Výměna iPhone 4 .. Za WP?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ruXak 24. 5. 2012 20:56

Zdravím, momentálně mám iPhone 4, ale ani z 50 % nevyužívám jeho funkce ..

Proto uvažuji o přesedlání na nějaký Windows Phone, který je dle mého na konzumaci obsahu nejlepší ..

Používám především email, sportstracker, občas internet. Samozřejmě několik sms a hovorů.

Velikost display určitě pod 4 palce.

Uvažuji o Lumii 800? Doporučili by jste mi tento přechod nebo mám raději zůstat u iPhone?

Díky za názory
ruXak
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 5. 2012 20:59

Zůstal bych u iPhonu. Funkce nemusíš využívat všechny.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ruXak 24. 5. 2012 21:08

Já nevyužívám v podstatě nic kromě toho co jsem napsal ...
ruXak
Junior

Odeslat příspěvekod Malencontre 24. 5. 2012 21:24

I tak bych zůstal u iP.
Malencontre

Odeslat příspěvekod rk747 24. 5. 2012 23:37

Připojuji se k ostatním názorům, v žádném případě
neměň iPhone 4. I dnes těžko hledá konkurenci,
zejména pak právě v Tebou využívaných funkcích,
tedy v multimédiích, internetu a telefonních funkcích.
Navíc, provedení, použité materiály, ani celkovou
kvalitativní úroveň jinde prostě nenajdeš.
rk747
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fulminatrix 25. 5. 2012 00:11

rk747 - v telefonnych funkciach? To si robis *****. V telefonovani je stale neprekonany Symbian a pochybujem ze sa na tom nieco zmeni.
Inak tym ze si nechas iP nic nepokazis. Tiez som s nim spokojny. Pokial Ta laka lumia, tak si ju najskor vyskusaj. Na Tvoje pouzivanie by mohla byt dobra, ale nevidim velky vyznam menit.
fulminatrix
Junior

Odeslat příspěvekod pota 25. 5. 2012 00:43

Všechny fce jsou srovnatelné, ale toto nelze říct o internetu. Na WP je stále zaostalý IE, který nedokáže dosahovat kvalit Safari. Neexistují ani jiné prohlížeče, teda ano, ale jsou to jen přeskinované IE.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 25. 5. 2012 05:26

IE je velmi dobrý. Jen s EDGE je relativně pomalý.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimonaut 25. 5. 2012 05:58

upravil bych názor Pota: Říct, že alternativy v MP k IE jsou jen přeskinované IE je zavádějící. UC browser, SurfCube aj. mají s IE společné jen vykreslovací jádro (což IMHO není vůbec špatně, protože je rychlé a spolehlivé), další funkce jsou ale už nabaleny od autorů těchto browserů. A třeba UC má hodně dobře našlápnuto.
mimonaut

Odeslat příspěvekod anonymousCZ 25. 5. 2012 06:43

rk747 píše:tedy v multimédiích, internetu a telefonních funkcích..


Jakmile majitel IP4 rikam, ze to jsou tezke hlody. Uz jenom to, ze na iPhone nemuzete pro hudbu pouzit jiny prehravac, deklasuje myslenku, ze je nejlepsi. Totez telefonni funkce. Z ruky me napadne asi 10 veci, souvisejicich s telefonovanim, co mi tu proste chybi, od trivialni funkce automaticky poslat smsku, kdyz odmitnu hovor, az po profily. Nicmene, za WP - s libovolnym HW – bych to ani omylem nemenil, proboha, co je to za napad.
anonymousCZ
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 25. 5. 2012 07:51

Ty telefonni funkce me take zarazily. V tom ma iPhone hodne velke mezery. Jinak proc tam davat jiny prehravac? Nejsi na Androidu, kde si kazdy musi mit tu moznost menit vse od UI az po barvu okrajovych pixelu ikonek. iPod aplikace je vice nez dobra a funguje skvele uz roky.

Zkus zmenit jakmile a deklasuje, v tech vetach tyhle slova vubec nedavaji smysl :-)
iPhone 4 + AKG Q460 Black
iPad Mini 3G/64GB Slate Black
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod pota 25. 5. 2012 08:18

Mě bohužel trápilo ono vykreslovací jádro, nebo teda spíše to, že prohlížeč neuměl zalamovat text. Také inteligence při snaze o přiblížení dvojklikem nebyla největší. Jinak já ho chápu, bejt na WP stejně app+by mrkvosoft povolil prohlížeče s jiným jádrem, šel bych do něj.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 25. 5. 2012 08:31

já bych taky zustal u jablka...obzvlášt,když nejsi náročný na funkce.co od telefonu potřebuješ určitě splnuje..nehledě k nejmenšímu prodejnímu propadu v budoucnosti ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkaone 25. 5. 2012 09:20

Nevím, nejsem iPhonista, ale WP je každopádně bomba, ovládání, rychlost a celkový feeling. Na to, co využíváš u telefonu, Ti bohatě stačí. Bohužel v tomto národě je velký flame vůči čemukoliv jinému, než jsou zaběhlé systémy a všeobecně je obrovský hate vůči Nokii.
Jestli jsi zběhlý v anglině, doporučuju přečíst Customer Rewiews na Amazonu na Lumii 900 (http://www.amazon.com/Nokia-Lumia-Windo ... ewpoints=1), není to sice 800, ale je to skoro to stejné.
Já na WP (mám Lumii 800) přesedlal z Belle (N8ka). Při přechodu na WP jsem byl okouzlen stejně, jak když kdysi dávno kámoš vytáhl iPhone 1 (a já v té době na něj neměl). Každopádně je to skvělý designový kousek a velké plus je, že si můžeš zvolit barvu. .
Jinak pokud jsi spokojený s iPhonem, klidně u něj zůstaň, pokud ale chceš něco nového a fresh, jdi do Lumie. Každopádně v každém lepším elektru je možnost si ji můžeš vyzkoušet. Já byl nadšen.
Jirkaone
Junior

Odeslat příspěvekod pota 25. 5. 2012 09:44

anonymousCZ: jen tak mimochodem lze použít jiný přehrávač, ale nikdy jsem to nezkoumal do podrobna. Vím to, protože občas večer poslouchám mluvené slovo z domácího kina. Na dovče, ale kino nebylo a tak jsem si našel na appstore přehrávač, který umí Sleep. No a ten přehrávač zobrazí veškerou hudbu, která je v knihovně. Takže v použití jiného přehrávače není v podstatě problém, ale přijde mi to zbytečné, protože iPod je velice dobrý přehrávač. Stejně tak přehrávač v WP je dost dobrý a hlavně cool :-D.

Já osobně mám, jak asi každý poznal :-D, iPhone a za něco s WP bych ho vyměnil, když by byl dostatek aplikací. Poslední dobou se sice nové objevují každý den, ale stále mi tam některé kousky chybí.

U Lumie je výhoda v navigaci zdarma, ať je jakkoli kvalitní (neposoudím Nokii jsem nikdy něměl), tak tam prostě je a funguje i offline. U iPhone si člověk buď stáhne pitomé Waze a nebo vysolit litr.
Naposledy upravil Kniter dne 25. 5. 2012 18:49, celkově upraveno 1
Důvod: Upravene, warez je tu zakazany
pota
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků