Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suram 7. 3. 2020 07:47

Jak získat ČVOP u emtéčka? Musím nejdříve vypovědět smlouvu? Nebo kde zjistím OKU? Pak by se smlouva ani nemusela vypovídat, prý stačí s OKU jen kontaktovat nového operátora?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 7. 3. 2020 07:58

zantovsky píše:
tttppp40 píše:Jaký je ještě jiný paušál za 0 Kč, nebo nějaká výhodná dobíjecí karta? Asi odejdu....


Asi Mobil od ČEZ.


ČEZ MOBIL

poskytovatel je oprávněn smlouvu ukončit, nevyužije-li účastník zpoplatněnou Službu ve lhůtě 13 měsíců od uzavření smlouvy nebo po dobu 3 po sobě jdoucích zúčtovacích období během trvání smlouvy
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod suram 7. 3. 2020 08:35

"Je oprávněn" ještě neznamená, že to udělá. Pravděpodobně to tam mají jen jako ochranu proti zneužívání bezplatných služeb (neomezené SMS v síti zdarma). Ale jistota žádná není. Vodafone měl v podmínkách nulového tarifu něco podobného a nikdy to neaplikoval na mé SIM, kde jsou pouze příchozí SMS.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 7. 3. 2020 09:12

taky na to koukam a pro mne take zdrazeni, sice data zlevnili,ale kouknete se ze ubrali i data, datovy balicek 1,5gb uz v nabidce nebude,pouze 1GB.Podle me strategie,aby uzivatele presli rovnou na 3GB
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod unavix 7. 3. 2020 10:43

Však sou taky ty 3GB nejlevnější na trhu. 1GB nedává smysl.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 3. 2020 10:46

Ministerstvo financí má neomezená data za 120Kč.... :D

Kolik máte rychlost dat u EMT? I při dobrém signálu je rychlost 4G od ubohých 8-12-15Mbit. A to mám v dohledu dálnici a jsem v jedné z největších nížin republiky.
redhaven
Junior

Odeslat příspěvekod thegrid 7. 3. 2020 11:49

1GB smysl dává pro nenáročné surfaře. Doted jsem členu rodiny zařídil 1,5GB za 139Kč, který ale nepotřeboval a 200MB bylo zas málo. Takhle mu to vlastně zlevní na 100 Kč. A kdo trochu surfuje, protoho jsou 3GB výhodnější než 1,5GB doteď. Za mě internet OK. Ale těch 200 minut nevyužiju. Prostě každý to máme jinak no.
thegrid
Junior

Odeslat příspěvekod dala67 7. 3. 2020 12:14

Pro ty, co hodně volají nebo surfují jsou ceny super. Škoda, že touto změnou emtéčko odstřihlo ty, co volají méně, nebo mají spotřebu dat 1-2 GB. V tom případě je výhodnější kaktus. Volání po vteřinách za 100 Kč 100 minut a za další 100 Kč 2,75 GB dat. Nevyužité minuty i data se převádí. Nevýhodou je hlídat HD na dobíjení a akce na dvojnásobný kredit.
dala67
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 7. 3. 2020 12:23

unavix píše:Však sou taky ty 3GB nejlevnější na trhu. 1GB nedává smysl.


tak to záleží, pro mě bylo 1,5 GB akorát 1 GB je málo, tak že budu na balíček 3GB aut.převeden.
škoda toho zdražení MINI., kdyby to nechali za 4Kč, byla by to pecka.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod zantovsky 7. 3. 2020 12:25

anonymius píše:
zantovsky píše:
tttppp40 píše:Jaký je ještě jiný paušál za 0 Kč, nebo nějaká výhodná dobíjecí karta? Asi odejdu....


Asi Mobil od ČEZ.


ČEZ MOBIL

poskytovatel je oprávněn smlouvu ukončit, nevyužije-li účastník zpoplatněnou Službu ve lhůtě 13 měsíců od uzavření smlouvy nebo po dobu 3 po sobě jdoucích zúčtovacích období během trvání smlouvy


Mobil od ČEZ používám, stačí jednou za tři měsíce odeslat zpoplatněnou SMS (1,50 Kč). Pokud máte SIM vloženou někde v alarmu, je to asi problematičtější, ale možná by šla ta SMS odeslat i přímo ze zařízení jako nějaký testovací poplach nebo tak něco, záležína zařízení.
Jinak pokud potřebujete něco úplně bezplatného, pak by šlo používat nějakou předplacenku, postupně ji dobíjet, a až tam bude hafo kreditu, číslo ukončit/přenést a požádat o vrácení zbytku kreditu, podle nové legislativy by to mělo být možné.

-- 7. 3. 2020 12:30 --

suram píše:"Je oprávněn" ještě neznamená, že to udělá. Pravděpodobně to tam mají jen jako ochranu proti zneužívání bezplatných služeb (neomezené SMS v síti zdarma). Ale jistota žádná není. Vodafone měl v podmínkách nulového tarifu něco podobného a nikdy to neaplikoval na mé SIM, kde jsou pouze příchozí SMS.


Mobil od ČEZ používám, takže vím, že to udělá. Je nutné alespoň jednou za tři měsíce odeslat zpoplatněnou SMS (1,50 Kč), jinak začnou posílat výhrůžky, že číslo nečerpá služby. Jednou mě dokonce odpojili, ale pak uznali, že jsem čerpal včas (byť na poslední chvíli), a bezplatně mě znova zprovoznili.
zantovsky
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 3. 2020 13:23

suram píše:Jak získat ČVOP u emtéčka? Musím nejdříve vypovědět smlouvu? Nebo kde zjistím OKU? Pak by se smlouva ani nemusela vypovídat, prý stačí s OKU jen kontaktovat nového operátora?


Emailom poziadaj o CVOP, pošlú ho v odpovedi
OKU mi asi prislo v SMS niekedy začiatkom roka. Ale určite skus zavolať alebo sa spýtaj emailom a daj nám vediet ;-)
alfas123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zantovsky 7. 3. 2020 13:29

Jen doplňuji, že OKU je vám k ničemu, pokud požádáte o přenos před 1. dubnem, a ČVOP vám zase bude k ničemu, pokud o přenos požádáte po 1. dubnu. Dobře si to naplánujte. ;-)
zantovsky
Junior

Odeslat příspěvekod suram 7. 3. 2020 13:32

Například k operátorovi T-Mobile jde už teď přejít přes OKU. Nakonec vidím OKU na poslední faktuře Emtéčka, u každého čísla tam OKU je. Ale přes OKU teď ke Kaktusu přejít nejde, jen přes ČVOP. Asi to ke Kaktusu půjde až od dubna.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod zantovsky 7. 3. 2020 13:42

„Například k operátorovi T-Mobile jde už teď přejít přes OKU“ -> Znamená to, že jste to vyzkoušel? OKU je totiž uveden již takřka u všech čísel, ale chápal bych to jako přípravu na novou úpravu platnou od dubna, ne jako možnost, že by to fungovalo pro přenos už teď.
zantovsky
Junior

Odeslat příspěvekod alfas123 7. 3. 2020 14:38

OKU vymysleli, aby sa zamedzilo kradnutiu cisel ;-)
alfas123
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků