Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 10. 2017 22:13

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolikorva 1. 11. 2017 18:30

Pořídil jsem si LTE od Téčka tři týdny zpět, při instalaci signál 5(max) s viditelností na vysílač přes řídké větve jednoho stromu, samozřejmě dostupnost na mé adrese max 20 mbit, přičemž od počátku to jelo cca 65down/5up, po cca 14 dnech jsem byl "omezený" na rychlost mého tarifu. Změnu tarifu nyní už nemůžete provést přes web nebo appku, ale musíte zavolat na infolinku 4603.

Po nechtěném restartu modemu nebo po údržbě, se vždy připojí na vysílač 800 na který mám pouze 3/5 signál, ale po nějaké době se sám přepojí zpět na 2100 ( doufám, stalo se tak zatím pouze 1x ). https://gyazo.com/86f6ffb06bf468de45dc0c2d56a69e3c graf speedtestu, propady z 65 na 25 a méně je doba, kdy mi omezil T rychlost na tarifní a následoval přechod na L se kterým mi to dává max 65 down.
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 1. 11. 2017 20:01

Nick Cave píše:1,3,7, nepojede v noci internet
https://m.mobilmania.cz/t-mobilu-po-tri ... 2327916525

Kmu internet nabehl sam? Co mam info tak v 9:00 mrtvo a nutny vyp/zap modemu.
Proc ten smejd nenabehne sam?
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 1. 11. 2017 20:39

Ráno v 07.00 to jelo. Nemusel jsem nic restartovat. Jen se to přeplo z jedničky na dvacítku, tak jsem to zase asi na pátej pokus přepnul na jedničku.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 1. 11. 2017 21:42

V mém okolí jsou vypadky LTE signálu poslední dobou tak 2x týdně.Přijdu domů z práce a diody blikají že není signál.Vždy když naskočí LTE signal ,tak modem není schopen se do sítě znovu přihlásit.Blikají diody signálu z leva do prava a naopak a musí se restartovat ,pak se připojí.Je to vlastnost modemu,prý to snad někdy vyřeší aktualizace. Dnes ráno samozřejmě také bez signálu,takže restart a pak naběhl signál. :-D
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S10 +Samsung Evo Select 256GB
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod vpe 2. 11. 2017 00:15

Asi tedy mate kazdy jiny firmware neb v cem je rozdil? To je dost na draka, pokud se modem sam nepripoji (zabezpecovacka, kamery apod.)...
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod jolikorva 2. 11. 2017 05:18

guiz píše:V mém okolí jsou vypadky LTE signálu poslední dobou tak 2x týdně.

Taky mi to vypadlo několikrát za posledních 14 dní, většinou však po 1 hodině ráno, takže si toho většina lidí asi nevšimne. Zřejmě asi nějaká neoznámená údržba, protože jinak mi internet nikdy nevypadne.

Jinak se mi nelze přepojit na jinou BTS ani opakovaným spamováním tlačítka reconnect
jolikorva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Realmind 3. 11. 2017 12:23

jolikorva píše:Pořídil jsem si LTE od Téčka tři týdny zpět, při instalaci signál 5(max) s viditelností na vysílač přes řídké větve jednoho stromu, samozřejmě dostupnost na mé adrese max 20 mbit, přičemž od počátku to jelo cca 65down/5up, po cca 14 dnech jsem byl "omezený" na rychlost mého tarifu. Změnu tarifu nyní už nemůžete provést přes web nebo appku, ale musíte zavolat na infolinku 4603.

Po nechtěném restartu modemu nebo po údržbě, se vždy připojí na vysílač 800 na který mám pouze 3/5 signál, ale po nějaké době se sám přepojí zpět na 2100 ( doufám, stalo se tak zatím pouze 1x ). https://gyazo.com/86f6ffb06bf468de45dc0c2d56a69e3c graf speedtestu, propady z 65 na 25 a méně je doba, kdy mi omezil T rychlost na tarifní a následoval přechod na L se kterým mi to dává max 65 down.

Mám naměřeno od technika, že mi tu jde 50mega...
Za tři dny jsem si to mohl změnit sám, ale nestalo se, zrušili možnost změny.
Nejdříve mi říkaj, že je změna možná, pokud to naměřil technik, teď mi na lince říkaj, že změna možná není.
Takže já budu usilovat o to aby vám to všem vrátili tam, kam to patří a to podle toho kolik máte max dostupnou rychlost podle ověřování adresy, taková zasraná diskriminace mě umí pěkně vytáčet.
Realmind
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bojkas 3. 11. 2017 17:11

Jak zjistit, na jaké frekvencí jedu?
bojkas
Junior

Odeslat příspěvekod Stosun 3. 11. 2017 17:18

jak už psal mrsalieri: co položka "Použité frekvenční pásmo"? (1 -> 2100 MHz, 3 -> 1800 MHz, 20 -> 800 MHz)

viz. screen z mého modemu mám 20 takže 800 MHz
Přílohy
11.jpg
Stosun
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 6. 11. 2017 13:11

jolikorva píše:
guiz píše:V mém okolí jsou vypadky LTE signálu poslední dobou tak 2x týdně.

Taky mi to vypadlo několikrát za posledních 14 dní, většinou však po 1 hodině ráno, takže si toho většina lidí asi nevšimne. Zřejmě asi nějaká neoznámená údržba, protože jinak mi internet nikdy nevypadne.

Jinak se mi nelze přepojit na jinou BTS ani opakovaným spamováním tlačítka reconnect

Hlavne ze tmobile rozeslal sms s informaci o 2 terminech, neodbornik na tmobile lince blabolil o 4 terminech a mobilmania uvadi 3 terminy.

Predtim byl jeste globalni vypadek 26.10. okolo 17 hodiny, takze na vsechny tyto terminy muzete pozadat o slevu z cny za vadne poskytnutou sluzbu :)
vpe
Junior

Odeslat příspěvekod Specim 6. 11. 2017 14:23

Frekvenci můžete zjistit také podle http://gsmweb.cz, kde zadáte do vyhledávání vaše eNB ID a porovnáte číslo za dvojtečkou s vaším Cell ID. ;-)

-- 6. 11. 2017 13:31 --

Ještě dodám, že po údržbě jedu zase plnou rychlostí 50 Mbps na 800 MHz. Jen o víkendu to lehce kleslo, ale jsem spokojený. :tleskani
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrsalieri 6. 11. 2017 18:07

Závidím, já poslední dobou mám na 1800 MHz dost podprůměrný download:

Obrázek

Inu, kde je (asi) přetížená BTS, nepomůže nic...
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 6. 11. 2017 18:46

Má tady někdo z vás tento internet na jih od Brna (Moravany, Nebovidy, Modřice atd)? Jak to funguje?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka