Samsung B2710/Xcover 271 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kimit 14. 9. 2012 08:16

Uvažuji o koupi tohoto telefonu a potřebuji zodpovědět od majitelů jeden dotaz. Je možné nainstalovat ICQ klienta, např. aplikaci JIMM? Nebo má telefon vlastního klienta? :?:
Kimit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 16. 9. 2012 20:06

V telefonu nějaký klient je, ale já ho nepoužívám, používám oficiální klient ICQ a funguje naprosto bez problémů.
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kimit 17. 9. 2012 08:24

Už jsem si B2710 pořídil a zatím spokojenost. Nainstaloval jsem tam IM+, na který jsem zvyklý a funguje. Pouze při minimalizaci nehlásí novou zprávu. :hm

V nastavení jsem si sice dal na pravý kurz volbu Hry a další, ale lze nějak nastavit, aby to přímo spustilo vybranou aplikaci? Dřív jsem měl Nokii E66 a tam to bez problémů šlo.

Díky :-)

EDIT: A ještě jeden dotaz k ICQ / IM+ / Jimm... Při minimalizaci aplikace se neobjeví upozornění, pokud mi přijde chatem nová zpráva? Jde to nějak nastavit nebo se s tím nedá nic dělat?
Naposledy upravil Fíla dne 17. 9. 2012 18:00, celkově upraveno 1
Důvod: edituj příspěvky tlačítkem UPRAVIT!
Kimit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 17. 9. 2012 22:12

Defaultně ta java aplikace neběží na pozadí, takže když ji zavřeš, tak se ukončí. Jde to ale nastavit v servisním menu telefonu, do něj se dostaneš kódem: *#7092463*# -> 4.Module Settings -> 5.Java -> 3.VM Settings -> 3.MVM settings -> 3.MVM user End Key Option -> Hide only. Pak když minimalizuješ jakoukoli aplikaci, tak bude běžet na pozadí (respektive po stisku červeného tlačítka se tě telefon zeptá, jestli chceš aplikaci minimalizovat nebo ukončit).

Na klávesy lze nastavit pouze funkce co jsou v telefonu od výrobce, doinstalovaný java program tam bohužel dát nelze. Zatím jsem nepřišel na to, jak to obejít, možná že je v nějakém servisním menu možnost, jak to přepnout i na ty doinstalované aplikace, ale zatím jsem to neobjevil.
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kimit 18. 9. 2012 07:54

Díky moc. Už jsem se s tím sžil a funguje to v pohodě. Ještě si zvykám na postupný přechod z LG Optimus 2x na Xcover271... ;-)

V podstatě jediné, co mě trápí je, že v ICQ nemám defaultně nastavenou T9, která je jinak slušně propracovaná... :tleskani
Kimit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fps 8. 10. 2012 20:58

umí Samsung B2710/Xcover 271 zobrazit obrázky .JPEG?
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 8. 10. 2012 22:35

.JPEG umí, má dokonce i jednoduchý editor obrázků, takže zvládá i jednoduché úpravy.
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 10. 10. 2012 16:54

tak už je doma, a vše šlape, i Trekbuddy, akorát se mi to vždy pta zda se to může otevřít, nedá se to někde zrušit?
- dá se někde zjistit zda je zaplí GPS? zapne se GPS při startu Trekbuddy, a při vypnutí Trekbuddy se vždy GPS vypne? já byl vždy zvyklí že jsem nejdřív zapnul GPS, a pak teprve zapnul Trekbuddy
- jde někde zjistit stav nabytí baterie v procentech? a nebo doporučte dobrou java aplikaci
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 10. 10. 2012 23:37

1) Zrušit se to nedá, prostě se to bude při každém spuštění ptát. Já už to odklikávám úplně automaticky, že si toho ani nevšimnu.
2) Když pustíš Trekbuddy tak máš na pravé funkční klávese "Start GPS", takže stiskneš tuto klávesu a v pravém horní straně displeje se červený puntík (GPS vypnuto) změní na modrý puntík (hledám satelity), když puntík zezelená má Trekbuddy dostatek satelitů na určení polohy. Takže GPS není nutno zapínat předem. Po ukončení Trekbuddy se GPS automaticky vypne. Pokud by si chtěl používat záznam trasy v Trekbuddy na pozadí (multitasking) tak postupuj dle návodu, který jsem tu popisoval dva příspěvky nahoru (17. 9. 2012 23:12).
3) Stav baterie v procentech standardně zjistit nejde. V nějakém servisním menu jsem to sice potkal, ale už přesně nevím kde. Aplikaci na zjištění baterky žádnou neznám, ukazatel baterky co je na displeji nahoře je velice přesný, mnohem lepší než na Nokiích. Jinak používám Trekbuddy 1.0.4 + nějaké grafické doplňky a rozšíření, vestavěnou aplikaci na Gmail a Google mapy, Operu mini 4.3.2, ICQ Mobile, Handy Geocaching, anglický a německý slovník KODi.
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 15. 10. 2012 09:31

Sibstr@ díky za reakce
1 - Trekbuddy používám už roky v BlackBerry takže vím jak šlape, ale koupil jsem odolný Samsung B2710/Xcover 271 na turistiku, takže je to trochu jiné, v BlackBerry než rozjedu Trekbuddy jsem musel zapnout GPS, proto jsem se ptal jestli to v Samsung B2710/Xcover 271 taky není třeba, ale když se to zapne a vypne automaticky při spuštění a vypnutí Trekbuddy, tak to je o hodně lepší než u BlackBerry
2 - to je škoda že není stav baterie v procentech, na to jsem zvyklí z BlackBerry kde mam aplikaci MeterBerry, ale asi to není v java? KODi slovníky taky používám, moc dobré


Dá se ňák vypnout ta šílená znělka od Samsungu které řve při zapnutí Samsung B2710/Xcover 271?
Jsou ňáké klávesové zkratky u Samsung B2710/Xcover 271? třeba jak zapnout java aplikaci která je minimalizovaná, ale aniž bych musel zase projít menu
Naposledy upravil Fíla dne 15. 10. 2012 09:48, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibstr 15. 10. 2012 18:12

1) Tak to netuším, mám telefon od Vodafonu, takže při zapnutí se mi jen zobrazí logo Vodafonu a víc nic. V menu jsem k tomu žádné nastavení nenašel. Mobil navíc nikdy nevypínám, maximálně ho jednou za měsíc restartuji.
2) Klávesové zkratky jsou jen číselné. Takže když chci pustit nějakou aplikaci, tak stačí stisknout klávesu menu a potom *6 a vybrat aplikaci. Nic rychlejšího není, ale když se to člověk naučí, tak to jde rychle. Já zvládám pustit aplikaci z pohotovostního displeje do vteřiny. Ještě používám MENU9 na maily a MENU*8 na Bluetooth. Popřípadě MENU#92 pro GSM only mód.
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 27. 10. 2012 20:49

Zdravim.
Neví někdo jaká je nejnovější verze firmwaru pro necustomizovaný (nebrandovaný) B2710, tedy koupený ve volném prodeji? Nyní mám: B2710XXjj1.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod fps 2. 11. 2012 14:52

mam tam taky firmware B2710XXjj1, chtěl jsem dát nejnovější firmware přez Kies, ale tam mi to píše že "Zařízení nepodporuje aktualizaci softwaru pomocí služby Kies" takže nejde nainstalovat noví firmware
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 2. 11. 2012 20:52

Ještě by mě zajímalo, jak si mám z Xcovera zálohovat SMS? Kies od verze 2.0 to (prý) neumí a v telefonu jsem taky nenašel funkci zálohovat na paměťovku.
Fíla: Na firmware se používá Flash loader nebo MultiLoader?
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 3. 11. 2012 18:06

Tak mi to nakonec šlo aktualizovat přes Kies. Teď mám FW B2710XXKK1
ferokulda
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků