Nokia 808 PureView

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 10. 2012 12:17

díky za odpověď.
Ne že bych něco proti FP1 měl, ale jsem zvědavý na změnu.
Pravděpodobně poslední nostalgie v podobě symbianu.
Foto-video-dolby a i baterka - vše jak má být.
Děkuji Nokii za důstojné rozloučení.
Cenu a váhu vem "čert", už jenom za to živé foto PureView...Miloš
anonymni

Odeslat příspěvekod Rkubik 7. 10. 2012 21:21

Tak jsem si taky udělal radost a koupil před týdnem bílou variantu.Zatím jsem moc spokojenej.Fotky a zvuk videa dokonaly.Systém šlape jak hodinky,dobrý.No uvidím dále.
Rkubik
Junior

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 10. 10. 2012 11:03

Dnes nokia zveřejnila FP2 opět ke stažení.
k.o.v.b.o.j
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberdych 10. 10. 2012 15:19

Tak jsem si take poridil pureview. Zatim se na to koukam tak, ze je to telefon na vikend, s detma, do prirody, na vylet, proste primarne za ucelem foceni a zavolat si. Zatim si nedovedu predstavit, ze bych ho pouzival jako primarni telefon. Muj posledni symbian byl na E51 a prijde mi, ze moc cesty teda neusel. Mel jsem vsechny platformy (krome WebOS) a Belle v 808 je pro me opravdu zklamani. Tedy, ne ze by to nefungovalo, ale je videt, ze je to opravdu system z minuleho stoleti. Ted vecne.

- pro me katastrofalni klavesnice, zejmena nastojaka, nepise se mi na ni blbe, ale doslova hrozne. V porovnani s iOS mizerna, s N9 doslova hrozna, nevim proc, asi je proste mala, delam hrozne preklepu. Swype mi nikdy nesel, mozna to zkusim
- pomaly, pomaly, pomaly, nevim kde v recenzich lidi berou, ze je to rychle, v porovnani s iOS, WP a i vykonejsim androidem je to pomale, trhane, chvilema to premejsli. Android laguje, ale tohle je jina trida. Nerikam porad, ale rozhodne to irituje.
- GUI vypada jak od kolotoce, osobni nazor, ale prijde mi to az prilis androidni a na tom displeji nic moc vypadajici
- displej OK, ale vyssi rozliseni by opravdu snesl, citelnost ale vyborna
- ovladani mi prijde neprimocare, proste na jinych systememech se s tim sziju vyrazne rychleji, proste mi to prijde krkolomne
- browser je tak na mobilni stranky, jinak bida
- nemoznost 2 exchange uctu mi prijde hodne limitujici
- nektere chybejici aplikace, nenasel jsem rozumny google talk client
- vaha velka, ale zvyknout se da

+ fotak, i kdyz jsme ho jeste nezkusil :-)
+ dobre citelny displej
+ velikost me prijde prijemna a tloustka mi nevadi, dokonce mi prijde po vsech tech tenkych padlech docela prijemna
+ vydrz baterie nevypada zle
+ zpracovani se mi fakt libi, idealni, neklouze, pusobi pevne, kvalitne.

Jsem silenec, takze to beru jako pokus. Pravdepodobne si ji necham jako raritku a fotomobil, ale jako primarni telefon asi opravdu ne.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 10. 10. 2012 21:14

Dnes mi domů přišla vysněná 808, ale naposledy jsem zahlédl symbian na N73 a nyní se s tím trochu peru.
Mám dva dotazy:
1./ Nikde na Ovi nemůžu najít Nokia city lens, existuje pro Symbian?
2. / Dá se propojit kalendář v mobilu s FB událostmi?
k.o.v.b.o.j
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mosquito1 11. 10. 2012 12:43

Tak jsem včera aktualizoval na FP 2. Čekal jsem že se bude dát v galerii označovat víc fotek třeba k odeslání, ale dá se jen k odstranění. Nebo se pletu?
mosquito1
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 11. 10. 2012 14:02

Bohužel se nepleteš :-l

k.o.v.b.o.j: Nokia City Lens už není u Symbianu podporována. Musíš se podívat po serverech, které shlukují aplikace a tam vyzkoušet několik verzí. Pokud nepůjde ani jedna City Lens, tak pak bude určitě fungovat jeho starší verze, která se jmenuje Live View ;-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 12. 10. 2012 07:08

je to můj první symbian, tak tady teď budu trochu spamovat,

Další problém: Nejede mi aplikace Office Mobile od Microsoftu. Otevřu ji, vyjede mi seznam pdf a doc příloh. Ale když chci nějakou vybrat a otevřít tak mi hodí hlášku: Došlo k chybě a dokument nelze otevřít.

K čemu je aplikace linc?
k.o.v.b.o.j
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 12. 10. 2012 10:03

Microsoft Lync je office instant messenger od Microsoftu. Víc tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Lync ;-)

Ty nefunkční Office jsou problémem nové verze Microsoft Apps 2.1 (nebo FP2). Když nainstaluješ původní verzi Microsoft Apps 2.0, tak vše bude fungovat dobře.

-- 12. 10. 2012 11:11 --

Ty poslední updaty se nějak moc nepodařily :/
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 10. 2012 11:33

takže ještě jednou a jasně pro všechny kdo chtějí srovnávat foťák co umí telefonovat s ostatním(mberdych):
+
1/baterka na 4-ku display super (při rajcu dám i přes dva dny na sporo) - žádnej bílej kablík abych dojel s funkčním founem autem domů
2/ gps s rychlostí fixu do 3s - dodnes nechápu
3/ černá je černá jako pr...
4/ muzika s dolby do dobrých sluchadel - nářez (Manowar :-))
5/ hdmi jako z praku
6/ s FP2 žádnej cuk,ani sek...jiak hardrst a do 3 minut jedu znovu a lépe....
7/ foto a video - mokrej ještě dneska po měsíci - lepší v těšení se na foto, jak na babu :-))
8/ a do ruky leší než baby koz..hlavně ty její záda :-)
9/ softu z minulosti grátis na vidle...

-
1/prů..r jsou za to ty kačky
2/váha....
3/klávesnici trochu v FP2 pořešili
jinak nokia za poslední kousek symboše - díky Miloš
P.S.: a co bych do bodoucna chtěl ??? Symboš nebo meego polít živou vodou...
anonymni

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 10. 2012 17:24

Hodně přepálené než objektivní, s 808 jsem měl a mám denně co dočinění a bohužel se více přikláním k mberdych a ten kdo měl/má jiné svižnější systémy poznává ze Symbian je výrazně pomalejší a ne tak plynulý a to i s FP2.Poslední updaty ho _čímdálvíce_ "mrví",prominte za to slovo,vhodnější v tuto chvíli nemám.Pěkný displej kazí rozlišení atd..

nebo meego polít živou vodou...


Aspoň tady souhlasím..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberdych 12. 10. 2012 17:48

Presne tak. Prijde na to s cim se srovnava. S cimkoli ze sestavy Android, WP nebo iOS Belle brutalne prohrava (tedy v teto cenove kategorii, coz je uz naprosty high end). Kdo mel N8, verim, ze je to posun. Ale napsat, ze se to neseka? Tak to chce velkou davku fanouskovstvi. Nicmene FP2 vylepsil klavesnici a konecne se to da pouzivat. Baterka je slusna. Ma to vyhodu, zatimco do iPhonu ci neceho podobneho furt cumim, tohle opravdu pouzivam jen kdyz potrebuju. Treba se tim zbavim sve zavislosti :-)

Jeste komentar k fotaku co umi telefonovat. Kdyby v tom bylo Meego, tak to bude fotak se slusnym smartphonem, nemluve o jinych systemech. To, ze je to fotak co umi telefonovat z toho udelala Nokia symbianem, za to ja nemuzu, ale za ty prachy bych cekal trochu vic.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 10. 2012 12:37

dobře, děkuji za všechny slušné reakce....
Já tlf používám na telefonování,internet co se kde děje,e-maily a foto dost často,včetně videa...ne dlouho,ale o to víc při potřebě rychle...
1/ foto ihned k použití i ve sporu,ťuk a výsledek už jsem psal - to samé video (takto asi 20x za den)
2/ volání ťuk kdo dnes a volám - jinak ze seznamu ťuky 3 (cca 8 hodin)
3/ internet ťuk opera - 3s a vidím, otevřu 3okna,něco napíšu a čau....(3 hoˇky/den)
4/ jinak kapsa.....zbytek času, jo a když spím tak stolek u postele :-)
5/ kouknu po 2dnech na baterku a ještě půlden dám....
Vše ve sporu a bez spořiče...to v kapse opravdu nepotřebuji

Na to ho mám a na ostatní mám jiné "hračky" ntb a od dětí tablet.
Proto je ta spokojenost.
Jo a nokiář to sedí-6310i od které jsem ztratil nabíječku a jel jsem jenom na kouřák v autě:-), n82-n8 a nyní tohle....
Jinak když vidím ostatní s ios či andr jak se v tom "hrabou",tak na to nemám čas :-(...
Proto je to můj praktický společník a i s 4palcem ho dobře přečtu....proto ta spokojenost...
Jinak jsem opravdu moc chtěl 920,ale okna prostě nedám...jak se to pořád hýbe a něco mi to ukazuje,to bych musel slevit ze svého ťuk a "jedu"...kdyby šel hack tak snad,ale je to jejich základ,tak proto pá-pá---a ta výdrž je taky bída...symboš uměl a umí - žádný 4jádro,žádnej žrout v poh.režimu-prostě pomalu ale jistě,jako němci a kde už jsou...a na hry mobil ? To snad jedině ve škole,a tam už dávno nechodím :-) tak se mějte a znovu děkuji Vaše reakce...Miloš
anonymni

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 14. 10. 2012 17:04

Naecken píše:Ty nefunkční Office jsou problémem nové verze Microsoft Apps 2.1 (nebo FP2). Když nainstaluješ původní verzi Microsoft Apps 2.0, tak vše bude fungovat dobře.


Tak jsem to přeinstaloval a stejně se mi to nejede.
Existuje nějaká free alternativa office mobile? ve které bych mohl číst .pdf a offisácké soubory?
k.o.v.b.o.j
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nokia-Maniak 14. 10. 2012 18:35

Vy všichni chytráci kteří ji tady haníte pomlouváte a plivete po ní.....buď jste ji nikdy neměli v ruce ...a aspoň měsíc....nebo proč jste si ji kupovali za tak hroznej(jak tvrdíte ) peníz.....
Plácáte a plácáte jak malé děti......Nokia 808 je vynikající telefon s úchvatným foťákem.....
a pokud se Vám ne nelíbí...máte na to právo.....kupte si hračku pro děti jako Iphone nebo ZTE...to je skoro totéž :-D :-D :-D :-D ..až na cenu....
A až před koncem roku se objeví mobily od Jolly ...a programy symbianový....pak hodnoťe.....plakat budete po Symbianu...
Ať žije Nokia :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nokia-Maniak
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků