Nokia E7 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 5. 2011 20:34

dejvidek píše:[Používal sem teď dva dny E7 a jako "bluetooth sluchátko" mám telefon spárovaný s autorádiem a rozdíl oproti své E52 v prodlevě sem nepozoroval.
dejv


Tak mi to nefunguje. Nevím jak to funguje u Nokie, zda je to bug, anebo "feature", ale s HTC jsem stisknul krátce tlačítko na BT, přijal se během půl sekundy hovor a mluvil jsem. Na E7 stisknu krátce tlačítko, přijmu hovor (takže BT funguje), sluchátko ale "hluché", stisknu na cca 1 sekundu opět tlačítko na sluchátku, stále hluché, až po 5 sekundách se spojí a slyším zvuk z telefonu, a pak teprve se dá mluvit.

Vada kusu, SW, vlastnost?

Je to v podstatě jediný opravdu kritický bug, který mě hodně vadí, se zbytkem se dá žít.

Zkoušel jsem 2 různé Bluetooth sluchátka (značkový Plantronics a Nokia BT), chovají se stejně.

// edit: začalo to najednou fungovat dobře, netuším proč, ale začalo...
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 2. 5. 2011 17:26, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 2. 5. 2011 09:19

Muze mi nekdo poradit jak nastavit na E7 vice nez jeden mail. Prvni ucet na googlu jsem nastavil v pohode jako exchange kvuli synchronizaci kontaku. Ted potrebuju dostat do E7 jeste jeden (uz neni potreba jako exchange), ale to nejde.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 2. 5. 2011 13:42

Fido: Menu -> Aplikace -> E-mail -> Nová. A dál podle instrukcí telefonu.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod fido_cz 2. 5. 2011 14:18

To jsem samozrejme zkousel a neslo to. Ale uz jsem na pricinu prisel, bylo nutne vlozit sim kartu. Nicmene mam ted dalsi problem, u gmailu nefunguje push. To je nokiacka vlastnost nebo chyba u me?
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 2. 5. 2011 16:09

Tak tohle jsem nečekal... :)))))

gmai nepoužívám, takže ti neporadím.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 5. 2011 17:36

Mě funguje, ale používám to přes Exchange, je fakt, že přes toho průvodce to mám pocit trochu blblo.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fido_cz 2. 5. 2011 18:16

Pres exchange to jde, ale ten zas muze byt jen jeden.
fido_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 2. 5. 2011 18:19

Exchange účet může být jen jeden, ale další jdou přidávat dle libosti (POP3, IMAP, Hotmail):

Obrázek

Zde to u přidání další Exchange schránky zahlásí chybu, ale vše ostatní přidat jde:

Obrázek
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulminatrix 2. 5. 2011 19:21

Neexistuje nahodou moznost ako synchronizovat obsah priecinku v PC s priecinkom v E7?
napr. Skopirujem do telefonu cele Dokumenty z PC. V priebehu tyzdna mi v roznych sub-folderoch pribudne dajme tomu 20 dokumentov. Existuje moznost ako by sa nove dokumenty same preniesli do prislusneho priecinku v E7 po pripojeni k PC (a naopak), aby som to nemusel prehadzovat rucne?
dakujem
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 5. 2011 20:14

Radek.Hulan píše:Tak mi to nefunguje. Nevím jak to funguje u Nokie, zda je to bug, anebo "feature"

Vidím to na kombinaci softwaru v telefonu a sluchátka.
Radek.Hulan píše:// edit: začalo to najednou fungovat dobře, netuším proč, ale začalo...

Stačí pohrozit a je to :-) Kéž by takto šlo vyřešit více bugů v telefonech. :-)
dejv

-- 2. 5. 2011 21:16 --

fulminatrix píše:Neexistuje nahodou moznost ako synchronizovat...

Bohužel ani nejnovější beta verze Ovi Suite toto neumí - neumí nastavit podrobně sychronizaci konkrétních složek. Mám tu betu 3.1.0.81. V tuto chvíli by to asi šlo řešit pouze externí aplikací, která dle nastavení porovná dva adresáře a provede sync, bohužel toto nepoužívám a tak žádnou nedoporučím.
dejv
EDIT: Něco podobného sem řešil i tady, bohužel také bez výsledku.
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 5. 2011 21:09

Majkl píše:@ Auto1> Popsáno obšírně, nicméně za celou cca pětiletou existenci série E v ní nebyl vyroben ani jediný mobil, co by dobře fotil. Kdo to nějak sleduje, případně z ní modely i používá, ví, co má i od toho papírově nejlepšího Éčka očekávat.

Na druhou stranu autofocus byl od čísla 66 nahoru přítomen vždy - a v sedmičce najednou chybí. Kvůli tomu by běžné fotky samozřejmě lepší nebyly, u obyčejných vejcvaků je to leckdy i naopak... ale možnost si čas od času vyfotit psaný text vůbec není ku škodě. Teď mě to zase pálí, protože už pomalu začínám nevoli vůči dotykovému Symbianu přecházet (nebo se s ním smiřovat, kdo ví) a jako letitého Éčkaře mě teď E7 samozřejmě zajímá. Navíc se mi opravdu hodně líbí... O:-)


Majkl:
Foto: umím se vyjídřit i jinak než obšírně: Ano souhlasím s Tebou,ať už s řadou E,tak i s AF (vizitky)
"Dotykový Symbian": tady se rozepíšu a budu reagovat přímo na tvůj příspěvek,tak si počteš: Většinou o tom píšou Ti,co o tom houby ví a nemyslím tebe ale diskuse pod recenzemi..
a) V C6 nevím,co je za symbian,ale není to trojkový.Ty jsi psal o dotykovém,a v C6 si i po roce a všech aktualizacích připadáš jak v pravěku.To je jedna pravda.Ale je to levné a funguje to dobře,jen to má zvláštní některé neintuitivní ovládací ikony (pár jich není v češtině! Po všech aktualizacích,po roce,český telefon,nechápu...) Mám ten telefon už rok,a nenávidím ho.Snažím se ho nepoužívat,ale nemám čím ho nahradit.Je dobrý,ale oproti E7 je to katastrofa.Proti tomu je E72 zlatá mašinka ještě dnes! Skvělý telefon.
b) Dále vezmu symbian trojkový v N8,v listopadu česká verze Ok,ale chovala se jako dnešní E7.O tom později.Po pár aktualizacích,během půl roku,absolutně hladký běh,a hierarchie menu,intuitivnost a celkový pocit,až na pár detailů absolutně skvělé.
c) A nyní vezmu E7,relativně novinka v české verzi,vzhled shodný jako N8 ale zcela jiné čísla aktualizací,je to holt jiný přístroj.A k denšnímu datu žádná aktualizace,kromě dvou doplňků,ale poravy žádné.Fungje to dobře,ale občas se to jako by "zakoktá" tj neresetuje se,nezatuhne,ale zpomalí a pak jede zase dál.
Tady vidíš,jak různorodý je "dotykový symbian"

Takže já telefonům v podstatě nerozumím,ale když jsem koupil N90 nebo E95 či 9300,tak to fičelo jak po másle okamžitě,dneska ty dotykovky jsou všelijaké,a každým dnem se zlepšují,i když se stává,že se opraví nebo vyladí mnoho procesů a pár se jich zhorší a zase čekáš na další aktualizaci...

A vůbec bych se tím nezabýval,protože nevidím oproti E7 ŽÁDNOU alternativu,když chci navi zdarma,qwertZ a CZ diakritiku,a KVALITNÍ KLÁVESNICI tak nemám z čeho vybírat.Kdyby bylo něco lepšího,tak si E7 nepořídím.A mimochodem,display má E7 také výborný,dle recenzí to je vykopávka z doby kamenné,ale web browser zoomuje plynule a rychle,je to telefon,a na telefon je to svělé,odezva špičková a rozlišení je asi malé,ale kdyby Ti to nikdo neřekl,tak si to nebudeš myslet,protože vyšší rozlišení dle mě nemá smysl.Bude víc žrát aku a na tak malém displayi stejně webovky nelze nazomovat (do mínusu čili zmenšit) na celý display,pač to je nečitelné při jakémkoliv rozlišení,i kdyby to bylo 1920x1200,tak to stejně nemá smysl absolutně žádný.Možná by pomohlo rozlišení zvětšit řekněme přibližně 25% ale víc už by tak malý display vyloženě nevyužil a rozdíl by byl zanedbatelný.To je stejné jako když na 7" nebooku pustíš rozlišení 1920 tak je to supr na papíře,ale v reálu musíš zvětšit písmo abys to vůbec přečetl,a stejně to zvětšíš tak,že nakonec zase scrooluješ i zleva doprava,stejně jako kdybys měl menší rozlišení.Tak k čemu to šílené rozlišení je? Je to úplně stejná kravina,jako fotoaparáty s 12mpix. Je to k ničemu a využije to jeden ze sta a ten zase potřebuje něco profesionálnějšího,takže to nevyužije ani on.Ty mpix u foto jsou dobré proto,že chybí optický zoom,nebo ho prodlužují a ještě zůstane dobrá kvalita.Ale to není řešení.Řešení je právě jen a pouze optika se zoomem.
Takže jediné,co je na E7 špatně je foto,symbian je OK a kdybych se měl koupit do firmy deset telefonů,tak objednám deset E7 a ani jeden Iphone či HTC.
HTC je dobré,pokud sedíš na webu hodně,a to já raději už netbook a iphone mě nebaví,je to ve všem lepší,ale není to plně lokalizované do češtiny.
Naposledy upravil Auto1 dne 2. 5. 2011 21:18, celkově upraveno 1
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 2. 5. 2011 21:16

Tak jsem se Fidovi hihňal, a boží mlýny si došláply i na mě - mám nakonfigurovány dva maily (seznamácké), dodneška všechno OK, a najednou problém s odesíláním. Synchronizace probíhá naprosto bezproblémově, ale když chci z founu nějaký mail odeslat, donekonečna se vlevo nahoře vrtí to zelenomodré kolečko, ale neodešle se lautr nic. Čím to? Přeinstalace schránek nepomohla.
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 2. 5. 2011 21:31

Pišta:
Hodím Ti sem data pro email a můžeš špekulovat.
zdroj : Vodafone techforum.

Menu
Nastavení - Vybrat
Připojení - Vybrat
Nastavení - Vybrat
Cíle - Vybrat
Internet - Vybrat
Volby - Nový přístup. bod
Automaticky zjistit dostupné přístupové body? - NE

Zvolte přístupový bod - Paketová data
Název přístup. bodu paketových dat - internet
OK
internet - Vybrat

Název připojení - GPRS Web
Nosič dat - Paketová data
Název přístup. bodu - internet
Uživatelské jméno - Žádné
Vyžadovat heslo - Ne
Heslo - Žádné
Autentifikace - Normální
Domovská stránka - Žádná
Zpět

Dlouze stiskněte - GPRS Web - Změnit prioritu
Klikněte na první prioritu.

Pomocí tlačítka Zpět se vrátíme do základního Menu

Menu
Aplikace - Vybrat
E-mail - Vybrat

Telefon Vám nabízí: Seznam.cz, Atlas.cz, Centrum.cz, Volný.cz, Tiscali.cz nebo Nová

Vyberte přednastavenou schránku.
Příklad pro Seznam.cz

Nelze se přihlásit. Opakujte akci. - OK
Heslo - Zvolte Zrušit
Volby - Nastavení
Seznam.cz - Vybrat

Nastavení schránky - Otevřít
Má e-mailová adresa - E-mailovou adresu
Adresa odpovědi - Nenastavovat
Název schránky - Seznam.cz
Mé jméno - Jméno, Příjmení, Přezdívka
Vložit podpis - Vypnuto
Rozšířené nast. schránky - Otevřít

Nastavení přích. el. pošty - Otevřít
Uživatelské jméno - Přihl. jméno k E-mail. Schránce
Heslo - Přihl. heslo k E-mail. Schránce
Server přích. zpráv - pop3 server providera ( příklad: pop3.seznam.cz)
Použitý přístup. bod - Definovat uživatelem - Internet
Zabezpečení - Vypnuto
Port - Výchozí
Zabezp. přihlášení APOP - Vypnuto
Zpět

Nastavení odchozí el. pošty - Otevřít
Autentifikace uživatele - Žádná
Server odchozí zpráv - smtp.vodafonemail.cz
Použitý přístupový bod - Definovat uživatelem - Internet
Zabezpečení - Vypnuto
Port - Výchozí
3x Zpět

Obsah synchronizace - Otevřít
Načíst - Pouze záhlaví
E-maily k načtení - 50
Zpět

Frekvence synchronizace - Otevřít
Dny synchronizace - Každý den
Hodiny synchronizace - Celý den
Frekvence synchronizace - Pouze man. synchronizace


Jak odeslat e-mail
Menu
Aplikace - Vybrat
E-mail - Vybrat

Seznam.cz - Vybrat
Volby - Nový e-mail

Komu: Zadejte e-mailovou adresu
Kopie:
Předmět:
Text
Přidat přílohu : Obrázek, Videoklip, Zvukový klip
Volby - Odeslat


Jak přijímat e-mail
Menu
Aplikace - Vybrat
E-mail - Vybrat

Seznam.cz - Vybrat
Volby - Synchronizovat
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 2. 5. 2011 21:39

Vozidlo1: Dík, tenhle štrůdl si nechám na ráno, dneska už to asi nepoberu:)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 2. 5. 2011 21:52

Auto1 píše:Tady vidíš,jak různorodý je "dotykový symbian"

To nemá čím překvapit. Nedotyková S60 byla různorodá zrovna tak. Hlavně pokud jde o 3. edici - když odhlédnu od feature packů, tak jiná byla Nseries, jiná Eseries a zase jiný pak ten zbytek. Osobně jsem za to právě rád, protože už od svého prvního Éčka (E50) vím, s čím vším můžu a nemůžu počítat. Pokud ta kontiunita dále pokračuje, tím lépe.

E7 mě pak zajímá i kvůli přítomnosti klávesnice. Už jsem avizoval dříve, že bez čudlítek ani ránu - na tom nic měnit nehodlám. Dvak se mi pak extrémně nelíbí ta grafická nadstavba pro vkládání textů na displeji, tudíž fyzická kláveska je i možnost, jak se jí vyhnout. :-) Jen mám obavu, že s přehozeným Z a Y se asi nevyrovnám. Předpokládám, že možnost přepnutí rozložení klávesnice stále chybí, že..? :-l
Deleted user

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků