Blesk Mobil v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 27. 5. 2013 21:12

Mobil.cz ale není v síti O2 (pochopim,že ten návod je pro použití ve vlastní síti, proto je tak jednoduchej) Ty bys měl zažádat o přenos nejdřív u MOBILU a s jejich kódem zahájit odchod od BLESKU. To co popisuješ je nějaké švédské. :-]
Dokonce to máš i na stránkách MOBIL.CZ řádně popsáno, nechápu naco používáš postup přechodu BM->O2 ,když tam nejdeš !!! 8-D
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeNiSh 27. 5. 2013 21:38

nejak nerozumim, co je na tom k nepochopeni

1. krok - pozadat u NOVEho operatora o kod zadosti o prenos PAC ID
2. krok - oznamit SOUCASNYMU, ze odchazim jinam, zde mas PAC ID a PUK (v pripade SMS, aby si te overili) a "pápá"
operatori si to uz vyridej mezi sebou, stara SIM zanikne a na NOVY bude preneseny cislo. to co sem popisoval se tykalo druhyho kroku a proto musim pouzivat format "pápá" zpravy i cislo Bleskmobilu a tento postup je zaroven na strankach O2, kde je i postup jak odejit od Vodafonu, T-Mobilu, pro pripad, ze by nekdo chtel prechazet od techto operatoru k O2. ale je jedno, kam prechazis, postup je stejny at prechazis z BM kamkoliv 8-)
:: SUPER COM 72 :: NES :: SNES :: N64 :: Wii :: IM :: G&W :: GB :: GBC :: GBA :: GBA SP :: NDS :: 3DS XL ::

SBIRAS, HRAJES nebo se jen ZAJIMAS o klasicke retro hry? pridej se k nam na
:arrow: www.facebook.com/retroGEJMSY :hmm:
BeNiSh
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 27. 5. 2013 23:54

Stejně jsem na to byl já. Včera už přišla SMS o naplánovaném převodu čísla. 30.5. >:-(
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda.69 28. 5. 2013 06:22

Dneska mi měli číslo převést. Stará SIMka od půlnoci nefunguje, na nové SIMce je pořád číslo BleskMobilu.
Když zavolám na to číslo, co se mělo přenést, Vodafone mi vesele oznámí, že neexistuje? WTF? Je to normální? Co dělat? Volat Vodafonu? Blesku?

Chtěl jsem se podívat ohledně přenosu do samoobsluhy Blesku, ale tam to po půl hodině načítání nahlásí "mnpPortIn.getOrderInfo.integrationError". K Vodafonu se nedostanu, ale tam bych se stejně nic nedozvědě.
jenda.69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 28. 5. 2013 06:50

Se mi stalo taky a behem dne se cislo preneslo, nevim kdy presne, ale ve tri odpoledne bylo funkcni prenesene cislo... myslel jsm ze bude funkcni od rana...
brzdil987
Junior

Odeslat příspěvekod jenda.69 28. 5. 2013 07:03

Díky na info. Napsal jsem Vodafonu na tu jejich univerzální twitterovou adresu, takže buď to začne nějak fungovat samo nebo mi do dvou dnů snad něco řeknou.
jenda.69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 5. 2013 07:24

VF odpojenim číslo předal a u BM asi nevyšel automat.přenos,takže budou zadávat ručně. Snad jim systém nahlásil eror a všimnou si toho,jinak bych odpoledne na BM volal.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda.69 28. 5. 2013 09:19

Tak dobrý, číslo už je přenesený. :-)

Mimochodem existuje nějaký SMS kód na zakázání audiotexu, nebo je kvůli tomu nutný volat na infolinku?
jenda.69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 5. 2013 10:24

Poslední info bylo volat na infolajnu.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bulvounek 30. 5. 2013 18:45

Dotaz na ty, co mají BleskMobil teprve krátkou dobu, dá se v Praze najít místo, kde jde pořídit SIM kartu Blesku za hotové a hned, stavoval jsem cca v 5 trafikách podle seznamu na bleskmobil.cz a karty nejsou, prý jsou s PNS vypovídány smlouvy na dodávky.
Vím, jde i na dobírku, to je pro mě komplikovanější možnost neboť doručovací adresu mám jinou, než se vyskytuju, ale asi mi nic jiného nezbyde.

P.S. Byznis plán se asi splnil, takže další lidi "moc nechceme".
Více ze života,méně z peněz.
Nokia C2-01_ODORIK
LG L90_BLESKmobile
Alcatel OT302 Siemens C35i Siemens MT50 Siemens M55 Nokia 6131 Nokia C2-01
bulvounek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 30. 5. 2013 19:25

SIMky BM jsem v Praze kupoval zasadne na pumpach *** (zeleno-modry, rakousky ;)), u trafik me nebavilo obihat, kde ji konecne budou mit.
Posledni cca tri tydny zpet, davaji i vybrat cislo (u prenosu zbytecne).
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ferokulda 31. 5. 2013 13:45

Zdravim,
asi už to tu bylo psané, ale rád bych se ujistil. Podporuje Blesk mobil SIM karta přesměrování hovorů (když je telefon vypnutý (příp. umí to SIMky ostatních virtuálů))?
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 31. 5. 2013 14:04

Mobil.cz přesměrování umí, jiného virtuála nemám.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ferokulda 31. 5. 2013 14:48

OK díky pánové.
Před chvilkou jsem taky četl (což jsem nevěděl), že pokud mi někdo volá na číslo (SIMku), u kterého je nastaveno přesměrování na jiné číslo (třeba když je mobil vypnutý), tak nějaký poplatek platí i tato přesměrovaná SIM. Já myslel, že vždy platí jen ten, kdo volá :hm . Platí to tak u všech operátorů?
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Smells 31. 5. 2013 14:56

Toto platí od samého začátku co funguje přesměrování a u všech operátorů.Toto jsem řešil už někdy v roce 99 :-)
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků