O2 Roaming

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomcz 30. 6. 2007 13:29

Určitě se to taky někomu stalo, protože jsem to slyšel od dvou lidí, nezávisle na sobě.

Chystal jsem se do Holandska. Jelikož jsem papírově nový paušální zákazník O2 (změna jména), tak jsem si mohl aktivovat pouze Easy Roaming. Dobře, fajn, to mi stačí řekl jsem si. Takže jsem si ho aktivoval přes web. Vše proběhlo v pořádku. Ono by to i stačilo, ale...

Přiletím na letiště, zapnu mobil, jako obvykle. Mobil mi vyhledá síť. Podsaď vše v normálu. Takže jsem začal hned psát smsku. Odešlu a ejhle. Zprávu nelze odeslat. Zpráva blokována. Takže jsem zkoušel prozvánět. To také nešlo. Mimochodem síť jsem měl normálně místní, přijímat smsky mi šly.

Takže jsem zkusil jako obvykle změnit síť, vypnout, zapnout mobil, atd. Prostě všechny možné i nemožné možnosti. Pořád nic. Takže jsem napsal mail domů, jestli by nemohli zavolat na infolinku. Pak mi odepisovali zpátky, že prý mám roaming aktivovaný. Že prý bylo číslo blokované, ale že to prý technik už odblokoval. Takže jsem zase vypnul a zapnul mobil. Zkusil další hledání sítě. Jak automatické, tak ruční.

A pořád nic.

Pak jsem se vrátil zpět do ČR a hned jsem volal na infolinku. Tam mi chlapík řekl, že prý z jejich strany bylo vše v pořádku, že musela být chyba v mobilu. Zvláštní, že jsem zkoušel v Holandsku vyměnit simku do jiného mobilu, kde s jinou simkou roaming normálně běžel.

Stalo se vám to také? Nemohli byste mi poradit, aby se už tento problém neopakoval? Díky
Tomcz
Tomcz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 30. 6. 2007 13:48

A číslo sms centra a čísla v seznamu jsou s +420 ?
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomcz 30. 6. 2007 15:58

Ano, vše je s mezinárodní předvolbou. Také jsem zkoušel svojí sim kartu v jiném mobilu a tam to také nešlo, takže si myslím, že to nebude nastavením telefonu, ale že problém bude přímo u operátora, protože v druhém mobilu kde jsem to zkoušel byl s mojí sim kartou ten samý problém, ale s jinou simkartou odesílání normálně šlo... (v tom druhém mobilu)
Tomcz
Tomcz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 30. 6. 2007 16:55

nic nenormalne u O2 asi vlastnost operatora, siel som do rakuska a potom do CR , z aktivovanym roamingom na dvoch predplatenkach od O2, v rakusku jedna fungovala a druhu neprijala ziadna siet kazda ze zakazana , prehodil som ich navzajom v mobiloch a to iste jedna sim isla , druha nic , dosli sme na ceske hranice a ejhle , obidve simkarty fungovali v O2-CZ, na druhy den sa znovu vraciame do SR cez rakusko a ejhle , znovu jedna simka nesla, a asi po hodinovej ceste v rakusku sa ta druha simka po 150 pokuse prihlasila konecne do siete ONE ktora je roamingovym partnerom O2 Slovakia , fakt tuto situaciu nechapem je to divne a podla operatora ziadny problem z roamingom na tej karte nebol teda blokovanie atd. vsetko v poriadku .Cize nejaky poltergeist alebo co .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 30. 6. 2007 18:19

Vzpomínám že před dvěma lety se něco podobného stalo manželce u T-Mobilu, z jejího čísla nešli odesílat v zahraničí sms, volání fungovalo. Pomohlo vypnutí a zapnutí roamingu u operátora.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod crocodille 30. 6. 2007 19:45

Ještě je možnost v MT zkontrolovat zakázané sítě, to by taky mohl být ten problém.
crocodille
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garfi 30. 6. 2007 20:22

Jsem uživatelem Eurotelu, Oskara a znova O2 a dosud jsem žádné potíže nezaznamenal. Každý rok telefonuji ze Španělska, Německa a Řecka bez nejmenších potíží. Letos jsem si způsobil škodu sám, svou důvěřivostí. Volání na linku GO bylo dosud zdarma, ale letos jsem svojí pohodlností ztratil celý kredit za několik minut, protože jsem se spolehnul na to, že se nic neměnilo. Takže si pamatujeme: O2 už si nechá platit za všechno a pořádně.
garfi
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 6. 2007 22:12

před 3 lety jsem míval podobné problémy s TMO v Dánsku a světe div se i v Německu u Rostoku. Tipuji soft.chyba u roaming partnera.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků