Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tziky 15. 6. 2012 07:32

Nn musis po kazdem update priradit default
Tziky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 15. 6. 2012 08:08

To mi přijde hroznej opruz. Třeba u náhrady keypadu je to každou chvíli a většinou, když chci někoho volat. To fakt nejde někde zaškrtnout, aby si to pamatovalo? Nebo není na to nějaká aplikace?
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod Tziky 29. 6. 2012 19:37

Nn kazdy update znamena reinstal te apky to by musel osefovat tvurce ze by nekde v "config" souboru zustalo ulozene nastaveni ale otazka je jestli se reinstalem premazou i tato data ? ;)
Tziky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 29. 6. 2012 20:14

Toto by měl řešit nový Android. Aplikace si budou tahat pouze nové části kódu.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miriox 2. 7. 2012 15:07

Ahojte,

da sa v Android 2.2.2 na telefone HTC Desire nastavit ukladanie aplikacii priamo na SD kartu?
Kedze telefon ma internu pamat len 150MB, tak sa dost rychlo plni. Aplikacie mam samozrejme presunute na SD kartu, problem je vsak v tom ze ked z marketu stahujem novu aplikaciu, ta sa najskor uklada do telefonu a az potom sa da presunut na SD. To je dost obmedzujuce.

Dakujem za rady.
Mx
miriox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 4. 7. 2012 13:52

Ja mam novějši verze Androida než 2.2 na obou mobilech a stejně použivam link2sd s tim že je nastaveno - automaticky link - app+dalvic cache,připadně lib,uplně opomijim to že link2sd a defaultni odhazovani na kartu je brutalni a podstatny rozdil,na stary šunce jsem měl jeden čas 130 aplikací aniž by to dělalo problem.Ted i s androidem 2.37 a CM i s ICS stejně link2sd nadale použivam,řeši tento problem totiž absolutně ultimativně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JimMorrison 20. 7. 2012 21:14

zdravím, mám možná blbý dotazy, ale než vyhodím několik tisíc za novej telefon, tak chci vědět, co kupuju ;-) jsem zarytej symbianista, ale třeba bych ten android vyzkoušel, ale mám pár otázek
1. existují na androidu profily, jak jsem zvyklý na Nokii?
2. když mám v autě puštěnou navigaci a telefon je připojenej na BT handsfree, posílá povely do HF nebo jen do hlasitýho reproduktoru v telefonu?
3. jdou odstranit ty (pro mě) nesmysly typu Facebook, Twitter apod.
teď mám Nokii E66 a po dlouhých letech dobré služby se začíná rozpadat... pořád nevím, jestli si koupit v bazaru další E66, která mi vyhovuje, nebo zkusit něco nového (minimálně větší display s větším rozlišením by nebyl na škodu ;-) )
těch otázek by bylo víc, na tohle jsem si zrovna vzpomněl... pokud se to tu už řešilo, sorry, nemám čas číst komplet forum...
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 20. 7. 2012 23:45

1) Standardně ne... Jdou doinstalovat programy na profily(propracované), ale mohou žrát baterii.

2) Nevím...

3) Standardně ne...lze změnit flashnutím telefonu na jinou ROM.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod pota 21. 7. 2012 00:14

2) Teoreticky by měl "mluvit" telefon.
3) Stačí udělat ROOT a pak se pohrabat v tel. nějakým programem.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 7. 2012 00:21

1) Ne tak, jak je znáš z Nokie. Co se týče vibrací a hlasitosti vyzvánění, to můžeš jednoduše měnit tlačítky na boku telefonu. Na změnu vyzvání potřebuješ aplikaci, jak píše beat. Je to mnohem sofistikovanější způsob než na Nokiích, lze si nastavit profily podle místa, kde se nacházíš (telefon pozná podle buňky mobilního operátora), takže třeba při příchodu do práce se ti zapne tichý profil, po odchodu z práce máš hlasitý, zapna a vypne ti to wifi a spoustu dalšího... Jakkoliv si to nastavíš. Ale žere to dost baterku, to je pravda :-)

2) Posílá povely pouze do BT handsfree. Teď jsem to vyzkoušel na mém BT sluchátku. Možná lze nastavit jinak, nevím.

3) Předinstalované programy bohužel neodstraníš, ale třeba Facebook a Twitter tam ani nejsou, ty si musíš teprve doinstalovat :-)

Já jako bývalý zarytý symbianista jsem byl tehdy rád, že jsem se Symbianu zbavil :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.P 21. 7. 2012 06:15

1)Ty profily ti pujdou nastavit jak potřebuješ.Bud se budou přepínat podle polohy gps,nebo operátora,nebo podle času.Já používám podle času a baterii to moc nežere.Mužeš si tam nastavit hlasitost,zvonení,zapnutí wifi,zapnutí aplikace,filtr hovorů a pokud máš nejakou událost v kalendari tak se ti muze aktivovat vybraný profil.3)To záleží jaký budeš mít tel.Já tam facebok mám už od výrobce a nejde odstranit.Musel bych udelat root tel. a to se mi nechce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 21. 7. 2012 07:58

Lexx píše:Na změnu vyzvání potřebuješ aplikaci, jak píše beat. Je to mnohem sofistikovanější způsob než na Nokiích, lze si nastavit profily podle místa, kde se nacházíš (telefon pozná podle buňky mobilního operátora), takže třeba při příchodu do práce se ti zapne tichý profil, po odchodu z práce máš hlasitý, zapna a vypne ti to wifi a spoustu dalšího...

S pomocí aplikace to jde na Symbianu taky :pozor
OT
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 7. 2012 08:42

Ad 1) a 3) ... oboje řeší elegantně instalace nějaké pokročilejší/alternativní ROM, třeba CyanogenMod.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 21. 7. 2012 09:13

Naecken: Cool, to jsem ani nevěděl :-) Přece jen to je pár let, co Symbian nepoužívám.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JimMorrison 21. 7. 2012 10:57

dík za rady, teď jen vybrat ten správný telefon...
JimMorrison
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků