O2 zruší tarif Zero (vlazy)

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 00:17

Jsou někde na stránkách O2 nějaké informace ohledně toho rušení tarifu O2 Zero? Nic takového jsem tam bohužel nikde nenašel. Díval jsem se do Moje O2 a tam také žádnou informaci nebo zprávu ohledně toho nemám. Také jsem prozatím žádnou zprávu ohledně toho nedostal. Pokud je to pravda tak předpokládám, že ty zprávy budou rozesílat asi na poslední chvíli aby lidí neměli příliš času na rozmýšlení kam jinam přejít a zůstali tak co nejdéle u O2. Jinak o tom rušení O2 Zero a převodu na placené tarify se už tu myslím kdysi dávno diskutovalo, ale prozatím k tonu nedošlo. Pokud O2 Zero opravdu zruší tak to bude toho tarifu škoda. Já ho mám už asi necelé 3 roky a za celou dobu jsem na tom nedal O2 vydělat ani haléř. Mám ho hlavně na příjem hovorů a SMS, ale telefonovat z toho za super předraženou cenu 6,50 Kč/minuta s tarifikaci po minutách se mi příliš nechce. Na občasné telefonování používám VoIP od Mikrotech.
Nyní, pokud to opravdu zruší je otázkou kde přejit. Chtěl bych něco s nulovým paušálem a pokud možno bez nějakých podmínek na minimální útratu za určité období, s co nejnižší cenou za hovory a s možností převedení tel. čísla za rozumných podmínek. Mobilní internet nebo jiné služby nepotřebují. Stačí mi pouze hovory a SMS. Nejlépe mým podmínkám by asi odpovídal ČEZ mobil o kterém zvažují už delší dobu, ale nyní to vypadá, že se tím budu asi muset vážně začít zabývat.
Naposledy upravil Fíla dne 18. 11. 2015 14:46, celkově upraveno 2
Důvod: odděleno do samostatného tématu
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 11. 11. 2015 09:35

pokud ještě funguje tak varianta je karta od VF s nulovým paušálem. Jedna se mi válí nepoužívaná doma, pokud umožní dvě, tak bych zatím asi přešel tam.

A upozorňovat musí myslím nejpozději 30 dní před změnou, tak to info přijde hádám kolem 1.12.2015, pokud to má platit od nového roku.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 11. 11. 2015 09:44

Vodafonní Tarif na míru s nulovými balíčky, no :-)
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 11. 2015 10:46

A1rh- píše:pokud ještě funguje tak varianta je karta od VF s nulovým paušálem. Jedna se mi válí nepoužívaná doma, pokud umožní dvě, tak bych zatím asi přešel tam.

A upozorňovat musí myslím nejpozději 30 dní před změnou, tak to info přijde hádám kolem 1.12.2015, pokud to má platit od nového roku.

dva jdou, sám mám takhle čerstvě druhý - převod ale trval několik týdnů z vlastní VF předplacenky :-l až se na to pak musel Snekac podivat osobne a dal to do kupy :)
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 10:54

A1rh- píše:pokud to má platit od nového roku.
Tak to je otázkou jestli to opravdu bude platit od nového roku nebo jestli to má O2 už definitivně rozhodnuté. Na stránkách O2 jsem ohledně toho nenašel ani zmínku. Tím samozřejmě netvrdím, že to co píšou v tom zde uvedeném článku není pravda.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 11. 11. 2015 11:10

jako další variantu bych zvážil Kaktus. Se signálem TM nemám problém nikde, kde se pohybuji, naopak jsou místa kde je jen TM. 50Kč za rok je ok, použitelný základní internet 1Kč/1MB účtováno po 100kB (to účtování se mi tedy nelíbí, např. Oskárek), dá se z toho i volat a posílat SMS za rozumné ceny (oproti Kartě na míru od VF, tam lze to číslo skutečně jen zaparkovat).
GoMobil by po mě za chvili chtěl měsíčně 30Kč, protože nesplním podmínku útraty 500Kč/půl roku.
Víc teď už zkoumat nebudu, ale určitě se v diskuzi objeví další zajímavé tipy.
Nechci dobíjet 200Kč/půl roku, nevyužiju to, volám přes VoIP nebo CallBack, občasný internet nejlépe po 1kB, 1Kč/MB (na to mám nyní Oskartu).
Škoda že nějaký nulový tarif nemá přímo TM.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 11. 11. 2015 11:23

Ať už to Kyslík chce udělat kdykoliv, asi by bylo dobré z těch šuplíkových čísel odeslat SMSku, protože třeba vlazy bude asi mezi těmi, komu to zruší bez náhrady i s číslem. Nicméně je toho tarifu dost škoda. Se bojím, že Vodník půjde za chvíli ve stejných šlépějích. Všichni tři jsou jak přes kopírák.
Letadlo
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 11:53

Letadlo:
Proč by mi to měli zrušit bez náhrady i s číslem? Bez náhrady možná, ale číslo by snad měli umožnit převést k jinému operátorovi pokud o to požádam. Na to je snad asi nějaký zákon který by u O2 měli respektovat. Souhlasím, že toho tarifu O2 ZERO bude škoda pokud ho opravdu zruší a to i když nebyl příliš ideální.

Na http://www.o2.cz/osobni/forum/?openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0&forum_id=40&topic_id=9283 jsem našel trochu starší diskuzi ohledně rušení O2 ZERO. Je tam dost směšné jak pracovníci O2 odpovídají vyhýbavě na některé konkrétní dotazy.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Letadlo 11. 11. 2015 12:00

vlazy: No, psal jsi, že za necelé 3 roky jsi Kyslíkům nedal vydělat ani halíř. V podmínkách k tomu tarifu je psáno - a teďka si to nepamatuji přesně, ale půjde to dozajista rychle najít - že v případě, že zákazník alespoň jednou za rok neučiní jeden placený úkon, má operátor tuto smlouvu právo po nějakém čase zrušit. Asi tak jako předplacenku. Proto se doporučuje alespoň jednou za rok poslat tu SMS. To, že to dosud nedělali, je věc druhá. Ale právo na to snad mají.
Letadlo
Junior

Odeslat příspěvekod sonix 11. 11. 2015 12:07

Níže je oficiální prohlášení O2, takže rozhodně nejde o nějaký aprílový vtípek. :'(
http://www.o2.cz/spolecnost/tiskove-centrum/443439-O2_od_ledna_meni_nabidku_zakladnich_tarifu_BASIC_a_ZERO.html
POZOR!!! Pokud přejdete na tarif MACHINE, pak Vám operátor napálí manipulační poplatek (aktivaci) ve výši 99 Kč. :pozor
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 14:42

Letadlo:
V podmínkách k O2 ZERO je k tomu psáno konkrétně toto:
Pokud bude mít účastník po dobu 12-ti po sobě jdoucích měsíců na SIM kartě s tarifem O2 ZERO nulovou útratu, je O2 oprávněna poskytování O2 Mobilní hlasové služby ukončit.
To, že mi mají právo poskytování služby zrušit jsem si samozřejmě vědom. Za necelé 3 roky jsem jim sice nedal vydělat ani halíř, ale službu mi prozatím kvůli tomu nezrušili a ani mi něčím takovým nehrozili. Asi jim stačilo, že jsem občas telefonoval na bezplatné tel. čísla 800 XXX XXX. Vzd2l8vat na mne ale vzdělávali na příchozích hovorech a SMS a také na těch hovorech na bezplatné tel. čísla, ale asi ne až tolik kolik by se jím líbilo.

sonix:
Děkují za ten odkaz. Nyní je to už asi jasné, že to snad myslí vážně a je nejvyšší čas hledat nového operátora s vhodným tarifem kde by bylo možné přejít. Já asi přejdu k ČEZu když o mne O2 nemá zájem tím, že mi nenabízí pro mne vhodný a akceptovatelný tarif.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 11. 11. 2015 14:56

Kdyz to tak ctu, ani se nedivim, ze to zrusili. Neco stoji provoz, fakturace apod. A nekteri co nedali za tri roky ani korunu za sluzby a porad byli aktivni to patri.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 11. 2015 15:14

Provoz samozřejmě něco stojí, předpokládám, že ten tarif O2 ZERO nezpůsoboval O2 finanční problémy. Ono se na něčem vydělává více a na jiným méně nebo téměř nic, ale celkově ve výsledku to nemusí znamenat, že by O2 se tím dostávala do ztráty.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 11. 2015 16:49

Tak samozřejmě, že tenhle tarif nezpůsobil O2 žádné finanční problémy, ale když něco vydělává nula až nula nula prd, tak proč to provozovat. Ty jsi zářným příkladem :-)
Lexx
Junior

Odeslat příspěvekod paty07 11. 11. 2015 16:50

Jestli většina jsou stejní jako ty, tak ten tarif byl pro O2 na beton ztrátový. Musí tě vést v systému, spojují ti hovory, posílají faktury, vylepšují síť a nezaplatil jsi ani 1 SMS za rok.
paty07
Mírně pokročilý

Další stránka