iOS 6 nejde wifi

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod O.P.i 19. 9. 2012 22:54

Ahoj mám iPhone 4S, který jsem aktualizoval na iOS 6, ale vyskytl se menší problém, jelikož se iPhone nyní nepřipojí na mojí domácí wifi.

iPhone Wifi síť najde, ale když se chci připojit napíše, že se k sítí nelze připojit, zkoušel jsem různá zabezpečení WEP, WPA, WAP2 i bez zabezpečení a pořád to nejde.

Tak jsem zkoušel hledat na internetu našel jsem na zahraničních fórech, že aby se zařízení s iOS 6 připojilo k wifi routeru potřebuje, aby router podporoval WMM (WiFi MultiMedia), podpora této funkce je u routerů také označována jako QoS.

Můj router když jsem hledal blíže na internetu tuto možnost nemá (Netgear WGT624v3) a v současné době nemám možnost toto otestovat na jiném routeru.

Chtěl jsem se tedy zeptat zda někdo s tímto má zkušenost či ne, tedy zda jsou tyto informace pravdivé?

Díky
O.P.i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 20. 9. 2012 00:04

Já mám trošku jiný problém s wifi.
Konkrétně dám připojit k mojí domácí Wifi, vyjede mi jakési okno přes celou obrazovku a v něm se otevře stránka apple, ale ta stránka kterou se pokouší otevřít neexistuje. Na navigační liště nelze kliknout ani na vpřed, ani na zpět, jen na zrušit. Když na to kliknu, tak se iPad od sítě odpojí. Tohle mi tedy vyloženě štve, protože nevím co s tím :-/
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod folpec 20. 9. 2012 00:29

mám naprosto stejný problém co popisuje dj.kure nade mnou jen rozdíl je že to není na ipadu ale na iphonu 4s

tak problém zatím a doufám že vyřešen rozkliknout wi-fi a dát obnovit zapůjčení co to má znamenat nevím ale zatím wifina jede
Přílohy
IMG_2167.PNG
Naposledy upravil folpec dne 20. 9. 2012 00:52, celkově upraveno 1
folpec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 20. 9. 2012 00:46

Hurá, tak Apple to už opravil. Už mi to funguje.
Co jsem psal na oficiální fórum, tak většině lidí už to taky začalo fungovat, Apple se probral.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod O.P.i 20. 9. 2012 08:53

Musím potvrdit, že iPhone 4S s iOS 6 se mi na wifi router, který podporuje WMM (Netgear N300), připojil bez problémů, ale na router bez funkce WMM, který jsem zkoušel jako první se nepřipojil.

Dále jsem zkusil ještě trochu hledat na internetu a našel jsem na podpoře Aplle (http://support.apple.com/kb/TS3727), že jeho zařízení se nemusí připojit na routery, které WMM nepodporují. Nevím jak u jiných wifi routerů, ale u mě se to potvrdilo :(

Jinak WMM, by měli podporovat všechny routery, které mají QoS (Quality of Service).

Něco blíže k QoS a WMM
http://www.marigold.cz/wifi/doku.php/wmm
O.P.i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 20. 9. 2012 09:44

Mě to včera zázrakem začalo fungovat a psalo to i desítky lidí na foru Apple.
Můj TP-Link QoS podporuje, tak to vyzkouším ještě někde jinde a uvidím.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků