Který fotí kvalitněji?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mikhail 20. 4. 2005 17:16

Potřeboval bych vědět, jestli kvalitněji fotní Nokia 6600 nebo Siemens S65. Samozřejně vím o tom, že siemens má větší rozlišení, ovšem mě jde o kvalitu z hlediska barevnosti, světlosti atp. Dík!
It is as it is.
Mikhail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 4. 2005 17:25

Proč se nepodíváte na fotografie v recenzích?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 20. 4. 2005 19:37

dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikhail 20. 4. 2005 19:51

M.Lutonský - na fotky v recenzích jsem se díval. Doufal jsem že autorem obou recenzí budete vy, takže bych moh porovnávat stejný místa/věci, ale bohužel ...

Dejvidek - dík, už jsem se tam koukal dřív. BTW sovnání s N7610 mi moc nepomůže, dávals to tam asi kvůli těm fotkám, že? Dík.
It is as it is.
Mikhail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 20. 4. 2005 20:01

Mikhail píše:Dejvidek - dík, už jsem se tam koukal dřív. BTW sovnání s N7610 mi moc nepomůže, dávals to tam asi kvůli těm fotkám, že? Dík.
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mikhail 20. 4. 2005 21:11

dejvidek - osobně bych dal přednost tomu, aby se nerozkrájel ... :-)
It is as it is.
Mikhail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Murmi 20. 4. 2005 21:27

Rozlišení obou porovnávaných foťáků u obou mobilů je jednoznačně ve prospěch S65. Jemnost fotky z jeho fotoaparátu se nedá porovnávat s hrubozrností N6600. Samozřejmě je třeba porovnávat fotky stejného zvětšení a se stejným motivem a pokud možno na PC ne na displejích obou mobilů - mluvíme stále o výsledných fotografiích.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod policie(smazano) 20. 4. 2005 22:25

nejepsi otky ma asi n7710 uplne uzasny cesty vse. i na pc.
policie(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikhail 21. 4. 2005 08:34

policie - 7710, tu bych si dal líbit, ale tolik za "mobil" dát nechci" :-(

Murmi - teď mám momentálné nokii 6600 a s tím jak fotí sem spokojenej. Ovšem nevyužiju funkce smartphonu, takže sem uvažoval o S65 (potřebuju BT). Že má rozlišení větší samozřejmě vím, ovšem zajímalo by mě porovnání ostrosti a také to, nakolik ponuré jsou fotky ze siemensu ...
It is as it is.
Mikhail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koffee 21. 4. 2005 10:10

Mikhail podle me foti lip S65.. Mel sem oba telefony a tohle si myslim.. 6600 ma takovy vyblity fotky, S65 je ma pekne barevny a tak nejak celkove proste lepsi..
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod Murmi 21. 4. 2005 13:08

Co se týká samotné obrysové ostrosti fotek, tak zcela jasným šampionem v udávané dvojici je S65. Ostrost fotografie a rozlišení spolu přímo souvisí. Pravdou je, že Nokie mají všeobecně teplejší nádech, co se týká barevného podání fotek a fotografie pořízené Siemensem jsou barevně chladnější.
Ale co se týká kvality, je nutné porovnávat stejnou velikost fotek (nejlépe na celý monitor).
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koffee 21. 4. 2005 16:36

Murmi píše:Co se týká samotné obrysové ostrosti fotek, tak zcela jasným šampionem v udávané dvojici je S65. Ostrost fotografie a rozlišení spolu přímo souvisí. Pravdou je, že Nokie mají všeobecně teplejší nádech, co se týká barevného podání fotek a fotografie pořízené Siemensem jsou barevně chladnější.
Ale co se týká kvality, je nutné porovnávat stejnou velikost fotek (nejlépe na celý monitor).o/quote]

Vzhledem k tomu, ze 6600 ma pouze VGA rozliseni, tak se musi fotky porovnavat v jejich maximalnim roliseni aby byly videt vsechny chybky, pokud se nemylim :eh :?:
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod Slezik 21. 4. 2005 17:32

Moje zkušenosti jsou takové, že Symbianovej telefon ti udělá fotku barevně hezčí i když bych řekl že to jsou takový větší "kostky". Ale teď mluvím jen o Siemensu SX1 v porovnání s mojí K700i. Mám tu i pár fotek z N6630 a ta už fotí za stejných podmínek skoro stejně se mnou i s normálním digitálním foťákem, takže bych řek že je to buď Siemensem a nebo Symbianem 6.0. Jak fotí N6600 přesně nevím.
Slezik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků