Samsung I9300 Galaxy S III - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod javak810i 3. 5. 2012 21:56

Tak, a je to tady! Samsung představil vlajkovou loď pro letošní rok, model Samsung Galaxy S III. Telefon nabízí 4,8“ Super AMOLED displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Zařízení pracuje na operačním systému Android 4.0. Ice Cream Sandwich. O chod se stará čtyřjádrový procesor Samsung Exynos 4212 na frekvenci 1,4Ghz, kterému sekunduje 1GB RAM a blíže nespecifikované GPU údajně o 65% výkonější, než Mali 400-MP obsažena v Galaxy S2.

Novinka se bude prodávat s interní pamětí o kapacitě 16/32/64 GB, očekávat můžeme i slot pro microSD karty. Telefon je napájen 2100mAh baterií s podporou bezdrátového nabíjení, jeho rozměry činí 136,6 x 70,6 x 8,6 mm, hmotnost je stanovena na 133 gramů. Součástí hardwarové výbavy je mimo jiné Wi-Fi a/b/g/n, GPS/Glonass, NFC nebo Bluetooth 4.0. Uvnitř telefnu najdeme i několik senzorů včetně akcelerometru, gyroskopu a barometru. Na zádi nás pak čeká 8Mpix fotoaparát s autofocusem a Full HD videem. Na přední straně najdeme 1,9MPx videokamerku s možností natáčet HD video. V prodeji bude telefon ve dvou barevných variantách – modré a stříbrné a to od 4. června.

Obrázek
Obrázek

-- 3. 5. 2012 22:58 --

Tak to vypadá, že Samsungu se opět podařil nejvýkonější smartphone. Výsledky prvních testů mluví za vše http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... s-4201.php
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod revol 4. 5. 2012 11:58

Víte někdo jak funguje ten direct call? Předpokládám, že to je na základě senzoru přiblížení, takže pokud budu psát sms a telefon položím na stůl (směrem dolů), tak se začne vytáčet?

Jinak telefon se mi líbí a to ve všech směrech (krom obrovského displeje,ale to se vědělo,že takový bude..)
revol
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 5. 2012 12:10

Mě se nelíbí hlavně vzhledově. Ta záda, vůbec nevím, co si o tom myslet..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 4. 5. 2012 12:18

Mne sa prave dizajn velmi paci.Aj ta zadna strana.V jednoduchosti je krasa.A nazivo bude urcite este krajsi.Len ma mrzi ta velkost.Je obrovsky.Cakal som na tento fon ze ho kupim,ale taku lopatu asi nie.Skoda.Pockam este na novy ajfon a uvidime.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 4. 5. 2012 12:26

Mně se líbí ta bíla verze. tomu se ani nechce věřit, že má skoro dvojnásobný výkon oproti S2ce.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 4. 5. 2012 12:27

Takové neforemné placaté velké mýdlo. Nejsem fanoušek Samsungu, ale i přesto jsem od něho čekal více. Hlavně co se týče vzhledu a použitých materiálů.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 4. 5. 2012 12:38

Honza20 píše:Mně se líbí ta bíla verze.

Mne tiez ta biela.Vypada to bohovsky sexy.

Nebolo by odveci,keby samsung priniesol na svet jeho mensiu verziu.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 4. 5. 2012 13:48

Ta bílá mi paradoxně přjde mnohem horší, takový strašně kýčovitý vzhled z tržnice (ale to je subjekivní, že :)). Jinak ovšem nechápu ten hate kolem designu. Mě se naopak líbí hodně, oblé tvary jsou svěží a alespoň to oproti SGS1 a SGS2 (které jsem oba vlastnil) nepůspobí jako inspirované iPhonem. Navíc u té tmavě modré verze se mi hrozně líbí takový ten broušený vzorek jakoby pod povrchem (hyperglaze) a i ten stříbrný lem. Jen škoda, že je z plastu.

Každopádně ten direct call podle mě nebude JEN o tom senzoru přiblížení, ale i celkový pohyb pomocí gyroskopu. Podobně to má iPhone 4S, který při přiblížení mobilu k uchu automaticky spustí Siri, ale při pomoleží telefonu na stůl se nic nestane.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 5. 2012 13:54

Co na tom nechápeš? :roll: Prostě se někomu líbí, nebo ne. Nárok na názor má každý.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GiFu 4. 5. 2012 14:05

Taky jsem se těšil, N8 už mám dlouho a Nokia pro mě skončila, ale toto ne. Čekal jsem něco ve tvaru LG Optimus 4x HD. Idealní SGS II zvětšené o pár milimetrů a displ do krajů. Tak aby narostl jen displ. ne celý foun. Tady do tohoto nevím jestli půjdu. Uvidím až ho oskouším. Škoda, že není amoled +, kvůli tomu jsem chtěl už dvojku.
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 4. 5. 2012 14:05

Mit to 4 palce a misto plastu kov nevaham ani minutu. Porad nechapu proc Wave muze mit telo z kovu a vlajkova lod je vzdy z plastu. Plast po case vzdy zacne vrzat a neprijde mi to adekvatni ten plast vzhledem k cenne telefonu.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod VMach3 4. 5. 2012 14:28

Taky se mi nelíbí. Já to vidím jako zbytečný humbuk kolem představení tohoto telefonu.
VMach3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 4. 5. 2012 14:40

seterwohipikule píše:Co na tom nechápeš? :roll: Prostě se někomu líbí, nebo ne. Nárok na názor má každý.

A copak nějak odsuzuju ty, kterým se to nelíbí? :roll: ;-), sám jsem psal, že je to subjektivní. Každopádně mě ale překvapuje JAK HODNĚ je těch negativních reakcí týkajících se vzhledu třeba oproti představení Galaxy Nexus, či Galaxy Note.

Zafata píše:Mit to 4 palce a misto plastu kov nevaham ani minutu. Porad nechapu proc Wave muze mit telo z kovu a vlajkova lod je vzdy z plastu. Plast po case vzdy zacne vrzat a neprijde mi to adekvatni ten plast vzhledem k cenne telefonu.


Tady už jsem asi našel odpověď. Ty 4" jsou naprosto nereálné. Je marketingově nevýhodné představit nástupce telefonu, který bude mít nějaký parametr horší - tudíž třeba to nižší rozlišení. Řešením je buď stejné a nebo větší. Mě 4,8" nevadí, net na tom bude super, ovšem chápu, že pro někoho to může být příliš a jsem opravdu zvědavý, co plánuje Samsung udělat u Galaxy SIV :D. Co se týče kovového těla, tak by bylo pěkné, ale jsou tu 2 ale. Za prvé by při této velikosti byl asi hodně těžký, ale hlavně za druhé, jak by podle tebe fungovalo to bezdrátové nabíjení, kdyby byl zadní kryt z kovu? ;).
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 4. 5. 2012 17:18

Vzhladom na velke divadlo a ohromne tajnosti okolo S3, potom reci o keramickom alebo konecne kovovom tele som cakal, ze padnem na zadok. Pre mna obrovske sklamanie a najvacsie z konstrukcie tlf. Bal som sa, ze One X dostane protivnika ( u mna ) ale to ani nahodou.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod javak810i 4. 5. 2012 17:24

No jo, obrovský hype vytvořen fantasktními spekulacemi fanoušků, ale bohužel i redaktory některých webů - podobně jako tenkrát u iPhonu 4S. Samsung sám nic nesliboval ;).

Každopádně HTC One X se určitě povedlo (rozhodně víc, než před 2 lety Desire, nebo loňský Sensation), ovšem já osobně (to zvýraznuji) bych ho nechtěl hned pro několik věcí:

1) HTC Sense
2) Senzorová tlačítka
3) Natvrdo zabudované aku s nevalnou kapacitou -> nízká výdrž a nemožnost zlepšení
4) Absence microSDHC karet
Edit 5) Po zkouknutí fotek musím přidat i fotoaparát. Myslel jsem si, že se HTC už konečně pochlapí, ale pořád nabízí horší snímky než můj bývalý iPhone 4S a Galaxy S2.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků