Konferenční hovor , více hovorů najednou po telefonu

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 7. 4. 2020 12:16

Nemám prozkoumanou oblast telefonie, kde jsou skupinové hovory, přepínání, čekání na lince a konferenční hovory. Co vlastně z tohoto existuje? Zajímají mě jenom hovory po telefonní síti, ne přes data a internet.

Jaké jsou tedy možnosti, je třeba víc druhů, co je charakterizuje (cena, počet mluvících, způsob vytáčení, na jaké číslo se volá? Kolik za hovor se platí a kdo a kolikrát ? Například teoreticky kdyby spolu mluvilo n osob, tak je to vlastně n*(n-1)/2 hovorů hypoteticky, nebo tam funguje třeba nějaký multiplexing že se to sníží na n-1.
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 7. 4. 2020 21:20

Aktuálně nevím, ale když jsem měl ještě svůj starý Siemens C35i, tak jsme dělali konferenční hovory ve třech lidech. A platilo se to normálně jako dva současné odchozí hovory (ten, kdo hovor vytočil). Kvalita hovoru byla stále stejná. Jen u více účastníků už to bylo téměř nepoužitelné. Obzvlášť, když mluvilo více lidí najednou.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod straces 8. 4. 2020 07:22

No to záleží jakou službu chceš použít, jsou konferenční služby, které umí propojit třeba 100 účastníků a všichni volají na jedno číslo (v rámci státu). Na toto ale potřebuješ výkon. Cena hovoru je povětšinou určována službou a ceníkem operátorů.
straces
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 8. 4. 2020 21:55

službu chceš použít
no jabych rad znal zakladni rozdelenia dodatecne me zajima ,jak funguji sluzby typu caall centra?Kdyz 20 lidi muze zavolat na 900123123 a obsluhuje je nekdo jiny kazdeho?
-mapovane u operatora na 20sim?nevyzadovalo by dalsi sw
- nejake sw reseni u callcentra?jak to vypada z pohledu operatora?
Papadimo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků