Alcatel OT 997D - dualsim s Androidem - obecná diskuze

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Reku 2. 12. 2012 11:43

Česká distribuce asi až cca polovina prosince ... No uvidíme. Stačí každý den mrknout na heureka.cz

Recenze na MM
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavelasino 10. 1. 2013 16:29

Já si nemůžu pomoct, mi se ten Alcatel tak líbí. :-D Ale už telefon půl roku mám.
pavelasino
Junior

Odeslat příspěvekod Daff.cz 26. 1. 2013 18:22

Re: ALCATEL OT 997D - dualcore na dvě SIM, ČR distribuce

Příspěvekod Daff.Cz » sob 26. led 2013 16:44:55
Tak jsem se včera stal majitelem tohoto telefonu a můžu říct, že zatím vládne spokojenost. Plastovo kovové tělo je kvalitně zpracováno, vše je perfektně slícováno, nikde nic nevrže. Velikost telefonu je tak akorát, ani malej ani velkej. Telefon je celkem svižnej, sem tam zaškobrtne, ale na nic se dlouho nečeká. Displej telefonu je obyčejný tft lcd, takže žádnej zázrak, ale není to nejhorší, viditelnost na slunku nic moc, ale vše je čitelné. Problém s mizejícím vyzváněním jsem nezaznamenal, vše drží tak jak jsem to nastavil, jeste jsem s telefonem nikam nevolal, takže nemohu posoudit kvalitu hovorového sluchátka, ale hlasitý reproduktor zní pěkně, dostatečně hlasitě, žádné skreslování zvuku. zvuk do přiložených sluchátek je taky v rámci možností moc pěkněj, dostatečně hlasitej, celkem kvalitní. Musím také vyzdvihnout kvalitu wifi přijímače, tam kde jsem měl se Sony nebo samsungem jednu čárku signálu, tenhle alcatel má ještě 3 čárky a net běhá svižně. Funkce dualsim funguje, žádné náhodné odhlašování sim karet se nekonalo, 3G internet funguje pouze na sim1 (ta spodní), na sim jde pouze 2g, signál u obou simek drží výborně. Překvapilo mě ale tolik předinstalovaného balastu, naštěstí jde vše bezproblémů odinstalovat, není potřeba root. Infoledka je báječná věc, ale v tomto případě není moc prakticky vyřešená, bliká bíle, v noci je to bez problémů, ale ve dne není skoro vidět.

Jedinou vážnější spatnou věcí je zadní LEDka, když svítí, jsou v ní žluté fleky, nevím jak tohle servis řeší, mám za to, že je to výrobní vada, jelikož nejsem sám, kdo má tento problém.

Tolik zatím moje postřehy. Myslím, že za 5500 Kč, je to dobře vybavenej, funkční telefon, kvalitně zpracovanej, až na tu zadní LEDku.
Samsung Galaxy S7 Edge Black
Daff.cz
Junior

Odeslat příspěvekod psohli 14. 3. 2013 19:24

Mám dotaz k dual sim.. vím, že se druhá sim hlásí jako nedostupná, když na první sim běží hovor..je bez problémů použít přesměrování tak, aby mi ve sluchátku během hovoru píplo upozornění, že mě někdo shání i na druhé sim? Jak je to s výdrží baterie? Má za měsíc používání nějaké další vážnější nedostatky, záseky nebo nelogičnosti? Uvažuji o něm jako o telefonu pro služební a soukromou sim a rád bych je měl dostatečně oddělené (vyzváněním apod.) a nechci zmeškat důležitý hovory.
Případně přidejte i další postřehy :)
psohli
Junior

Odeslat příspěvekod Hlinda 26. 3. 2013 21:10

Podle Německého Alcatel Facebooku je plánovaný update na Android 4.1 někdy v létě pro tento stroj.
Hlinda
Junior

Odeslat příspěvekod Szapet 4. 7. 2013 19:02

Mám tento telefon od dubna a zatím relativně spokojenost - krom občasných výpadků signálu na jednom slotu ... Teď jsem ale v Rakousku a chtěl jsem používat navigaci. Bohužel vždy po půl hodině provozu telefon vypsal hlášku,že je přehřátá baterie, ať ho ihned přestanu používat ... :-( Máte podobnou zkušenost? Ještě doplním, že telefon jel pouze na jednu SIM (data) a byl napájený autonabíječkou, kterou bez problému používám s jinými telefony ve stejných podmínkách...
Szapet
Junior

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 4. 7. 2013 20:32

Szapet: nedáš ho do servisu? To přehřívání musí být na ...

(sám používám navigaci klidně i 2 hodiny v kuse na Huawei G300 kdyby se přehříval tak bych to reklamoval)
vaclavbarak
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Szapet 5. 7. 2013 08:29

Určitě půjde do servisu - takhle se to nedá používat ... :-( taky mám zkušenosti s jinýma tel. a jako zatopí taky, přece jen u toho navigování je určitě větší výkon, ale na tomhle bys pomalu udělal omeletu a bál se výbuchu v autě ...
Szapet
Junior

Předchozí stránka