O2 zruší tarif Zero (vlazy)

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 11. 2015 16:57

Příjmal tam hovory a SMS, takže O2 dostalo cenu za terminaci hovorů a SMS. I tak na tom vydělali.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod arcon 11. 11. 2015 17:05

Operátor O2 ruší tarif ZERO bez měsíčního paušálu http://mobil.idnes.cz/o2-zjednoduseni-tarifni-nabidka-d3g-/mobilni-operatori.aspx?c=A151110_154726_mobilni-operatori_LHR#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=mobil&utm_content=main . Máte tip na nějaký tarif bez měsíčního poplatku u jiného operátora / virtuála?
Naposledy upravil myšpulín dne 11. 11. 2015 21:22, celkově upraveno 1
Důvod: připojeno ke stávajícímu tématu
arcon
Junior

Odeslat příspěvekod mobilman 11. 11. 2015 18:37

Mam tri cisla u Vodafone bez zavazku a prevedena na Tarif na Miru bez balicku sluzeb, takze za nula .
mobilman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 11. 11. 2015 19:11

A kolik jich bylo? Stačilo to vůbec na pokrytí nákladů operátora? Z terminačních poplatků to těžko ufinancoval.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 21:03

Vidím, že tu asi někteří tak trochu závidí, že někdo používal něco zcela zdarma a myslí si, že za vše se musí nutně tučně zaplatit. Pokud to O2 umožňovali, tak je to jejích věc. Je vidět, že kvůli tomu nezkrachovali nebo nejsou před krachem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 11. 2015 21:26

Na pokrytí nákladů (variabilních) to nepochybně stačilo, protože pod náklady ceny za terminaci nejdou (u hovorů jsou regulované maximální cenou, u sms nikoliv). A fixní náklady by měli stejné bez ohledu na to, jestli u nich simku měl nebo neměl. Prostě to Kellnerovci chtějí ždímat, co to jen půjde.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 11. 11. 2015 21:33

Nikdo ti nezávidí. Já mám tarif, co mi vyhovuje. Tobě ruší tarif, co ti vyhovoval a dívíš se, že takového skvělého zákazníka, na kterém vydělávali nechtějí.

Edit:
wit.cz: Nejsem odborník jaké náklady to pokryje. I kdybychom zanedbaly fixní na zákazníka. Fakt bys podnikal způsobem, že si nevyděláš ani na slanou vodu?
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 21:56

paty07:
Ale ironicky naznačuješ, že bych jim měl za to používání tarifu O2 ZERO dělat tučnou útratu za aktivní využívání jejích služeb aby tak na mne mohli co nejvíce vydělávat. Možná, že jsi si nevšimnul toho, že oni ten tarif ruší úplně všem a ne pouze mne. Ano, vyhovoval mi ten tarif na udržení tel. čísla a pro příjem hovorů a SMS.
Jinak fakt si myslíš, že kvůli tomu O2 ZERO si nevydělali ani "na slanou vodu" a proto ho musí nutně zrušit? Myslíš si, že na jiných tarifech také nic moc nevydělávají? :-|
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 11. 2015 22:15

Nechtěl bych vydělávat způsobem, že si nevydělám ani na slanou vodu. Ale O2 vydělává bezmála milion (zisku!) za hodinu. A nestačí jim to no :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 11. 11. 2015 22:43

Na mém čísle O2 určitě prodělává, neplatím nic a každý měsíc mi posílají papírové vyúčtování, které jenom na poštovném musí něco stát.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 11. 2015 23:14

A jé, vlazy začíná trollit i na mobilmanii :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Letadlo 11. 11. 2015 23:51

vlazy: Ano, tak to bylo. Z té citace jasně vyplývá, že ti to ty tři roky bez placení provozovat nemuseli. Mohli ti to bez (právních) problémů zrušit. Oni se dobrovolně rozhodli jinak.

Proto mi připadá trochu přitažená za vlasy diskuze, která se tady pak rozjela. Já mám pocit, že jsou někteří názoru, že by měl vlazy a jemu podobní uživatelé O2 ZERO ještě kapitalisticky/tržně se chovajícímu O2 dávat dary za to, že mu umožnil využívat jeho nabídky. Trochu mi to připomíná katolickou (a jistě i jiné, ale s touto mám vlastní zkušenost) církev, kde se také předpokládá a různými způsoby citového vydírání vynucuje jakýsi bakšiš.

Pro číslo v šuplíku asi nyní půjde použít Odorik s poplatkem 24 korun ročně + nějakých 400 korun vstupních poplatků. U ČEZu bych se bál, že zapomenu poslat obnovovací SMS.
Letadlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 12. 11. 2015 01:05

Lexx píše:A jé, vlazy začíná trollit i na mobilmanii :-)

Přesně tohle nemá cenu. Proto snad poslední reakce tady.

Nikdo tady neříká, že by měl vlazy dělat tučnou útratu. Tržně využíval nabídku jako ostatní, kteří si takhle zadarmo u O2 parkovali SIMku. Proti tomu nic nemám. O2 se rozhodlo tomu udělat přítrž, když mají náklady a zisk nula nula nic. Ať si vlazy najde jiný tarif/předplacenku na parkování čísla, ale ať se nerozčiluje, že takového váženého zákazníka, na kterém "vydělávají", nechtějí u O2 a ruší mu tarif.

wit.cz: Ani jsem nevěděl, že vydělává milion za hodinu nebo kolik celkově, ale stejně, pokud to nevztáhneš k investovanému kapitálu nemá to žádnou vypovídající hodnotu.

Užijte si zbytek flamu. :mrgreen:
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 11. 2015 07:55

Tak si to k těm "investicím" klidně vztáhni, třeba za dobu existence toho tarifu - kromě posledních dvou let byly na evropské poměry směšné; jsou na burze, údaje jsou snadno dohledatelné :-) Rozhodně nemůžu souhlasit, že si nevydělají na slanou vodu provozováním Zera - mají příjmy z terminace a variabilní náklady konvergující k nule na tomto tarifu. A to radši ani nepočítám, kdyby někdo náhodou provolal 1 minutu měsíčně. To už by mělil i na sodovku :D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 11. 2015 10:35

s Vaším dovolením bych navrhnul ukončení neplodné diskuze výše a zaměřil se prakticky na alternativy k rušenému O2 Zero. Takto se leda zaplevelí diskuze a na X stránkách se člověk pak dočte jen o osočování kdo je a kdo není socka a pod.

Prostě O2 Zero, předpokládám, používali ti, kteří nechtěli přijít o číslo a byli převážně nebo úplně pouze na příjmu. Ti co mají neomezené paušály k tomu mají jistě svůj důvod stejně tak, jako mají svůj důvod uživatelé O2 Zero.

Za mne vidím alternativu

- VF karta na míru - pro mne v zásadě totéž jako O2 Zero
- také nepoužitelné služby
+ číslo dostupné bez poplatku
+ bezproblémové zasílání SMS z bran jinými lidmi, příp. kdo má neomezené volání do VF

- Kaktus
+ 50Kč/rok není problém
+ v případě potřeby použitelné služby (volání, SMS, NET)
- problém se zasíláním SMS např. z Oskárka pod svým číslem (pouze na VF přes VF park a anonymní na O2 a TM)

další výše zmiňované možnosti (OneMobile, Sazka, CityMobile, Mobil.cz, ...) jsem ještě nezkoumal. Osobně chci co nejnižší roční náklady na udržení čísla, když k tomu budou ještě nějaké použitelné služby tak tím líp. Volání bude stejně z 99% přes VoIP a CallBack, tak ty minutové sazby tolik nerozhodují, ale čím nižší tím lepší.
A1rh-
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků