Sony Ericsson XPeria Neo - nástupce Vivazu s Androidem

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod perfektsunny 22. 6. 2013 13:31

Máš recovery?
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 23. 6. 2013 00:29

martin: Jak dlouho teleefon máš? Popisované chování nmůže být i starou baterkou. V tom případě zkus novou.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfektsunny 23. 6. 2013 08:46

Za zkoušku by stálo před výměnou baterky, restartovat staty u baterky v recovery modu.
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 23. 6. 2013 10:39

Rok a půl. Co to je recovery?
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2013 14:18

martin.fencl5 píše:Co to je recovery?
Já to taky nevím. Na Wikipedií jsem našel toto, ale to asi nebude to o čem zde někteří píšou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 23. 6. 2013 14:34

To ne :-D ale písnička "Not afraid" není špatná 8-)
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfektsunny 23. 6. 2013 15:17

CWM - ClockWorkMod recovery menu - nabídka sloužící pro nahrávání ROM a práci se systémem,která se nedá dělat ze spuštěného telefonu.Dříve se instalovalo do ROM,nyní už je obsažené v kernelech => stačí nahrát kernel a mám recovery.Zálohy firmwaru nemusí být kompatibilní mezi odlišnými verzemi CWM recovery (už vůbec ne mezi xRecovery a CWM)
Custom ROM - uživatelsky sestavená ROM pro chytré telefony CM,MIUI - povětšinou obohacena o nové prvky a funkce
perfektsunny
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 6. 2013 17:22

Sony Ericsson XPeria Neo V mi poslední dobou stále hlásí "Málo paměti V telefonu zbývá málo místa pro uk" (nevím pro co konkrétně, protože text přesahuje šířku displeje a zcela nelogicky se nezalamuje) a při aktualizaci některých aplikaci "Nedostatek místa v úložišti". Na kartě mám ale dostatek místa. V paměti by mělo být místo k dispozici 22,07 MB a na kartě 25,45 GB. Android mám 4.0.4. Můžete mi poradit co s tím. Jak uvolnit paměť tak aby ji bylo dostatek a jak docílit to abych měl dostatek místa v úložišti? Proč bych měl mít málo místa v uložišti když na kartě je ho volného až příliš? Všechny aplikace které je možné přesunout na kartu jsem tam přesunul, ale bohužel některé na kartu přesunout nejdou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Dušan2 23. 6. 2013 18:24

martin.fencl5 :

http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=54&t=2175#p44796

Zkus tohle, mě to na battery drop fungovalo skvěle.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 28. 6. 2013 13:19

koupil jsem teď tento straší mobil a všude na reklamních fotkách je asi widget s 3x3 s fotografiemi u kontaktů, ale za boha nemůžu najít jak se tam dává. V návodu taky nic není. Děkuju
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 7. 2013 19:50

MMKS:
Taky mne to zajímá a zvažují si dát k některým kontaktům fotku. Trochu jsem se v tom hrabal a zjistil jsem, že když si zobrazím úpravu kontaktu tak když u toho klepnu nahoře vlevo na čtvereček s postavou tak se zobrazí nabídka kde si můžu vybrat obrázek kontaktu a to buď z galerie nebo ho získat pořízením nové fotografie. Dále jsem to prozatím nezkoušel, ale snad nějak takto ty fotografie ke kontaktům půjde vkládat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 19. 7. 2013 19:01

ono jde buď fotky natáhnout z FB nebo s Gmailu, jenže ty jsou pak ořezané a při vytáčení jsou malé. Pak je tam ten tvůj popisovaný způsob, který jde bez problému (jen je potřeba třeba smazat přímé vytáčení na ten kontakt a dát tam s novou fotkou, protože se kupodivu neaktualizuje).
Ale mě jde spíš o ten widget, který jsem nenašel.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 20. 7. 2013 10:56

Když chci nainstalovat novou aplikaci nebo ji aktualizovat, zobrazí se mi nedostatek paměti. Přičemž na kartě je volných 491 mega a interní uložiště má volných 55,6 mega. Co je špatně?
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 7. 2013 21:04

Mám stejný problém s nedostatkem paměti a také bych rád zjistil v čem je problém a jak ho vyřešit. Předpokládám, že problém asi bude v samotným Androidu který instaluje aplikace do paměti mobilu a některé nedovoluje přesunout na paměťovou kartu. Pokud se do mobilu instaluje nové aplikace tak s časem se paměť zaplní natolik, že už tam nejde nic dalšího ukládat. Nevím jaký má význam blokace možnosti přesunu některých aplikaci na SD kartu. Takto z toho Androidu udělali tak trochu zmetkový OS. Řešit se to dá asi pouze přes root, ale do toho zase mnozí z různých důvodů nechtějí jít.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 21. 7. 2013 10:55

Root taky nechci. Uvidím, stejně mám v plánu si koupit Xperii ion.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků