Nechci Android

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod krtek.cz 28. 11. 2013 09:38

Zdravím lidi,
Jelikož můj Samsung Omnia II umírá čím dal rychleji je čas pořídit si nějaký nový telefon. První věc co je tak nechci os Android nějak sem mu nepřišel na chuť. Druhá věc je že nechci nějaké pádlo tipy Galaxy S4 Xperia Z a podobné tipy. Cenu nějak neřeším jelikož to budu brát na splátky ale tak něco kolem 16k. Mojí favorité jsou Iphone 5 nebo Lumia 925 co poradíte vy? Nemám zkušenosti ani s jedním s operačních systému. Pravda moje omnia má Windows 6.5, ale ten bohužel velice rychle skončil a tak trochu sem ve Windows ztratil důvěru i když těm osmičkám dávám šanci. Telefon budu hlavně využívat jako kancelář (e-maily, sms) poslech hudby na net a občas zapařit nějak tu hru (prostě ty běžné věci) Takže výdrž baterie by měla být co nejdelší. Diky za každý váš tip
krtek.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 11. 2013 10:16

Podle zkušeností s WM nelze soudit WP, ty jsou úplně jiné, to blíž k WM je podle mě Android.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SenatorCZE 28. 11. 2013 11:44

Co takhle Lumii 1020 ? Výkon slušný + ten fotoaparát. Výborná kombinace.
SenatorCZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtek.cz 28. 11. 2013 11:49

Nad ní sem taky uvažoval, ale odradil mě ten batoh na zádech a pak nepotřebuju tak výkonný fotoaparát na to mám jiný přístroj ;-)
krtek.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumcak02 28. 11. 2013 11:50

L1020 už je celkem velká, stejně tak L925, pokud nechceš padlo a rád hraješ hry + posloucháš hudbu, tak iPhone je nejlepší volba, navíc rozměry má ideální. Akorát se u iPhonu neobejdeš bez iTunes..
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtek.cz 28. 11. 2013 12:01

Pádlo nechci. Je pravda že ta Lumia je o nějakých 12 mm širší ale myslím si že se to dá překousnout. No to je to do čeho se mi moc nechce itunes :-]
krtek.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 28. 11. 2013 12:39

Nechci Android. ;-] Já vlastně nechci ani WP :D A z iTunes mi naskakuje kopřivka 8-D Co já tedy vlastně chci ? :D Chci být se svým founem "free cool a in" :-)) O:-)

Tak hochu, musíš si už vybrat, čím v životě chceš bejt. Jestli chceš bejt král diskonték, tak ber JáFoun :D Pokud si chceš v malé partě sociálně vyloučených individuí připadat jako jeden z mála osvícených a baví tě hejtovat na všechny strany, tak jdi do Nokije :lol: No a pokud chceš splynout s davem a jet si po svý vlastní lajně, tak zahoď předsudky puberťáků a jdi do Robůtka. ;-]
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmm. 28. 11. 2013 13:47

Nebýt těch rádobyvtipných zkomolením ( JáFoun, atd.), tak by šlo říct, že se jedná o velice přesné shrnutí:)
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod Lumcak02 28. 11. 2013 13:48

Ono dneska iTunes už snad kromě prvního zapnutí moc nepotřebuješ, většina věcí jede pres iCloud. Takže zas takový zlo to není. Navíc se ti do něj zálohuje komplet celej telefon, Takže v případě nouze můžeš iPhonu obnovit ze zálohy celkem bez námahy, to stejný, když si koupíš nové iPhone, připojíš k iTunes a máš v něm hned vše, co jsi měl v tom starým. Tohle mi třeba na L925 hrozně chybí..
Jinak na obranu L925, tak na velikost si zvykneš během prvních dvou dnů a ten displej stojí za to:)
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 28. 11. 2013 14:36

Ani pri prvnim spusteni iTunes nepotrebujes. Staci aktivovat pres wifi. Ja osobne pripojuji telefon m iTunes jen kdyz davam do nej nove hudebni alba a jednou mesicne dam zalohu. Teoreticky pokud bys vse kupoval i hudbu a zalohu mel na Cloudu nemusis iTunes v zivote nainstalovat a ani v zivote pouzit.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod krtek.cz 29. 11. 2013 07:41

Ředitel ČTU: díky za shrnutí v podstatě máš pravdu ale čekal sem že se tady víc rozjede diskuse o těch operačních systémech zkušenostech a tak ;-)

Lumcak02, Zafata: Tak já bych ten itunes využíval každý týden jelikož si do telefonu dávám každý týden nové sety :-) ale jakože bych si na něj zvykl ze začátku by to dělalo problém ale pak asi no problem. Je pravda že tu Lumii 925 sem ještě v ruce nedržel takže nedokážu posoudit.
krtek.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 29. 11. 2013 08:56

Nechceš pádlo a favoritem je Lumia 925? Máš 16tis. na telefon? O čem přemýšlíš? Kup si iPhone.
petyo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků