Telefon pro Geocaching

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rop 17. 10. 2010 19:01

Vážení,

mám dotázek ... potřeboval bych telefon s foťákem, MP3 přehrávačem a navigací, která by byla vhodná na Geocaching ... a současně aby tento telefon byl tak do 5.000 Kč a jeho ovládání bylo co nejjednoduší (leč obávám se že bez OS nic vhodného nebude) ...

Díky
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 18. 10. 2010 12:21

Pokud chceš využít Geocaching jsem si jistý že telefon bude muset mít OS a bude potřeba doinstalovat aplikaci "třetí" strany.
vaclavbarak
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 10. 2010 14:06

ano přesně tak!

za windows mobile HTC touch2? doinstalovat jde vše, mraky nejen gps aplikací, mnoho zdarma, kvalitní plnohodnotné navigace ale zdarma nejsou (u žádného OS). mp3 je jen věcí sw. bud to přehraje defaultní windows media player nebo si najdeš jiný přehrávač a nainstaluješ.

za android: HTC wildwire?

za symbian: nějaká dotyková nokyje, která má navigaci zdarma. ověr jinde, zda se Ovimaps hodí pro geocashing, každopádně v tomto případě za slušný gps sw nemusíš připlácet, což je dost dobrá nabídka.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 18. 10. 2010 14:10

Každá Symbinová Nokia obsahuje aplikaci Kompas (teda aspoň moje N78 a taky N95 ho měla) - zadáš souřadnice a můžeš vyrazit. U novějších modelů bych se ujistil, že obsahují kompas, ale snad jo.

http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-n ... fault.aspx
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mses 17. 7. 2012 18:25

Dobrý den,
nechci zakládat nové téma a toto je zdá se to pravé

Sháním nový mobil, ale zárověň začínám s keškováním takže potřebuji něco co je solidní jako telefon - nepotřebuji manažerský model :-D - ale zároveň má v sobě GPS navigaci pro keškování - tedy s kompasem a určování vzdálenosti a směru na základě souřadnic.

Nepočítám s tím, že budu keškovat každý den, to bych si pořídil samostatnou navigaci, ale spíš jen občas víkendově.

Výše zmíněná Nokie N95 by vcelku šla, ale má dosti malou výdrž baterie.

takže moje parametry jsou:

solidní telefon - ne nějaký ořezávátko
nedotykový displej
QWERTY klávesnici nechci
GPS navigaci
a hlavně velkou výdrž baterie
cena cca do 5000,-

No snad to nejsou ulítlý požadavky, prošel jsem mnoho stránek s telefony a něco i našel, ale mám v tom trochu guláš, tak snad mi tady něco poradíte.
mses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chris8 17. 7. 2012 18:40

Pochybuju, že ti někdo poradí.. Alespoň já o ničem takovém nevím.
Mobil: Cihla, blikající cihla 3220, SE K600I, SE W880I, iPhone 3G, SGS, SGN, iPhone 5, SGS2, Note2, iPhone 6+, next?
Laptop: Acer 8930G, Asus Transformer Book TX300Ca, Lenovo IdeaPad U430 Touch, Macbook Air 13" 2014, Macbook Air 13" 2015
Chris8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 17. 7. 2012 20:29

U nedotykáčů moc výběr není. Jeden z málá nedotykáčů s GPS je Nokia C5-00 5MP, OS je nedotykový Symbian. Bohužel nemá elektronický kompas. O aplikacích viz výše, nemám přehled.
Dneska je strašný problém vybrat lepší nedotykový telefon.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 17. 7. 2012 20:43

A co E52?
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mses 17. 7. 2012 20:51

Naecken píše:A co E52?


Hmmm vypadá dobře - na něj sem nenarazil - zítra se na něj kouknu podrobněji ;-)
mses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chris8 17. 7. 2012 21:57

E52 mě nenapadlo.. Už je to poměrně zastaralý model, ale v dané kategorii si nevybereš..
Mobil: Cihla, blikající cihla 3220, SE K600I, SE W880I, iPhone 3G, SGS, SGN, iPhone 5, SGS2, Note2, iPhone 6+, next?
Laptop: Acer 8930G, Asus Transformer Book TX300Ca, Lenovo IdeaPad U430 Touch, Macbook Air 13" 2014, Macbook Air 13" 2015
Chris8
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vigilantibus 17. 7. 2012 23:58

Kupovat něco co nemá Android, je opravdu zbytečné. Akorát pak zjistíš, že si tam nemůžeš nainstalovat ty parádní aplikace na geocaching, co se vyvíjí dnes už jen pro Android. Ostatní operační systémy jsou prostě víceméně mrtvé.
https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus
"vigilantibus iura scripta sunt"
vigilantibus
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 7. 2012 02:20

Vigilantibus: a zase nemáš pravdu. I v N900 (i na symbian) existují programy, kde keš vyhledáš. Naposled Muna s kámošem. Jeho Galaxy S se poněkud nechytalo a před úlovkem se vybil. Nemel zbytečně hlouposti, kterýma si tady vylepšuješ image blbečka. Navíc chce nedotykový. Tak proč Android?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 18. 7. 2012 06:49

A co kombinace qwerty(z) a dotyk, například Nokia E5.
Nebo existuje i android, ale bez češtiny, Motorola XT311 FIRE za krásných cca 2500 korun
http://mobilni-telefony.heureka.cz/motorola-xt311-fire/

-- 18. 7. 2012 07:58 --

A ještě má slušnou baterii Samsung Galaxy Y Pro Duos. Dáš jen jednu SIM....
http://mobilni-telefony.heureka.cz/sams ... -pro-duos/

Třeba ještě doplní ostatní nebo napíší svoji zkušenost. Ani jeden z těch telefonů jsem neměl....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 7. 2012 08:09

Reku píše:A co kombinace qwerty(z) a dotyk, například Nokia E5.

E5 nemá dotykový displej.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 18. 7. 2012 09:15

Máš pravdu. Popletl jsem to s E6, omlouvám se :-D
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků