Nokia 808 PureView

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naecken 23. 11. 2012 11:58

Třeba tu http://betalabs.nokia.com/trials/nokia-city-lens, ale nezaručuji funkčnost.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rkubik 23. 11. 2012 13:54

a fuguje vám to City lens,nebo jsem jedinej?
je fakt škoda,že to nokia takhle po...la s tím symbianem.Celkem mě to až zaráží že tomuto foťáku věnují pět let vývoje a pak 808 ani nezahlédneš na značkové prodejně a celkově se k ní chovají jak nemanželskému dítěti. Tímhle mě naprosto znechutily celý WP8 a myslím,že nejsem sám.
Rkubik
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 11. 2012 22:28

Rkubik píše:fotky jsou naprosto super.Ale je pravda,že se velmi lehce máznou,chce to pevnější ruku.Ted se mi to stává už podstatně mín než na začátku.
Pokud fotíš večer,použij kreativní režim, své nastavení a foť přes softvérové tlačítko na displeji.Zamezíš nechtěnému pohybu při domačkávání tlačítka na boku přístoje.Fakt to stojí za to. Jo a video na koncertě,to je na mobil uplná bomba.


A proto je skoda,ze konci hlavni sef,ktery stal u vyvoje a mel na starosti vyvoj kamer pro N8,808 ci Lumia 920.

http://www.slashgear.com/nokia-boss-of- ... -23258116/
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 24. 11. 2012 14:26

Co ale v tej sprave nieje, ze Dinning neodchadza ku ziadnej konkurencii, bude zamestnancom Jaguar Land Rover a ze hlavny dovod odchodu je, ze sa Nokia rozhodla stiahnut detasovane vyvojarske pracoviska do Finska a Dinning nechce odist z UK.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 24. 11. 2012 15:12

Jedna věc je pravda a druhá je zpráva pro média a vnější zdůvodnění. A teď: Co je pravda?
Nečekám odpověď, jen jsem nadhodil, že pravdu je těžké najít ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 24. 11. 2012 16:25

Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wlasce 28. 11. 2012 17:25

... mám pár dní novú Nokiu 808 , je to ofic. CZ/SK distribúcia, všetko je O.K., fotky, video+zvuk sú najlepšie, aké som z mobilu doteraz dostal ...,
- je tam posledná verzia Belle FP2 113.010.1507 ( nahrali mi to v Nokia servise), trápim sa s týmto :
- ak mám v Denníku hovorov nové (v kontaktoch ešte neuložené) číslo (prijatý,neprijatý hovor) a chcem si ho I. krát uložiť - ako nový kontakt do mobilu, tak priamo to nejde !?,
pretože po kliknutí na dané nové číslo mobil začne hneď vytáčať spojenie ...,nemám možnosť výberu : uložiť nový kontakt, vytočiť, zmazať apod.,
ktosi skúsenejší poradí, ako na to ... ?
VĎAKA ! tomu, kto mi helfne ....
wlasce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzikhonzik 28. 11. 2012 17:30

Neklepej na nej a zkus ho podrzet a vyskoci nabidka aspon myslim
honzikhonzik
Junior

Odeslat příspěvekod wlasce 28. 11. 2012 17:47

... tak riešenie je :
nie KLIKNÚŤ na nové číslo - ktoré chcem uložiť do kontaktov,
ale
kliknúť a PODRŽAŤ = objaví sa kontext. ponuka, v ktorej je aj možnosť uloženia
nového čísla do kontaktov ...,
- učím sa celý život ! .... no čo už !
wlasce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ryo2 28. 11. 2012 21:43

Tak už mám 808ku taky doma a dojmy jsou opravdu pozitivní.
Předně je rychlejší (porovnávám s N8),Display je dobrý a dle mého názoru na rastr stejný jako N8,ikdyž je 808ka trošku větší. Jasnost displeje ale jednoznačné vyhrává 808ka.
Internet stále bída,ale určitě lepší než N8.Na nouzové projetí netu to plně stačí.
Video velmi dobré,ale výjma beztrátového zoomu a kvalitního sterea,není rozdíl proti N8 zas tak velký.
Foťák ve finále dost překvapil,s čímž jsem nepočítal,protože jsem prolezl snad všechny fota na netu a říkal jsem si že mě nepřekvapí.V šeru trošku slabší,ale jinak fakt hustý (zvláště pak při plném rozlišení :D ).
Několikrát se tu zmiňovala váha. Já jsem tedy zásadní rozdíl oproti N8 nezaznamenal.Je trošku těžší,ale že by to byla vyloženě těžká cihla,tak to ani náhodou.Moje dojmy jsou opravdu pozitivní,zvlášt s ohledem na cenu ,lehce pod 10k a to i v CZ,nikoliv šedivka.

Měl bych ale dotaz. Několikrát se tu nadávalo na Fp2,já ho tam stále nemám,mám trošku starší firmware. Mám aktualizovat,nebo ne ? Co doporučíte ?

A druhá věc - pokuď bych flashoval přes phoenix,je oproti N8 nějaký rozdíl v postupu ? předpokládám že ne,ale pro jistotu se ptám.
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 28. 11. 2012 21:52

Pokud flashovat tak uz pres mnohem bezpecnejsi a spolehlivejsi Nokia Care Suite.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rkubik 28. 11. 2012 22:28

ryo2 píše:Tak už mám 808ku taky doma a dojmy jsou opravdu pozitivní.
Předně je rychlejší (porovnávám s N8),Display je dobrý a dle mého názoru na rastr stejný jako N8,ikdyž je 808ka trošku větší. Jasnost displeje ale jednoznačné vyhrává 808ka.
Internet stále bída,ale určitě lepší než N8.Na nouzové projetí netu to plně stačí.
Video velmi dobré,ale výjma beztrátového zoomu a kvalitního sterea,není rozdíl proti N8 zas tak velký.
Foťák ve finále dost překvapil,s čímž jsem nepočítal,protože jsem prolezl snad všechny fota na netu a říkal jsem si že mě nepřekvapí.V šeru trošku slabší,ale jinak fakt hustý (zvláště pak při plném rozlišení :D ).
Několikrát se tu zmiňovala váha. Já jsem tedy zásadní rozdíl oproti N8 nezaznamenal.Je trošku těžší,ale že by to byla vyloženě těžká cihla,tak to ani náhodou.Moje dojmy jsou opravdu pozitivní,zvlášt s ohledem na cenu ,lehce pod 10k a to i v CZ,nikoliv šedivka.

Měl bych ale dotaz. Několikrát se tu nadávalo na Fp2,já ho tam stále nemám,mám trošku starší firmware. Mám aktualizovat,nebo ne ? Co doporučíte ?

A druhá věc - pokuď bych flashoval přes phoenix,je oproti N8 nějaký rozdíl v postupu ? předpokládám že ne,ale pro jistotu se ptám.


gratuluji a vítam tě do klubu 808.A co se ohledně těch fotek v šeru týká,zkus kreativní režim a vlastní nastavení.Taky jsem si s tím pohrál a pak srovnal s mým poměrně slušným fotáčkem a byl jsem mile překvapen.Hlavně při přiblížení,ty detaily co tam jsou,super.
Rkubik
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 6. 12. 2012 01:38

Rattus rattus píše:Nikon COOLPIX P300 je sračka. Canon Ixus 300. Když už kompakt tak za 7mičku. +. Samsung ex1 a následník Samsung EX2F. Kupovat dnešní supersračkový kompakt nemá cenu. To už klidně tu 808. Kompakty upadají jako česká demokracie


Teď mám ten Samsung EX2F na stole a hledím kam to Samsung dotáhl. Kvalitní kovové provedení, dvojnásobný IS, kvalitní objektiv F 1,4 až 2,7. V záplavě plastových sraček s megašumítkoultrazoomy konečně něco pořádného. Jediné mínus absence hledáčku. ;-]
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 6. 12. 2012 21:36

Též jsem si koupil Nokii 808, dojmy super.. při prochazeni menu to chtělo nějakou aktualizaci (cca 16 mb to mělo) jsem doma na wifině, tak jsem stáhl, dal jsem nainstalovat, problikla hlaška, že se telefon restartuje.. telefon nyní na nic nereaguje, jen mu bliká středové tlačitko, ma černou obrazovku, už cca 15 minut... Normální?
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 6. 12. 2012 22:06

Ne, to není normální.
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků