Přenositelnost mobilních čísel [faq+diskuze]

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod paty07 1. 7. 2015 00:41

A neboj se v žádné nejistotě nebudeš. Číslo bude do 6.7. u starého operátora a 7.7. v brzkých ranních hodinách proběhne přenos a kolem 6. hod (7.7.) už bys měl fungovat u nového operátora :)
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 1. 7. 2015 00:48

díky speedy. A nemáte někdo vyloženě zkušenost stím převodem čísla s nulovým kreditem?

to speedy: Objednal jsem nový tarif a požádal o přenos v pondělí 29.6.2015.
Ale nechápu, proč mne teda nový operátor varoval, že bych si měl na opouštěné předplacence nechat aspoň 5-10 kč kredit, jinak že nemusí starý operátor portaci povolit. Přitom už mám přidělený ČVOP.
Bylo to varování jen přílišná opatrnost ze strany nového operátora?
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod GymmiCZ 1. 7. 2015 04:48

Většinou lze číslo přenést i bez kreditu, ale přenos nebýval zadarmo a tak operátoři rádi hrabou.
GymmiCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 7. 2015 17:28

Chtěl bych se jen ujistit - myslíte že datum přenosu je den, který předchází nebo následuje po půlnoci? (samotný převod je mezi 24-6h) Díky
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslaný 15. 7. 2015 18:08

Prevadel jsem v minulosti od Vodafone dve cisla a v obou pripadech mi Vodafone sdelil pouze to, do kdy plati CVOP, bylo to asi mesic, novy virtual si zvolil datum prevodu vzdy sam.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod polda 16. 7. 2015 06:42

Datum přenosu je den který začíná od půlnoci tudíž převod by měl proběhnout v 0:00- 6:00
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AdelaVodnanova 20. 11. 2015 18:24

Jak dlouho zhruba trvá přenos čísla od Kaktusu do T-Mobile, od vydání ČVOP?
AdelaVodnanova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 11. 2015 18:30

2-4 dny, přes víkend přenos čísla neprobíhá
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 20. 11. 2015 20:11

Například Pondělí máš CVOP a hned dopoledne ho nadiktuješ u T-mobile, ve středu je přenos hotov....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 12. 2015 14:36

Z důvodu rušení od ledna tarifu O2 ZERO přecházím k ČEZu na tarif "Platím, jak volám" bez dalších balíčků. Nastal ale trochu problém s přenosem tel. čísla. Chtěl bych aby mi to číslo bylo přenesené k ČEZu tak abych co nejkratší dobu ho měl nefunkční (neaktivní). Vím, že k tomu potřebují od O2 číslo ČVOP a to sdělit ČEZu aby si na jeho základě mohli to tel. číslo od O2 převést k ním.
Dnes ráno jsem ohledně toho telefonoval na informační linku O2 a operátor který se mnou mluvil po mne chtěl datum od kdy mi mají ukončit poskytování mobilních služeb a byl mi to ochoten ukončit kdykoliv, např. třeba ještě i dnes a zaslat mi to číslo ČVOP. Kdyby mi to ukončil dnes tak bych už asi od dneska měl tel. číslo nefunkční až do doby kdy si vše vyřídím u ČEZu a až si oni to moje tel. číslo převezmou, což by asi trvalo několik dnů nebo možná i více jak týden a to rozhodně tak dlouho s nefunkčním tel. číslem nechci být.
Telefonoval jsem ohledně toho pak i na informační linku ČEZu a tam mi paní zase tvrdila, že to co mne sdělili u O2 je nesmysl a že tak to přenášení tel. čísla rozhodně nefunguje. Tvrdila mi, že jim stačí nahlásit číslo ČVOP a oni pak určí den přenesení toho tel. čísla a ve chvíli kdy si ho převezmou by mi u O2 měli ukončit poskytování mobilních služeb a začít mi je poskytovat ČEZ. Takto jsem si to představoval, že by to takto mohlo fungovat, ale u O2 bohužel tvrdí něco jiného.
Nyní jsem s tím ve stavu, že od ČEZu jsem si dnes nechal zaslat SIMku s tím, že až mi ji pošta doručí tak až pak si od O2 nechám vystavit to číslo ČVOP a nahlásím ho ČEZu a ti mi pak určí kdy (datum) mi to tel. číslo k ním převedou. Byl bych rád kdyby se to vše stíhlo ještě do vánoc, ale podle toho co mi paní z ČEZu mluvila by se to mohlo stihnout, ale není to jisté a v nepracovní dny se přenosy tel. čísel neprovádí.
Nikdy jsem ještě neměnil mobilního operátora a nepřeváděl jsem tel. číslo a tak nemám s tím žádné zkušenosti. Potřeboval bych proto poradit od někoho kdo už má s něčím takovým nějaké zkušenosti jak to konkrétně probíhá a jestli je pravda v tom co mi tvrdili na straně O2 nebo ČEZu a nebo úplně někde jinde.

Omlouvám se za trochu delší příspěvek, ale stručněji to vše popsat neumím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod bodyczech 13. 3. 2016 18:50

Zdravím, měl bych zdánlivě jednoduchý dotaz, ale... Pro přenos čísla je nutné mít kladný zůstatek na stávajícím účtě. Shodou náhod mi na sim kartě zůstalo 0,01 Kč, sice kladný zůstatek, ale nikoli 1 celá koruna. Máte někdo zkušenost, že i takový minimální kladný zůstatek bude stačit pro převod? Dík za odpověď.
bodyczech
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 3. 2016 18:55

Myslím, že i tahle minimální částka stačí pro přenos..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 13. 3. 2016 19:10

Pro prenos cisla staci cista nula.
milanBrno
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 3. 2016 19:17

bodyczech:
Jak jsi přišel na to, že pro přenos čísla je nutné mít kladný zůstatek na stávajícím účtu? Možná u všech operátorů to nebude stejné, ale já jsem loni v prosinci přenášel tel. číslo od O2 k ČEZu a žádný zůstatek na účtu k tomu nebyl potřebný. Účet jsem ani žáden neměl. U O2 jsem měl tarif ZERO s nulovým paušálem a proto jsem tam ani nějaký zůstatek mít nemohl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod bodyczech 13. 3. 2016 19:31

Dík za odpovědi. Loni jsem převáděl číslo od T-M k Bleskmobilu, stav na simce byl 0,00 Kč a převod byl zamítnut z důvodu nekladného zůstatku. Vlazy: možná to máš v případě, kdy virtuál funguje na stejné síti pod O2? Každopádně dám vědět jak dopadnu...
bodyczech
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků