Čeští operátoři jsou dražší než v EU

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tom_82 17. 4. 2008 08:54

Ve spolupráci redakce MF DNES a serveru Mobil.cz, bylo provedeno cenové srovnání mezi evropskými mobilními operátory. Výsledek moc nepřekvapil ani nepotěšil - patříme mezi země (Německo, Irsko..), kde je volání nejméně výhodné a patří mezi nejdražší!

ČEŠI si průměrně vydělají cca 600 € čistého, za 40 € (= 1.000,-Kč) dostanou maximálně 300 volných minut a k tomu si musíme "připlácet" za SMS.

Takoví RAKUŠANÉ si nejen že vydělají minimálně 2-3x tolik co my, ale za stejných 40 € volají NEOMEZENĚ a v tom mají SMSky zdarma.

Pro každého z nich má 40 € jinou hodnotu; Čech by se kvůli tomu "umlátil", Rakušanovi by ani nevadilo, kdyby takových 40 € ztratil venku na chodníku.

CO SI O TOM MYSLÍTE VY A JAK BY TO MĚLO "FUNGOVAT" U NÁS? JSOU SNAD ČEŠI HLOUPĚJŠÍ A NECHÁVAJÍ SE OD MÍSTNÍCH OPERÁTORŮ TAHAT ZA NOS??

http://mobil.idnes.cz/cesti-operatori-jsou-drazi-jinde-se-vola-za-tisicovku-bez-omezeni-p9q-/mob_operatori.asp?c=A080407_144721_mob_operatori_hro
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 17. 4. 2008 09:02

Odpověď takové Martiny Kemrové ze společnosti T-Mobile by byla:
"Český trh je o hodně menší než ten britský, případně rakouský, a je tedy svým způsobem specifický, z takového měřítka poté vznikají i ceny"

:oboze
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 17. 4. 2008 09:09

A proč by měli naši operátoři zlevňovat? Lidé ruší mobily, přestávají volat, posílat SMS? Ničeho jsem si nevšiml.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom_82 17. 4. 2008 09:15

Vyjádření českých operátorů a navazující článek http://mobil.idnes.cz/srovnani-se-zahranicim-je-zavadejici-cili-se-operatori-ekonomove-nesouhlasi-1so-/mob_operatori.asp?c=A080415_170620_mob_operatori_hro

Samozřejmě, že se každý vymlouvá na rozdílnost trhů apod. Jsou jako supi, kteří se bojí o své slepé a hluché "oběti". Ale Rakousko a ČR jsou co do počtu obyvatel a velikostí prakticky srovnatelné země a jediný rozdíl je jen v tom, že pro takového Rakušana je 40 € (=1.000,-Kč) směšná částka, což nám o to víc přihrává.

Michal P: A v Rakousku snad přestávají volat či posílat SMS? Že by byli Rakušané tak výjimeční a začali komunikovat telepaticky, nebo se snad rozhodli vrátit zpět do 1.poloviny 20.století a používají klasickou pevnou linku?? Dobré ráno!

V následujícím článku je i vyjádření našich ekonomů, sami se nad tím pozastavují. Podle mého názoru by to mělo pozitivní dopad na obě strany - operátor by tolik neprodělal a získal by větší počet zákazníků, kteří by byli spokojení.
Naposledy upravil Tom_82 dne 17. 4. 2008 09:27, celkově upraveno 1
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 17. 4. 2008 09:25

Tom_82: Michal to myslel tak, že operátory nic nenutí k cenovým úpravám směrem dolů, dokud trh roste, lidi mobily chtějí, služby chtějí, pořizují si je a dokud to budou dělat, operátoři nemají důvod jít s cenami dolů.

btw: chodíte sem už dost dlouho, abyste věděl, že předchozí příspěvek můžete upravit bez toho, abyste psal 2 pod sebe, viz JSEM TADY POPRVÉ?
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 17. 4. 2008 09:34

le_fox: Já teda nevím, jaká je situace v západní EU, ale kromě Německa a Irska jsou ve všech zemích operátoři LEVNĚJŠÍ. Možná jsme jako zákazníci málo nároční, nebo nám tady zřejmě chybí 4. operátor (U:Fona nepočítám).

PS: Vím, jak psát a upravovat - spadl mi net, tím se vytvořily 2 příspěvky pod sebou a bohužel zde postrádám možnost MAZÁNÍ příspěvku. (??)
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod le_fox 17. 4. 2008 09:40

Tom_82: a proč jsou dražší v tak velkém Německu? Proč by měli být levnější v tak malém Česku? Cenu prostě určujte trh. Zákon nabídky/poptávky. How easy.

BTW: smazání příspěvku je stále označeno křížkem mezi tlačítky upravit a citovat
| Svět je šílené místo, ale jsem rád, že jsem jeho součástí
_________________________________________________
NENÍ UMĚNÍ UDRŽET SE NA VRCHOLU, ALE BÝT NA NĚM NĚCO PLATNÝ.
le_fox
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 17. 4. 2008 09:42

Tom_82 píše:Michal P: A v Rakousku snad přestávají volat či posílat SMS? Že by byli Rakušané tak výjimeční a začali komunikovat telepaticky, nebo se snad rozhodli vrátit zpět do 1.poloviny 20.století a používají klasickou pevnou linku?? Dobré ráno!


Ne to jsem netvrdil, ale cena telefonních služeb je na jejich trhu prostě taková jaká je, funguje to a u nás je jiná a funguje to taky.
Když budu mít kupříkladu pekárnu a v ní prodávat rohlík po 10 korunách a lidé si všechno co napeču koupí tak proč bych zlevňoval? To že jsou někde jinde levnější?
U nás lidé to co napečou naši mobilní operátoři taky koupí, tak proč by zlevňovali?
Je to o trhu, o ničem jiném, leda že by se do toho chtěli montovat chytří páni z EU a zavádět nějakou regulaci.
Tom_82 píše:V následujícím článku je i vyjádření našich ekonomů, sami se nad tím pozastavují. Podle mého názoru by to mělo pozitivní dopad na obě strany - operátor by tolik neprodělal a získal by větší počet zákazníků, kteří by byli spokojení.

Kde by je chtěl ještě získávat, vždyť u nás je snad víc mobilních čísel než lidí. (Já vím že někteří jich mají víc, v naší rodině máme na 3 lidi momentálně 12 čísel.) :D
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom_82 17. 4. 2008 09:52

Ale když zjistíš, že těch pekáren je po celé EU několik desítek a ty patříš mezi první pětku těch nejdražších, tak budeš s čistým svědomím péct dál za stejné ceny chudšímu obyvatelstvu? Nikdo neví, kdy a s čím zase přijdou "chytří pánové z EU", tímhle naši operátoři moc na zadní kolečka nemyslí, jen "vysávají" dokud to jde.

Myslím, že u nás je to otázkou času. A troufám si napsat, že si myslím, že s tím opět jako první přijde Vodafone. Stejně jako první přišel s výhodným paušálem bez písemné smlouvy či s kreditními tarify.
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod matho83 17. 4. 2008 10:02

Akurat ze mimo roamingu je pekaren lokalna zalezitost

Btw. To fakt za 40eur 300minut

O2 sk v akcii 800minut za 50eur pripadne 400 za 25
Plus slusne dotovany fon
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom_82 17. 4. 2008 10:12

Matho 83: Přece do toho nebudeme plést různé akce a další nesmysly... 40 € je nějakých 1.000,-Kč, což vychází plus mínus na 300 volných minut v rámci tarifu.

le_fox: V Německu a Irsku jsou pochopitelně úplně jiné platy i podmínky. Nevím, jak už to říct více "po lopatě" >> po platové stránce jsme oproti západní EU o několik desítek let pozadu a přitom je u nás řada věcí dražší než tam (od aut a mobilů samotných až po ceny volání). Není to jen o trhu, ale i o lidech.
Mimochodem mazání příspěvků lze, ale pouze u těch POSLEDNÍCH, u předchozích už nemáš šanci. Teď nevím, jestli jsem tak jednoduchý já nebo ty - že se tady bavíme trapně o křížkách..

Jak to tady tak čtu, tak češi jsou asi skutečně blbci - každý se spokojí s tím, že každý trh je rozdílný a dál to neřeší. Když O2 na mobilní divizi vykáže roční zisk 33 miliard (o čemž si řada západních operátorů může nechat jenom zdát!!), tak si myslím, že na nás vydělávají až příliš moc!

Taky bych byl rád, kdyby si řada z vás uvědomila, jak hluboko do kapsy má takový Němec, Rakušan či Angličan oproti Čechovi! V tomhle směru se ten náš "trh" tomu západnímu zrovna moc nepřizpůsobil; nebo si alespoň z něj nevzal příklad. How easy.. :roll:
Tom_82
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 4. 2008 13:20

no s tou pekarnou bych to tak presne nevidel ... nemyslim si, ze operatori prodaji veskere sve pecivo co napecou, pokud by stahli ceny dolu, tak se nejen mnohem vic vola, ale take jak tu zaznelo, nebudete mit v triclenne rodine 12 cisel
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 17. 4. 2008 19:42

V rámci možností se to zajisté srovnávat dá. Michal P. vám jistě nedal naprosto řádný příklad, ale představil vám zákon nabídky, kterou doprovází vysoká poptávka. Dokud bude stoupat počet aktivních simkaret, počet lidí využívajících mobilní služby, průměrný výnos na zákazníka a tržby, tak nikdo z managementu operátorů NEBUDE o změně cen směrem dolů přemýšlet.

Ceny jsou stanovené, a proto, pokud vám nevyhovují, budete muset přestat volat, nebo se odstěhovat tam, kde je levněji. To není abdikace, to je holý, i když smutný, fakt.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido+ 18. 4. 2008 16:11

Ano. Poptavka je tak vysoka, ze operatori musi najimat externi neseriozni firmy, ktere lakaji lidi pomoci vselijakych podvodu.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 18. 4. 2008 16:45

Já bych k tomu srovnávání řekl to, že má každý částečně pravdu. Cenová hladina závisí na stáří a rozvoji trhu, na místních zvyklostech apod. (tedy nejen samozřejmě). Z tohoto důvodu bych bral cenové rozdíly, které jsou ovšem přesto vyšší, než by se dalo očekávat => ano, u nás je "mírně předraženo". Ovšem, pokud to operátorům prochází, lidé jejich služeb využívají a stát je nějak neomezuje, byli by přece sami proti sobě, kdyby nějak přehnaně zlevňovali. To jsou (pro nás bohužel) pravidla trhu.

Tom_82 píše:Ale když zjistíš, že těch pekáren je po celé EU několik desítek a ty patříš mezi první pětku těch nejdražších, tak budeš s čistým svědomím péct dál za stejné ceny chudšímu obyvatelstvu? Nikdo neví, kdy a s čím zase přijdou "chytří pánové z EU", tímhle naši operátoři moc na zadní kolečka nemyslí, jen "vysávají" dokud to jde.


Tohle je úžasně naivní. Sice by byla moc pěkná představa, že by zlevnili jen proto, aby chudáky obyvatele neodírali, když jinde je levněji, ale je to myšlenka, která mi sklouzává od tržních principů někam k socialistickým (komunistickým) praktikám.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků