Sony Xperia Z vs Nokia Lumia 925

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Který by byl lepší volbou?
Sony Xperia Z 3 %  14%  [ 3 ]
Nokia Lumia 925 18 %  85%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod napster2012 22. 11. 2013 16:53

Můžete mi prosím poradit? Chci si pořídit nový telefon, ale jsem limitovaný výběrem u Vodafonu, chci si ho od nich vzít na splátky. Prošel jsem jejich nabídku telefonů a zaujaly mě Sony Xperia Z a Nokia Lumia 925 a rád bych znal názory, který by byl lepší. Docela dost mi záleží na kvalitě pořízených fotografií a videí. Dále by mě zajímala výdrž na baterii, kvalita displeje, svižnost (odladěnost) systému atd. Předem děkuji za vaše názory
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod Patrabus 22. 11. 2013 17:12

Pokud chceš odladěný a stabilní systém, displej s vémi dobrou čitelnosti na slunci a supr foťák, pak L925. Prvně si ale něco nastuduj o systému, abys pak nebyl nemile překvapen jeho specifickými vlastnostmi.
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karminkotak 22. 11. 2013 17:46

na 925ke uz nejaky cas fungujem, predtym bol Android a zmenu nelutujem. svizny system, dodnes ziadny zasek ani restart, supr foto aj video, vyborny displej aj vonku, citlive wifi... ano, je menej aplikacii v obchode, ale nove a dobre stale pribudaju a zatial tam mam vsetko co potrebujem a co chcem a dufam, ze dlho dlho budem s touto Nokiou spokojny
karminkotak
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 22. 11. 2013 17:58

Věci, které jsi napsal jako pro tebe důležité lépe splňuje lumia
mimonaut

Odeslat příspěvekod Leeroy Jenkins 22. 11. 2013 19:49

Tady prakticky není důvod, proč brát Xperii, když Lumia 925 splní všechny požadavky (a drtivou většinou z nich lépe).
Hezký den přeji!
Leeroy Jenkins
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 22. 11. 2013 21:11

Normalne bych doporucil xperii kvuli odolnosti, ale podle tvych pozadavku to na plne care vyhrava lumie.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod napster2012 22. 11. 2013 23:15

A kdo máte Lumii 925, jak je na tom s výdrží na baterku?? Zatím se k ní nejvíc přikláním
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod maws 23. 11. 2013 00:13

zatím ji mám docela krátce ale vydrží mi dva dny řekl bych celkem aktivního používání
Lumia 930
maws
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 11. 2013 16:38

Volil bych 925.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mara00 23. 11. 2013 17:53

ja jsem s vydrzi L925 2-3 dny ( tak 10 min hovoru za den,5sms,30 min netu,5 fotek)
peace and love
mara00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod napster2012 25. 11. 2013 15:04

Děkuji vám za názory. A mám ještě jednu otázku. Jak je na tom WP s flash v prohlížeči? Hodně koukám na Tipsport na extraligu v hokeji, tak jestli mi to v něm bude fungovat. Teď na Androidu mám přímo aplikaci Tipsport, ale ta pro WP není, tak jestli mi to v prohlížeči bude fungovat.. Ale nejsem si jistý, jestli jim ta videa běží ve Flashi. Tak pokud byste to mohli někdo prosím vyzkoušet https://m.tipsport.cz/MobileStreamCalendarAction.do
A youtube v prohlížeči také běží? Protože app asi není
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 25. 11. 2013 16:23

ta stránka cos posílal normálně jede, včetně streamu videa.
Youtube aplikací je na store spousta, a to dost kvalitních (metrotube, mytube, supertube...), ale v prohlížeči samosebou jede taky..

Flash není a nebude (stejně jako na iPhone, ostatně oficiálně už není ani pro Android). Flash je prostě mobilní mrtvola.
mimonaut

Odeslat příspěvekod napster2012 26. 11. 2013 13:30

díky za potvrzení funkčnosti. tak co se týče Lumie, tak i na zahraničních webech o mobilech jsem koukal na ukázkové fotky a fotí opravdu krásně. ale trošku se bojím. doteď funguji na Androidu a trochu se bojím přechodu na WP. jak už jsem na Android hodně zvyklý, tak se bojím přechodu na nový systém. ale asi to bude o zvyku. a ještě mě zajímá navigace Nokie. je dobrá? a má i normálně český hlas pro hlasové navádění?
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 26. 11. 2013 13:46

Je ok, velmi rychlá a má velmi nízký odběr z baterie. Co se doplňkových funkcí týče, je dost jednoduchá, postrádá třeba možnost zvolení průjezdních bodů, ale často přicházejí updaty i s novými funkcemi (naposledy "najít moje auto"). Umožňuje pouze výběr z nejrychlejší, nejkratší a vyvážené trasy, oblíbené cíle, zvolení typů komunikací (dálnice, placené apod.).
Mapové podklady jsou kvalitní.

Český hlas má.

Používám ji docela často a jsem spokojený. V porovnání s konkurencí v podobě navigonu je ale výrazně jednodušší. Ale zas je zdarma :-)
Naposledy upravil mimonaut dne 26. 11. 2013 13:51, celkově upraveno 1
mimonaut

Odeslat příspěvekod napster2012 26. 11. 2013 13:50

a měl jsi před WP taky Android? Toho přechodu se trochu bojím. Nechybí ti na WP žádná důležitá app? Z Androidu jsem zvyklý, že jsou mraky kvalitních app i her zdarma. Jsou i na WP kvalitní hry, nejlépe zdarma?
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků