Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod obluda zelená 4. 3. 2012 21:41

Jo, taky jsem aktualizoval.
Ale hlavně jsem si chtěl v Nokia Suite vytvořit seznam skladeb, protože v telefonu ho můžu tvořit jenom podle interpretů, ne alb a já si fakt nepamatuji, kdo, kterou písničku v nějakém sountracku napsal. K mému nemilému překvapení šlo playlist vytvořit jen v PC a když jsem dal zkopírovat do mobilu, začalo to kopírovat i písničky, které jsem tam měl. To fakt už nedokáží vytvořit ani použitelný softare a myslet při tom, když to dělají?
A navíc, v playlistu v mobilu ani nelze mazat jednotlivé skladby :oboze .
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koloman.e 5. 3. 2012 15:32

Tak nějaký moderátor na evropským nokia foru zmínil, že Feature pack bude i pro první generaci smartfonů od nokie - tedy i pro N8. Samozřejmě pro nás nebude zvýšen takt procesoru na 1.3GHz, ale třeba se nějakýho zlepšení (800-900Mhz by mohlo být realné) dočkáme
Koloman.e
Junior

Odeslat příspěvekod Horror88 5. 3. 2012 16:24

Stejně se mi líbí aktuální přístup Nokie ke všem aktualizacím a obecně k jejich smýšlení a pokračujícm vývoji i přesto že se snažily Symbian již definitivně zabít. N8 vyšla s rádoby aktualizovanou verzí Symbian 3rd S60V5, kdy se dalo prvně opravdu říct že Nokia se trochu vrhla do dotykového UI a přinesla xxx změn. Přesto však Symbianu^3 scházela intuivnost prostředí a pár věcí nebylo úplně vyladěno viz split screen, pohyb v prostředí atd. Poté po snaživých aktualizacích verzí PRx.x přišla Anna kde již Nokia plně obsáhla svoje Qt na kterém běhá pěkně a postupně s verzí Belle odstranila i všechny mouchy uživatelnského ovládání. V aktuální verzi Belle se dá mluvit o moderním a povedeném ovládání. A musím podotknout že vydala tuto verzi pro všechny telefony z novější generace Symbianových telefonů. Přitom se pokusila některé updaty z Anny přenést i na S40 a S60V5 viz např prohlížeč a pár drobností. To se jim musí připsat jako kladná zásluha. Teď aktuálně čtu o novém vývoji N808 kde se Symbian opět povyrost o již minulostí zapomněný FP a dokonce dokázali z procesorovů novější éry vyšťavit pár set Mhz navíc. Dále to nejsou jen tyto na první pohled viditelné změny viz ovládání fotoaparátu atd. Címž dělá jedině dobře. A opět pokud si všimnete update opět vydá pro všechny již dříve vyrobené telefony. A věřím že i N8 se dočká upraveného update který nebude moci být úplně stejný už z důvodu použitého HW. Když se ale ohlédnete zpět, dříve vycházely update pro Symbian jen jako jednotlivé verze FW které jistě bylo těžší navrhovat neboť se na nich muselo pracovat jednotlivě. Dnes vše sjednotily a vycházejí updaty rovnou s updatem systému případně jako bonusový doplněk. Já jsem celkově potěšen. Nemluvím zde o naprosté dokonalosti stále lze nalézt některé mouchy, sám bych jich pár vyjmenoval, ale celkově jsem spokojen. Jen jsem zde chtěl zanechat takové malé zamyšlení o vývoji Symbianu za poslední dobu...
Horror88
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 5. 3. 2012 17:31

Teraz už len, aby sa spamatali aj vyrobcovia softu a niektore "odborne" magaziny a pisali a vyvijali aplikacie aj pre symbian, nie len pre Android a iOS. /Napr. casopis Computer uplne ignoruje Symbian.... !!!
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andre22 5. 3. 2012 18:09

myslím si, že Symbian totálně pohřbil sám pan Elop svými vyjádřeními cca před rokem... od té doby všechna média, programátory, operátory, apod. přestal Symbian zajímat... a bohužel se jim ani nedivím... za tohle vytahat Elopa za koule v průvanu... bez tohodle generálního ředitele mohla mít i N8 spoustu lepšího softu...
andre22
Junior

Odeslat příspěvekod Luckyghost 5. 3. 2012 18:43

Horror88 - pěkně jsi to napsal. Pevně doufám, že 808 přitáhne k symbianu spoustu dalších lidí, kteří neměli o symbianu valné mínění, ale chtějí ten foťák a časem zjistí, že je symbian vlastně supr a jednou to snad dojde i lidem v Nokii a symbian tu s námy bude napořád a je úplně jedno, že už se nejmenuje symbian ale Nokia.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horror88 5. 3. 2012 20:30

Děkuji :-) No jde na tom vidět že s jeho vývojem hold Nokijka trochu zaspala, sice nám Elop Symbian trochu nakopal do zadnice, nicméně za poslední dobu se toho kolem Symbianu docela dost změnilo. A to mám/máme N8 něco přes rok (pořídil jsem loni v prosinci jako hot novinku). Takže uvidíme uvidíme jak si na tom bude stát s podporou SW. I přesto se na náš systém toho najde hodně, ale popradvě občas Androidptákům a iOsosákům :D trochu závidím třeba jakožto konstruktéra by mě lákalo mít možnost zobrazit si v telefonu exportovaný 3D model. Tenhle SW totiž pro obě výše zmíněné platformy vyšel. A to bych pochyboval o slabém HW. Na druhou stranu při střídmém pohledu kolik HW lepších modelů s novým Symbianem máme N8,C7 7xx a pár dalších shrnuto podtrženo relativně pár. Což se nedá říci o x dalších světových pro mě málo atraktivních výrobcích, kteří vyrábějí spoustu více taktovaných a vícejádrových řešeních pro Android. Tak hold zde je více možností k uspokojení trhu a proto i progamování softu. No ale jak jsi sám řekl věřím též v úspěch N808, protože se po delší době Nokia opět vytáhla s technologickými novinkami. Jen tak dál...
Horror88
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edge19 5. 3. 2012 22:25

No ale musíme taky počítat s tím, že 808 je poslední mobil kterej zajistil určitej WOW efekt a symbian se v tom ale moc nesvezl. Ikdyby se symbian dostal do širšího okruhu, tak už nepřijde další mobil, který by mohl konkurovat. Proto se hned na twitrech a kdo ví kde ještě objevujou informace že Pure wiew se určitě objeví u lumií a že to nebude trvat zas tak dlouho... Takže tím dávají najevou hele tohle sme prostě museli bohužel dát do symbianu, když už to vyvíjíme tak dlouho... Ale nebojte se lidičky když vydržíte tak to bude i s widlema...
Edge19
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_One 6. 3. 2012 08:33

Zdravím všechny, měl bych dotaz, v aplikaci mapy přes PC SUITE mi program nabídl také mimo jiných map - mapu ČR. Můj dotaz zní, zda je nutné tuto mapu instalovat, neboť mapa ČR se mi standartně v telefonu zobrazuje, tak proč se mi tedy nabízí v seznamu ? Proč není uvedena jako "nainstal. v tel. " ? Děkuji předem všem za odpověď.
»» Petr_One® ««
Petr_One
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pišta_Hufnágl 6. 3. 2012 08:48

Protože je to její aktualizace :) Nový ulice, obchvaty... znáš to. Jezdit podle starejch map bývá začasté docela opruz.
Pišta_Hufnágl
Junior

Odeslat příspěvekod Luckyghost 6. 3. 2012 09:20

Oni to můžou narvat do Lumií, ale výsledek bude stejná tloušťka jako 808, nemo menší snímaš s nižším rozlišením.

Myslím si, že do těla Lumie 800/900 by to nešlo. Už tak je tam menší snímač jak u N8.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scuba 6. 3. 2012 10:45

Po nové aktualizaci mi přestal fungovat widget ComingNext a MemInfo. Můžete někdo potvrdit funkčnost po poslední aktualizaci?
scuba
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krokodeel 6. 3. 2012 13:07

Mne prestal fungovat Nokia Reader...
krokodeel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perfis 6. 3. 2012 15:55

Mě to fachčí. Je sice pravda, že dneska ráno se mu moc nechtělo, ale po restartu N8 si to rozmyslel.
perfis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 6. 3. 2012 17:53

Vcera rano mi odesel ComingNext, dnes odpoledne fotak, ted z telefonu nezkopiruji nic pres BT. A to jsem s tim ted nic nedelal... Da se preinstalovat fw, aniz bych tam nedostal Belle?
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků