních 12 měsíců cca na 0,60Kč/min..jak vyjde u čezu když někdo provolá cca 60-70minut měsíčně a napíše 10sms..nebo provolá 150minut měsíčně? tam už to najednou začne jinak lítat..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 9. 2017 21:22

Ahojte, obzerám sa kvôli sťahovaniu po operátorovi. Ide mi v skutočnosti hlavne o data - nepotrebujem gigantické kapacity, aktuálne používam gigové balíčky (4ka na SVK) a myslím, že by som sa vedel zmestiť aj do 300-500MB (možno aj do 200MB ale to si nedovolím povedať).
Volám veľmi málo (za mesiac dokážem prevolať aj menej ako 20 minút), SMS len výnimočne.

Takže asi by vyhovoval operátor s tarifou 1+1, cena samozrejme ak by bola menej ako 2,5kč/min, tak by to bolo super ale asi je to štandardná cena v Česku, takže ok. SMS neriešim.
Takže len tie data.

Rád by som platil čo najmenej - tu platím za LTE (pokrytie len v mestách) v prepočte len 26kč, takže ak sa dokážem udržať čo najbližšie k tomu, tak tým lepšie. Pozrel som niekoľko operátorov z výsledkov cez tarifomat - Sázka, GoMobil, Callpro a Kaktus, teda

GoMobil - Tarif na dátování - 2,5kč/min, 500MB LTE (T-M) - 159kč --RelaxMobil má v podstate identickú ponuku
Sazka - Tarif 127 - 0,9kč/m, 200MB LTE (Vodafone, vraj len do 15Mbps) - 127kč
Kaktus - 2,5kč/m, 200MB LTE (T-M) - 100kč .

Je potrebné sa nejako strachovať o signál, prerušenia služieb u týchto virtuálnych operátorov, prípadne celkovo správanie a zákaznícka podpora/spokojnosť?
Sú ešte nejaké ponuky, ktoré stoja za zmienku?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 11. 9. 2017 21:45

kaktus má za 100,- 500MB balíček s 250MB bonusem na soc sítě..pak ještě by za zmínku stálo emtéčko 200+200MB za 99Kč/měsíčně.. nebo si pořídit za stovku sim kaktus s dárkem 500MB a v happyday jí nabít za 500 tím bude kredit celkově 1100, bonusový kredit bude platit rok (nesmí se úvodní před dobitím vyčerpat!) takže to vyjde na 11 balíčků + první měsíc zdarma za celkových 600,- tzn za 50kč/měsíčně 500+250MB s převodem jednotek do nekonečna, když k tomu budeš volat, tak se to trochu zkrátí, ale cenově to bude nastejno, ale při využití bonusu je pak cena za volání 1,25Kč/min s tarifikací 1+1, po vyčerpání tohoto kreditu zase dobít ve vhodnou dobu v happyday, ale pak už bude platit bonusový kredit jen měsíc od dobití, takže tam je pak potřeba už zapojit do kombinace i balíčky aby se platnost protáhla na delší období.. dobíjet po 200, tím bude 200 bonusu jedna stovka měsíčně padne na internet a druhou buď provolat po jednotkách a na 30.den aktivovat balíček 22minut na dalších 30dní, címž se efektivně "bonus prodlouží" na další měsíc a nebo rovnou mít 22minut i na první měsíc a pak i na druhý měsíc to pak vyjde 2x50 takže padne celý bonus a pak jedeš za klasický zase do dalšího dobití
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 9. 2017 19:21

Aha aha, už rozumiem, to je balíček s aut. reaktiváciou, čo je v pohode, tak či tak by som to tak robil. Paráda, ten kaktus vyzerá dobre ale ten popis s tými bonusmi si musím prečítať ešte trikrát, než to aspoň čiastočne pochopím.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků