Nokia Lumia 925 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pNxioO 18. 10. 2013 09:18

Ja mam pro l920 toto, do ktereho se vejde jentaktak, takze 925tka by tam diky tlousce mela zapadnout paradne http://www.sunnysoft.cz/zbozi/176PBU-10 ... a-720.html a mohu doporucit
pNxioO
Junior

Odeslat příspěvekod Bobohome 18. 10. 2013 09:27

kouknu ... .. díky :)
N5110, N6210, N6230, N70, N95 8GB, N97, N8, E52, E75, E6, iPhone4, Galxy S3, Lumia 920, Lumia 930
Bobohome
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szoustal 18. 10. 2013 15:42

henda píše:zkoušel jste někdo něco takovýho? :idea:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... QBPSg#t=23

nápad zajímavý, ale bojím se toho, jak tam vznikne ten hrb na zádech, aby tam kryt pořádně držel

..asi bych ty 3 piny radši připájel, než jen tak položit na sebe a podložit papírkem.


Tak já to mám už více než 2 měsíce a zatím spokojenost. Žádný problém. Jde to mnohem jednodušeji než na tom videu. Papírkem jsem to nepodkládal. normálně jsem ten flex přelepil lepící páskouněkde uprostřed a pak na konci kde jsou ty piny. Kryt jde normálně lehce nacvaknout zpět. Je tam totiž mezi baterií a krytem docela dost místa, takže se to tam bez problémů vejde. Spíče jsem musel ten flex ještě lehce podložit v místě u fotoaparátu aby byl lepší kontakt.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod Marťas89 19. 10. 2013 20:59

Ahoj mám otázku. Když vememe v potaz, že Lumia 925 má AMOLED s HD rozlišením (1280×768) s PENTILE maticí, tak se prý říká že skutečná jemnost je o třetinu nižší tudíž jako u lumie 820, která má rozlošení 800x480 s RGB maticí. Je tedy jemnost u 820 stejná jako u Lumie 925, chápu to správně nebo jak je to s tím PENTILE u 925? Poradíte mi prosím? Moc vám děkuju.
Marťas89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 19. 10. 2013 23:09

Marťas89: Asi nebudu mít moc vědecké závěry, ale nějakou dobu jsem tahal po kapsách jak Lumii 820, tak 925, myslím, že tedy mohu srovnávat.. :) Displej u 925ky je oproti 820ce někde jinde, dívá se na něj mnohem příjemněji, je o dost jemnější a detailnější jak u 820ky. Nicméně můj kus Lumie 925 lehce trpěl na vypalování obrazu na displeji, i to bylo jedním z důvodů, proč jsem nakonec vzal Lumii 920 s IPS a nelituju ani trochu.. ;) Jako bonus je i ntegrovaná cívka pro bezdrátové nabíjení, dvojnásobná interní paměť a mnohem příznivější cena..
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marťas89 20. 10. 2013 10:47

Vážně? A co v porovnání barvy u IPS 920 a AMOLED 925 - není to spíš přechod k horšímu? (včetně papírově lepšího foťáku)? Já už byl celkově rozhodnutý pro AMOLED :) Ty barvy a ta černá, nevím no popravdě v Českých Buděovicích v obchodech ukazují max Lumii 520 což mi obrázek moc neudělá a ochota prodavačů, abych si vyzkoušel neotevřený mobil je netěší :(
Marťas89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 10. 2013 14:38

Měl jsem 920 cca půl roku, teď mám cca čtvrt roku 925 a ten displej je v podstatě asi stejný. Možná je u 925 o kousek lepší, ale není to nic zásadního.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Bobohome 20. 10. 2013 15:00

Máme doma jak L920, tak L925. Těžko říct, který displej je lepší. Je to subjektivní. Jsou prostě jiný. 925 je "svítivější" a má lepší černou, ale 920 je zas celkově přirozenější... Je to jako zvolit si mezi benzínem a naftou. Každý má něco ;-)
Bobohome
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod henda 20. 10. 2013 21:04

L 925 a kvalita signálu.
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-L ... 726#M59666
našel jsem v této diskuzi, problém se signálem na L925, některým pomohla výměny kusu, někteří píšou, že se jim kvalita zhoršila po poslední aktualizaci (amber). Nemáte někdo zkušenost s těmito případy?
nebo nevíte, zda by 925 pomohla chystaná aktualizace GDR3, zda se něco plánuje?
mám 925 a zatím jsem z toho signálu nešťastný, před tím jsem měl Xperii P a ta je celokovová, je pravda že má antény ve spodní plastové bradě, ale i tak jsem doma v pohodě volal. U 925 se musím soustředit abych ji moc nedržel za spodek, kde je anténa, jinak sigbál úplně vypdane: http://www.nokia.com/us-en/support/prod ... A963DC06BA


edit: 1 - ještě jedna otázka. Když začnu volat, tak před zvukem vyzvánění slyším v repráku takové to rušení - jako když máte telefon vedle rádia, při hovoru to zmizí ale při vyzvánění a před je to slyšet? Je to normální, máte to někdo?

2 - další věc, když jsem v úplné tmě, tak při rozsvícených hodinách je celý displej jako by lehce rozsvícen - jako by do šeda, ale na pár místech mám úplně černé čtverečky, na pár místech jsou vidět. I v menu na černém pozadí je to v úplné tmě vidět. je to na reklamaci?

3- poslední dotaz, je normální, že pokud mám zaplé vibrace, telefon zavibruje jen jednou když telefon začne zvonit a pak už ne? zkoušel jsem několik typů vyzvánění a u všech stejný.

jak již jsem psal mám mobil 5 dní, tak přemýšlím o výměně kus za kus. Asi to nevyřeší problém se signálem, ale ty další mi vadí.
henda
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 10. 2013 05:48

K displeji,zcela normalni jev u Amoled displeju vseobecne,bohuzel.A ze me jich rukami proslo,kazdy ma nejaky flek,tecky apod.
K vibracim,telefon nevibruje po celou dobu vyzvaneni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 10. 2013 09:17

Signál - nemám problém.
Volání - žádné divné zvuky neslyším.

Asi bych vyměnil kus za jiný.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 21. 10. 2013 10:53

Marťas89: s tím displejem to není černobílé - SAMOLED má živější barvy a dokonalou černou, kdy nejsi schopen rozeznat, kam až sahá rámeček displeje (prostě vytvoří prakticky jednolitou plochu), kdežto IPS exceluje v realističnposti zobrazení, černá je o poznání světlejší, ale jak bylo řečeno, každý preferuje něco jiného.. ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 21. 10. 2013 13:17

+IPS je lepší v jemnosti zobrazení - můžeš číst i ty nejmenší texty, které jsou na AMOLED s pentile maticí už "chlupaté"
mimonaut

Odeslat příspěvekod mmmm. 21. 10. 2013 13:44

Vibrace - lze řešit pouze nastavením krátkého zvonění. Telefon totiž vibruje vždy na začátku a MEZI jednotlivými sekvencemi zazvonění.
Nešťastná vlastnost Windows Phone, musíš se přizpůsobit telefonu:(
Trapák roku - rádoby moderátor a závodník tslany:)
mmmm.
Junior

Odeslat příspěvekod yokyto 22. 10. 2013 07:42

Chtěl bych se zeptat. Najednou se mi při otevření stránky s nabídkou aplikací objevily písmena abecedy před každou skupinou. Nevím, jestli se to dá někde vypnout?
yokyto
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků