Nokia E72 - nový firmware 081.003 (listopad 2011)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SWAPE 6. 4. 2010 14:15

Slyšel jsem ,že navigace po 20km spadne,máte někdo zkušenosti s delší trasou?
SWAPE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kloubik 6. 4. 2010 17:05

Mě poslední verze map padala víceméně pořád, na důvod jsem nepřišel. Napadají mne dva. 1) pokud člověk nechá mapy v "on-line" modu, ale nepovolí připojení, aplikace to na pozadí neustojí a do pár minut spadne. Po tom, co jsem přepnul do "off-line" modu, padání o 70-80 % pokleslo. 2) při přepočítávání - pokud vyrazím a ihned začnu ignorovat vypočtenou trasu, po cca 4 až 5 přepočítáváních následujících víceméně ihned po sobě mapy spadnou. S délkou trasy to podle mne nesouvisí...
Přešel jsem na beta verzi (tuším 3.04) a zatím aplikace spadla asi 1x z posledních 5ti použití, takže i tak chybovost velká. Osobně musím říct, že jsem z nestability navigace hodně zklamanej (kdybych to nebylo zadarmo, reklamoval bych a požadoval vrácení peněz, protože je to nepoužitelný) a ani celej Symbian není zázrak. Přešel jsem z Windows Mobile 6.1 a čekal jsem mnohem větší stabilitu, htc artemis co jsem měl, šlapal mnohem spolehlivěji.

EDIT: tak jsem dneska zas po pár dnech zapnul navigaci a hned po spuštění aplikace zamrznul celej telefon a pomohlo až vyndání baterky.... (sice používám beta verzi, ale udělalo mi to i s předchozí stabilní verzí) už začínám být fakt vytočenej a uvažuju, že telefon vrátím. Jinak ještě jak tu někdo psal kde je vyrobenej, tak můj je Made in China
kloubik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 7. 4. 2010 17:16

K OVI mapam mam taky jeden dotaz.Po koupi telefonu jsem aktualizoval vsechen sw pres wifi a stahla se mi v tu dobu i posledni verze OVI map.Pak jsem mel problem s kartou a tak jsem ji zformatoval a pri prilozitosti jsem udelal i hard reset mobilu,jenze ted mam stahlou podle systemu posledni verzi OVI map,ale porad se mi to chce pripojovat na net a kdyz dam offline,tak se mi poradne nenactou mapy.Zkousel jsem stahnout mapy z netu do PC i jsem to zkousel instalovat primo z mobilu pres wifi a nic.
ArnyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod studak 7. 4. 2010 20:57

Ahoj, jsem "spokojeny" majitel E72ky. Vse v naprostem poradku a k osobni spokojenosti az na jednu vec. Na hlavni obrazovce se mi zniceho nic zacalo objevovat okno s Volbou pripojeni, ktera me nesnesitelne irituje. Tento jev se opakuje periodicky a nejsem schopen ho odstanit. Bohuzel mi nepomohli ani v origo prodejne a odkazali me reklamovat tel. Ptam se proto vas, zkusenych uzivatelu, jak z toho ven? Predem diky za jakoukoliv radu......
studak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rose26 7. 4. 2010 21:03

Budeš tam mít v nějaké aplikaci nastavenou automatickou aktualizaci. Třeba počasí, emaily. Já s tím kdysi hodně bojoval a našel jsem vzorový mail od H2ofonu, který byl nastaven na automatickou aktualizaci po 1 hodině. Taky existuje program na monitorování ceny za datové připojení a ten by ti ukázal přes jaký program se chce mobil dostat na net (teď nevím jak se jmenuje).
E72
rose26
Junior

Odeslat příspěvekod studak 7. 4. 2010 21:16

Diky za tip, zkusim se tim nejak prokousal a snad to k necemu bude. Zatim jsem vyzkousel uvest tel. do puvodniho nastaveni s myslenkou, ze to pomuze a bohuzel se tak nestalo. Projdu vsechny aplikace manualne a zkontroluju, jak se pripojujou. Jeste jednou diky....
studak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 7. 4. 2010 21:27

studak: já měl naprosto stejnej problém s E52kou, a mohl za to Nokia Messaging - měl jsem nastavenou kontrolu jednou za hodinu, ale měl jsem zapnutou i volbu Synchr.nové aktualizace (a právě kvůli ní mi neustále vyskakovaly hlášky se žádostí o připojení, po vypnutí této volby problém ustal, u současné E72 jsem se s tímto už nesetkal, poučen z předchůdce.. ;-) )

ono nastavení je zde: Email - Volby - Nastavení - Nastavení účtu - Kdy synchronizovat - Synchr.nové aktualizace - Vypnout
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IceKiller 7. 4. 2010 23:26

jak a kde se dá nasatvit jak Fring, Skype a ICQ v E72 aby se připojoval jen přes WIFI a nic jiného se nepoužívalo nebo se to zeptalo a muselo se to potvrdit nejlépe pinem či heslem? jak jsem mimo wifi tak se to samo přepne na call - vodafone live či gprs což nechci. díky.
IceKiller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 7. 4. 2010 23:51

IceKiller vo fringu daj po prvotnom pripojeni moznosti/nastavenia/pripojitelnost/nastavenia/iba wifi alebo daj vzdy sa spytat. V slickovi nastav menu/configuration/acces point/wifi (alternative access point wifi)
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod studak 8. 4. 2010 19:25

To rose26 a Ondraschoffka: diky za rady. Vse vyreseno k naproste spokojenosti. Trvalo si sice nejaky cas, ale zadarilo se a vse pracuje tak jak ma. Problem byl samozrejme v mailu. Jeste jednou diky.... :tleskani
studak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 8. 4. 2010 20:13

Tak jsem objevil asi první vážnej bug posledního FW 022.007 - vyfotografuji nějakou fotku, kterou chci následně odeslat pomocí MMS - po zvolení Odeslat se telefon standardně vrátí do aplikace Fotoaparát s náhledem odesílané fotky, a pokud zvolím Zpět/Konec, dojde k samovolnému restartu telefonu (co si pamatuju, tak při odesílání posledních tří MMS velmi pěkná, stoprocentní úspěšnost :-( )... Vzhledem k tomu, že MMS docela dost používám mě to docela dost štve... :-/
Mohli byste to pls vyzkoušet, zda-li se Váš telefon chová zrovna tak, anebo je chyba jen na mém přijímači? předem díky!
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marecex1511 8. 4. 2010 20:25

tak mne to funguje normalne, jedine co na mojej blbbe je to CTRL na prepinanie profilov..dakedy az na taky piaty pokus:-/ a este jedna vec, dakedy, ale vazne iba dakedy, mi pri ukonceni hovoru telefon asi na 30sekund zmrzne, proste vidim volajuceho a aj napis ze hovor ukonceny, ale s telefon nic nejde robit..nechapem..
Naposledy upravil Kniter dne 8. 4. 2010 21:50, celkově upraveno 2
Důvod: posledny prispevok sa necituje
..made in slovakia..
marecex1511
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IceKiller 9. 4. 2010 23:39

Kniter píše:IceKiller vo fringu daj po prvotnom pripojeni moznosti/nastavenia/pripojitelnost/nastavenia/iba wifi alebo daj vzdy sa spytat. V slickovi nastav menu/configuration/acces point/wifi (alternative access point wifi)



diky mooc toto jsem hledal. v icq a skype se to taky tak dá někde nastavit?
IceKiller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 10. 4. 2010 02:17

IceKiller: Priamo v skype a ICQ som tieto moznosti nenasiel, lebo tieto aplikacie mam v jave. Symbin skype ma v options/chose connections na vyber, ale ked po nenajdeni wifi sa pripoji cez operatora, skusit pouzit aplikaciu psiloc connect. Ked su to java aplikacie, tak chod do spravca aplikacii, vyhladaj ich volby/otovorit/miesto pristupu/a vyber nejaku wifi.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marecex1511 10. 4. 2010 22:10

tak, prave som sa vratil s viedne, a skusal som nokia maps. ked som dal ,,profil,, offline, tak sa navigacia nechytila vobec (asi tym rezimom offline), potom som vypol asisted GPS, a j to network daco ci ako sa to vola a nehal som iba Integrated GPS, aby sa nezrali data v zahranici. prvykrat to trvalo asi 5 min, ale pak sa signal uplne hned, pouzival som mod pre chodcov a bolo to super. takze asi funguje aj v zahranici. pisem iba preto, lebo dakto tu spominal ze mu to neslo.takze funguje, a som raad:-)
..made in slovakia..
marecex1511
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků