HTC Explorer nebo jiný??

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ingulint 30. 8. 2012 09:36

Ahoj,
chtěla bych poprosit o radu, konzultaci. :hm
Měla jsem nokii 5530 XM, tu jsem bohužel "utopila" , a ted přemýšlím o levnějším telefonu,tak okolo 3000,-, chtěla bych nový či zánovní na mobil-pohotovosti.
První varianta je nokia C5-03, kterou má sestra, nepříjde mi špatná, ale trochu víc se mi líbí HTC Explorer. Hlavně kvůli Androidu.
Co byste volili vy? Myslíte že HTC Explorer má nějaké nevýhody nebo nedostatky které bych měla brát v potaz? (kromě fotoaparátu, to mi nevadí mobilem skoro nefotím) .
A není velkou nevýhodou nemím internet v mobilu, ale pouze doma wifi?
Díky předem za odpovědi.
Eliška
ingulint
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel-d 30. 8. 2012 10:31

Ahoj, zkus napsat víc požadavků.. Já bych radši než Explorer volil Xperii mini.

ingulint píše:A není velkou nevýhodou nemím internet v mobilu, ale pouze doma wifi?

Není.
karel-d
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 30. 8. 2012 10:37

Ptas se na nevyhody ci nedostatky, ale celkem nic moc nepises o svych pozadavcich na telefon, na co ho nejvice vyuzivas ...
Stejne jako karel-d bych ti doporucil spise SE Xperia mini, protoze ma vice pameti, rychlejsi procesor a lepsi graficky chip. Doporucil bych spise koupi noveho pristroje, nez pouziteho.
Tu Xperii maji v Praze (kamenny obchod s celkem dobrymi referencemi, kolega zde kupoval uz 2 mobily a v pohode) za necele 3.000 :
http://1-2umobil.cz/shop/index.php?main ... ts_id=2595
Tady mas videorecenzi:
http://www.youtube.com/watch?v=G8L7h1jjLWw
Odkaz na diskusi o tomto telefonu zde na foru:
viewtopic.php?f=9&t=1141526

Ne kazdy ma potrebu byt na telefonu neustale online, takze pokud budes internet vyuzivat jen doma na svou wifi, zadny problem.
Naposledy upravil Sentry dne 30. 8. 2012 10:53, celkově upraveno 6
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Benáček 30. 8. 2012 10:38

K tomu Exploreru - je to sice nižší třída, ale při běžném používání na tom Android běží plynule. Pokud by jsi chtěla něco výkonnějšího, tak G300, ten je ale logicky dražší.

K tomu internetu - znám lidi co mají telefony za deset, patnáct tisíc a používají taky jen Wi-fi. Pokud často používáš mobil mimo dosah Wi-fi, a potřebuješ internet je to asi jasné :)

EDIT: Xperia Mini taky dobrá volba ;-)
Karel Benáček
Junior

Odeslat příspěvekod karel-d 30. 8. 2012 11:38

Karel Benáček píše:Pokud často používáš mobil mimo dosah Wi-fi, a potřebuješ internet je to asi jasné

Pokud bez toho nevydrží... :-)
karel-d
Junior

Odeslat příspěvekod ingulint 30. 8. 2012 16:20

Díky za rady a odkazy, jen ještě se chci zeptat, Android je na obou telofonech úplně stejný? A nemá ten SE menší displej ?
ingulint
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 30. 8. 2012 17:44

Ano, ten SE má o 0,2 palců menší displej, moc to není.
Android stejný není, htc má nadstavbu htc sense, která je hlavně graficky jiná ale je tam i pár zásahů do systémových funkcí, u SE je nadstavba trochu jiná, ale jde updadovat až na Android 403 ICS.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod ingulint 31. 8. 2012 15:04

A ten internet, měla jsem na mysli, jestli není potřeba pro používání hodně aplikací..
ingulint
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 31. 8. 2012 23:14

Jak pro které aplikace.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 1. 9. 2012 00:36

Tak stejně jako na počítači. Když si chceš třeba zahrát hru (99%), poslechnout hudbu, napsat poznámku atd. tak pochopitelně internet nepotřebuješ.

Když chceš vlízt na facebook, číst emaily, přečíst si zprávy na webu, zkouknout jízdní řády tak internet potřebuješ.
Mapy a Navigace jsou online ale lze dokoupit i pro offline použití (jsou již i některé free)
Prostě to zkus nejdřív jenom s Wifi a uvidíš, já jsem zezačátku také měl jenom wifi ale pak zrovna třeba kvůli jízdním řádům, občasné navigaci, facebook chatu, emailu jsem si pořídil 150 MB internet a stačí mi to.
Akorát si dej pozor že budeš mít v nastavení vypnutou mobilní síť, jinak bude mobil na pozadí stahovat a budeš pak zbytečně platit.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 1. 9. 2012 08:50

Upřesnil bych to, ne vyplou mobilní síť, ale mobilní data. Ať nedojde k mýlce.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 1. 9. 2012 10:43

Samozřejmě máš pravdu, mám na mysli mobilní data, pořád se mi to plete protože všechna htc tomu říkají síť :)
Obrázek
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod ingulint 18. 9. 2012 20:09

Tak mám Sony Xperia, chci se připojit k marketu přes domácí wifi, ale nejde mi to, pořád se mi "načítá IP adresa" a když se to náhodou připojí tak asi na dvě vteřiny a zas se to odpojí... Co s tím??
ingulint
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenecek5 18. 9. 2012 21:17

Kterou? Těch je fakt hodně.
To se už spíš zeptej v kategorii SE u konkrétního mobilu. Mě to ale také dělal, jelikož mám doma na WIFI MAC Filter. Zapsal jsem mobil do seznamu a dělalo mi to co popisuješ. Stačilo restartovat mobil a modem.
Z3C
Zdenecek5
Junior

Odeslat příspěvekod ingulint 19. 9. 2012 17:27

A ten modem, mám ho vypojit a zas zapojit? Nebo jak? A když ho restartuju, nezmění se s ním jinak nic ?? :oops:
ingulint
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků