Telefon kupovaný v ČR do 6 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 8. 2019 18:39

Hledám ideální telefon na poměr cena/výbava s cenovkou do přibližně 6 tisíc (v případě výrazně lepšího mobilu lze mírně překročit).
Nyní mám Xiaomi Redmi Note 3 SE (ve své době jeden z velmi často doporučovaných telefonů v podobné kategorii i zde na foru).
Telefon využívám hodně na maily, čtení webu, navigace, občas pár fotek, jinak nic extra specifického. Spíše by vyhovovalo větší výdrž baterie.
Musí být dual sim a interní paměť alespoň 64 GB

Maximální rozpočet: cca 6 000 Kč
Místo nákupu: ČR
Předpokládané využití zařízení: hodně internet, navigace, občasné focení (na dovolené atd.)
Požadavek na značku: Můžou být i větší čínské značky (již jsem měl Xiaomi, Lenovo atd.)

Mnou navrhované modely:
Při letmém filtrování mi padl do oka Honor Play https://www.softcom.cz/eshop/honor-play ... 15591.html

Myslíte, že je to dobrá volba nebo se najde něco lepšího? Může se stát nějaká tragédie, kdyby Google přestal s Huawei (potažmo Honor) nadále spolupracovat? Předpokládám, že stávající telefony pojedou dál, pouze už nebudou oficiální aktualizace i kdyby přišel ten nejčernější scénář.
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 18:43

Asi tak... s tím Huawei/Honor

Podívej se, jestli nepotřebuješ NFC, na Xiaomi Redmi Note 7
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 8. 2019 19:06

na ten už jsem taky koukal, ale dle výsledků v antutu by měl být výrazně slabší výkon při cca stejné ceně ... ale na druhou stranu asi taky výrazně lepší foťák
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 19:15

Pokud nehraješ výkonově náročné hry, tak AnTuTu benchmark je to poslední, co tě může zajímat...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 22. 8. 2019 19:39

Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 8. 2019 19:47

Honor Play je za 5000 na mallu, je proti redmi note 7 celokovový, Nick nemá pravdu, hrubý výkon poznáš i při běžném použití na celkové rychlosti čehokoliv. Třeba rozdíl proti mé bývalé Nokii se stejným procesorem jako note 7 a na víc s čistým androidem je skoro... propastný. Nerad tyhle výrazy používám, ale do 6000 kromě Honoru Play a Honoru 10 nic lepšího není, ještě snad Huawei Nova 3.Na Honor Play mi chodí aktualizace každý měsíc, mám ho od dubna a bez jakýchkoliv problémů, ať software nebo hardware.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 20:09

Kdyby o rychlosti rozhodovalo jen skóre v AnTuTu, tak by každý chtěl pouze tento smartphone, protože vše ostatní je proti němu pomalé...
https://www.smartmania.cz/black-shark-2 ... -na-svete/

ale jak většina uživatelů z praxe ví, o svižnosti, reakcích a rychlosti prostředí rozhodují i jiné faktory, než pouhý procesor a jeho syntetický výkon v AnTuTu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 22. 8. 2019 21:19

jasný, vím, že antutu není svatý grál, ale pokud je rozdíl třeba 2%, tak je to nicneříkající, ale 20% už asi něco vypovídat bude

hry nehraju, ale při současném spuštění více appek na pozadí a přepínají už současný redmi note 3 SE občas nestíhá a má prodlevy


zkusím je někde v elektru v praze ještě vyzkoušet na živo a rozhodnout se. Všechny 3 (redmi note 7, nova 3, honor play) vypadají dobře a každý má papírově něco v čem malinko předčí konkurenty, ale obecně asi ani jeden z nich nebude vyloženě špatná volba, teď jen vybrat to nejlepší pro moje potřeby, ale asi bude vítězit fotoaparát jako druhý hlavní kritérium
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Junior

Odeslat příspěvekod radim 22. 8. 2019 21:42

No a já znovu doporučím Asus ZenFone 5 ZE620KL Dual SIM, za rovných 6. Dneska NFC nepotřebuješ, ale co když si za půl roku vzpomeneš? Navíc optická stabilizace atd. A huhlavej? To dneska koupí jen blázen. Znáš to přísloví no, kdo chce kam, až se ucho utrhne. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daja33 22. 8. 2019 21:48

Všechny zmiňované telefony vychází poměr výkon/cena jako super koupě.Ale pokud by jsi chtěl jít proti proudu tak se podívej na Motorola G7 plus,čistý android,moto gesta,moto displej,optická stabilizace,slabší hrubý výkon,slabší baterie ale zase turbo nabíjení.Téměr jistá aktualizace na android 10.Na czc.cz 5990 kč.Zmiňovaný Asus Zenfone 5 jsem chtěl taky doporučit,ale přeci jen už je to rok a půl starý model.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2019 21:52

Pozor, u Motoroly G7 Plus ta baterie není slabší, jak by se na první pohled zdálo, díky výborné optimalizaci a skvělému powermanagementu má na svou kapacitu nadprůměrnou výdrž, navíc rychlonabíjení...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 22. 8. 2019 21:53

Pokud clovek prechazi, treba jako ja z RN 3 SE , tak je zvykly na nejaky level telefonu ( tzn. not. dioda, spickova navigace, rychlost prostredi, atd. ) porad nemuzu vybrat tlf. ktery by mi RN 3 nahradil.

-- 22. 8. 2019 22:56 --


G7 plus ma zebracky CPU na dnesni dobu, za tu cenu...
Naposledy upravil guiz dne 22. 8. 2019 22:37, celkově upraveno 1
Důvod: Předchozí příspěvek se necituje!
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 8. 2019 22:45

jrk1 : co že má G7? žebrácký CPU? a to jsi vyčetl z recenzí? nebo vycházíš z osobní zkušenosti?
( tzn. not. dioda, spickova navigace, rychlost prostredi, atd. ) .. pobavil :-D :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 23. 8. 2019 06:03

G7 určitě špatná není, bohužel u Motorol je vždy nějaké ale. Pozor, G7 má podle gsmareny i s tou skvělou optimalizací a o dost slabším procesorem o třetinu slabší výdrž než Honor Play, baterku má menší o necelou čtvrtinu tak se žádný zázrak nestal.Teď je kolem Huawei klid, Doník kupuje Grónsko. Oni se nakonec dohodnou a těchto starších modelů se to stejně nijak moc netýká.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod freddy158158 23. 8. 2019 09:27

standavfr: slabší vydrž? ty budeš jen papírovej hledač že? :-D
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků