LTE v ČR - O2, T-Mobile a Vodafone

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod karel.racek 8. 6. 2015 11:22

Třeba takova obec Krovi. Obec v dolině kde člověk aby se nacetla stranka musí jít ven a po spuštění LTE mám rychlý internet i ve sklepě. Velká Bíteš namesti-700 m vzdušnou čarou vysílače 3g,edge,LTE. 3g ani tuk,LTE všude.
karel.racek
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 8. 6. 2015 11:47

JanaVol píše:S tím souhlasit nemohu. Pokrytí v LTE pásmu je již nyní daleko širší než v "3G". Stačí se podívat např. na mapu ČTÚ http://lte.ctu.cz/rk/ kde jsou informace o průběžném plnění rozvojových kritérií. Samozřejmě jsou a budou místa, kde s pokrytím bude problém. Avšak všichni tři operátoři musí dodržet tyto rozvojová kritéria - http://www.cnews.cz/ctu-prideli-frekven ... jeste-jsou - a zrovna pokrývaní mimoměstských oblastí má přednost před pokrýváním městských oblastí. Na začátku roku 2014 jste pomalu v ČR na LTE nenarazili. Dnes již je pokryta většina republiky. A výstavba nadále pokračuje.


Já jsem ale nepsal nic o 3G pokrytí - já jsem jen vyjádřil, že nemám nic jiného než EDGE ... tedy ani 3G... a žádné mapy a informace ČTÚ mi nejsou na nic, když reálně mám prostě EDGE...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 8. 6. 2015 12:16

Vahac.X: prozradite nam, o ktere lokalite a operatorovi se bavime? A LTE zarizeni mate?
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 8. 6. 2015 12:37

No samozřejmě že mám LTE telefon i SIM, jinak bych si ani nedovolil sem psát kritiku :mrgreen:

Operátor - O2
Lokalita - cca 15 km od okraje Prahy (ne v údolí....!)
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 6. 2015 12:38

U LTE je problém v tom, že některé telefony nepodporují všechna LTE pásma a navíc musí LTE podporovat i sim. Problémem jsou i virtuální operátoři.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vahač.X 8. 6. 2015 12:43

Ano to samozřejmě vím, ale nic z toho u mně nehraje roli....

Mám LG G2 (ten podporuje všechna potřebná pásma používaná O2), mám vyměněnou SIM a mám "kmenového" O2 (žádný virtuál).... navíc v Praze kde pracuju se mi samozřejmě na telefonu 4G objevuje ...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod MySam 8. 6. 2015 13:20

Na co LTE když má po pár vteřinách člověk po FUPu! :(
To je potom rychlost! :(
MySam
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 8. 6. 2015 13:22

Predstav si, ze jsou datove tarify, u nich to trva vyrazne dele.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanaVol 8. 6. 2015 13:29

Vahač.X: Já hlavně reagovala na váš postoj, že u LTE se jedná jen o reklamní výkřik, tak jako u např 3G. To, že vy nemáte možnost příjmu LTE neznamená, že je to jen imaginární výmysl. Na druhou stranu chápu i vaší frustraci, hlavně pokud nemáte v místě bydliště možnost jiného kvalitativního příjmu dat. Pokud chcete sledovat vývoj BTS stanic LTE, zdali se u vás nechystá spuštění do zkušebního provozu, zde je odkaz http://start-lte.ctu.cz/ Jinak s tím telefonem jste mě potěšil, též vlastním LG G2 :-)
JanaVol
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 8. 6. 2015 13:32

MySam píše:Na co LTE když má po pár vteřinách člověk po FUPu! :(
To je potom rychlost! :(


Ale toto není předmětem diskuse - jsem psal, že diskuse o českých cenách a FUPech by byl "jiný fejeton"...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 8. 6. 2015 13:43

15 km od Prahy je dost veliká oblast, nicméně: u O2 je problém v tom, že okres PH/PZ má dobře pokrytý 3G. No a tam, kde 3G není, tak je prostě smůla (zatím), přednost mají řídce osídlené okresy v jiných částech republiky. Východní část okresu PH je na tom u O2 úplně nejhůř, neboť okres Kolín, odkud by to snad jeśtě dosvítilo, je doteď prakticky bez LTE.
Můj kolega je na tom stejně, tři kilometry od Úval a bez LTE, u TM dokonce i bez pořádného 2G.

Nezbývá než se s tím smířit.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 6. 2015 13:44

MySam píše:Na co LTE když má po pár vteřinách člověk po FUPu! :(
To je potom rychlost! :(

Já třeba většinou využiju tak 1/4 svého datového tarifu ať s LTE nebo dříve bez LTE.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 6. 2015 13:46

Když není v dosahu LTE, v pohodě stačí i 3G
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 8. 6. 2015 13:49

JanaVol: já nevidím rozdíl v tom jestli "nemám" 3G nebo "nemám" LTE ... 3G taky přece z pohledu člověka s možností tohoto připojení není "imaginární" výmysl ...
Já jsem jen reagoval na reklamy operátorů (nebo toho konkrétního operátora), kterými jsem neustále bombardován ... a které jsou podle mého názoru klamavé (jasně, že se tady najdou jiní, kteří mně budou přesvědčovat, že klamavé nejsou...:-))

A když bych chtěl být vůči operátorovi jo rejpavej tak bych se ptal, jestli je v pořádku, že cena za připojení k internetu je stejná pro všechny bez ohledu na kvalitu (nebo rychlost) připojení ... proč platím stejně na EDGE (kolísajícím mezi 20 - 200 kbps) jako někdo na LTE (třeba na 25 Mbps)...
ALE nechci tady tuto debatu rozpoutat (argumenty typu "platí se za množství přenesených dat a ne za rychlost" znám... ).

Za odkaz díky.... ale asi to sledovat nebudu ... při prvním náhledu jsem tam ani nenašel jak bych poznal, že ta nebo ona BTS pokrývá zrovna dané území...

-- 8. 6. 2015 14:51 --

zajDee .... jo ale tady ani tak nejde o konkrétní místo, jako o princip... a smířit se ... no to je právě to, na co operátoři spoléhají, že zase budeme držet hu** ústa :lol: ale jo, je to tak ... tady prostě zákazník nemá valná práva a "soudit" se s nadnárodní firmou, která má spousty dobře placených právníků smysl nedává...

NickCave: a když není v dosahu ani 3G ...
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod JanaVol 8. 6. 2015 14:02

Ale to by musela být i klamavá reklama třeba na vložky, protože je taky nemůžete upotřebit :-))
JanaVol
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků