Samsung S5830 Galaxy Ace - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod smeri 4. 2. 2012 18:32

to jbeke:

tak třeba já mám poslední dostupný firmware 2.3.3 (Vodafone). Došel mi z reklamace a nacpali tam tohle a vyloženě napsali: Poslední dostupná verze firmware pro tento model ;-)
S5830XWKP8
smeri
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod tukan1 4. 2. 2012 23:16

mohol by mi niekto napisat kolko miesta mate volne v telefone?
neviem co mi tam moze zaberat miesto. aplikacie maju spolu 23MB, volne miesto mam 50MB. kedze celkova pamat je 178MB, vychadza mi ze android zabera asi 105MB. trosku vela nie?
tukan1
Junior

Odeslat příspěvekod wiglegummi 5. 2. 2012 07:15

no po nainstalování rom mi ukazuje cca 25-30MB zabrané takže android asi né
[ROM] Cyanogenmod 7.2 Xperion v5 [FireKernel] [SCRIPTS] [Amarullz-720Mb internal memory]
wiglegummi
Junior

Odeslat příspěvekod hovnik 5. 2. 2012 09:57

Prosim vas vysvetlite mi toto. Kupil som si novy telefon, mal tam PDA:S5830XWKPT PHONE:S5830XWKP7 CSC:S5830XSKKP2

Spravil som si zalohu vsetjeho aj mojej stock romky a potom som sa zacal hrat s rootavanim atd. nakoniec som sa rozhodol, ze vsetko vratim do povodnej podoby. Po obnove som mal presne tie iste cisla ako pred rootavanim, prehravanim fw, teda PDA:S5830XWKPT PHONE:S5830XWKP7 CSC:S5830XSKKP2

Napojil som na kies, a napisalo mi, ze novsi fw nie je. Ok, vsetko super, toto pisalo aj predtym, pomyslel som si, takze obnova sa podarila.

Lenze za dva dni mi kies napisal, ze existuje novsi fw, ci chcem aktualizovat. Potvrdil som aktualizaciu, nainstalovalo S5830XWKT7_S5830XSKKP2_S5830XWKT3_HOME.tar.md5

Som z toho prekvapeny, pretoze dva dni dozadu ziadne aktualizacie neboli a po dvoch dnoch su? Viete mi to vysvetlit?

Dakujem moc...
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod wiglegummi 5. 2. 2012 10:11

to se mi taky stalo, že jsem připojil a napisal není podporován nebo aktualizace není a po pár dnech ejhle nabídnul aktualizaci, proto kies šel z PC a nastoupil namísto něho ODIN :-)
[ROM] Cyanogenmod 7.2 Xperion v5 [FireKernel] [SCRIPTS] [Amarullz-720Mb internal memory]
wiglegummi
Junior

Odeslat příspěvekod hovnik 5. 2. 2012 10:59

no hej, lenze sranda je ze verzia co mi ponukla aktualizacia je 2.3.6, ktora este oficialne nevysla. dovtedy som mal 2.3.3
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 5. 2. 2012 11:27

@hovnik

Vyextrahoval si .tar z Kies...? Ak ano mozes ho nahrat na uloz.to...? Dik za vsetkych slovakov... :-)
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovnik 5. 2. 2012 11:57

ak myslis toto S5830XWKT7_S5830XSKKP2_S5830XWKT3_HOME.tar.md5
tak to mam a rad sa podelim - ale az ked dostanem odpoved na moje otazky :D
Ak chces aj zalohu predchadzajucej 2.3.3, tak tu mam urobenu len cez CWM - nie je to sice jeden subor, ale par zloziek s img subormi.

Otazka znie, ci som fakt jediny ktoremu sa tento upgrade ponukol, alebo je mozne, ze som nejako divne urobil obnovu na 2.3.3 a sa mi stiahla aktualizacia na nejaky iny fw? Divne je aj to, ze o tomto novom fw som sa nikde nic nedocital...

Dalsia otazka - co znamena ten "pridavok" _HOME v popise suboru? :D

Dalsia otazka. Ked som si "desifroval" cislo S5830XWKT7 na strankach Sammobile, vyslo mi, ze fw bol vydany este v roku 2011. Tak to ma zmiatlo uz uplne, preco som sa o nom nikde nedocital. Vsak uz ma skoro 3 mesiace...

Dalsia otazka :) Myslim si, ze vyextrahovat tar z Kies by nemal byt vobec problem. Staci, ked si ponizim fw na nejaku nizsiu a Kies mi ponukne aktualizaciu automaticky. Potom to nie je problem vykochat. Ci sa mylim? Je to nejaka jednorazova operacia?

-- 5. 2. 2012 12:09 --

Nech sa paci S5830XWKT7_S5830XSKKP2_S5830XWKT3_HOME.tar.md5 Enjoy it!

Dufam ze mi niekto odpovie :hm
Naposledy upravil Fíla dne 5. 2. 2012 18:29, celkově upraveno 2
Důvod: odkazy nemají v CODE co dělat, upraveno
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 5. 2. 2012 14:29

@hovnik

- ok dik, hodim na ingbrzy.eu...
- mas brandovany telefon alebo volny predaj..?
- upgrade sa ponukol preto, lebo tvoj product code je XSK a nie IRD alebo ORS ako ostatni... samsung podla neho rozdeluje aktualizacie...
- HOME je nepodstatne...
- vsetko zalezi na product code v CSC subore FW...

- subor z uloz.to zial nejde stiahnut.. skus to este raz alebo iny server... dik...
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovnik 5. 2. 2012 16:55

Telefon mam kupovany v o2 predajni, ale pokial viem, o2 telefony nebranduje. Pripadne, ako zistim, ci je brandovany? Ziadne o2 ikony, funkcie, tapety a podobne "vylepsenia" v telefone neboli.
Co znamena to IRD alebo ORS? Pred aktualizaciou som mal PDA:S5830XWKPT PHONE:S5830XWKP7 CSC:S5830XSKKP2. Ani takyto fw som na ingbrzy nenasiel...
Ale predsa, ak chcem stiahnut nejaky tar subor, tak si do telefonu nahram taky csc, aky potrebujem, len v nizsej verzii. Potom mi Kies ponukne aktualizaciu, nie?

Uploadol som znovu, skus teraz...

Jo, a este nieco ma trapi. Preco mi Kies neponukol aktualizaciu uz davno predtym, ale az po navrate na 2.3.3 z 2.3.6? Vsak ten fw vysiel este minul rok.
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod sajo63 5. 2. 2012 18:12

to hovnik
Link je uz OK.
2.3.6. mohla vyjst minuly rok, ale kazdy stat uvolnuje updaty pre svoje CSC zvlast a nie naraz pre brandovane - nebrandovane. Casovy rozdiel je tiez medzi uvolnovanim updatov pre brandovane fony, ba pre niektoreho operatora ani neuvolnia vsetky updaty.
sajo63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hovnik 5. 2. 2012 18:48

Rad som pomohol chlapci. Mal by som este jednu prosbu. Viete mi pls pomoct najst toto ako jeden subor PDA:S5830XWKPT PHONE:S5830XWKP7 CSC:S5830XSKKP2 ? Mam to sice zazalohovane z CWM, ale pri obnove musim obnovovat samostatne aj modem. Chcel som to mat vsetko v jednom, aby to bolo rychlejsie a aby sa mi to lepsie skladovalo ;)
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 5. 2. 2012 20:34

@hovnik

CSC vytiahni z .tar (vymaz .md5 a vo winrar) ktore si ulozil a vymen ho v polskej verzii...
http://www.ingbrzy.eu/news/s5830xwkpu-android-2-3-3/
tak si urobis svoju kombinaciu CSC-PDA-MODEM...

- Aky CSC ti ukazuje Kies..? v zatvorke za verziou FW..
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovnik 5. 2. 2012 20:55

Neviem ci chces CSC k starej alebo novej, tak v prilohe so screeny z oboch. Az teraz som si vsimol, ake je chudobne oznacenie pri tej 2.3.6 - chybaju tam pismenka... neviem no...
obr.JPG
obr.JPG (35.89 ) Zobrazeno 15571 krát

No, ja som si chcel spravit zalohu tej 2.3.3 ale bohuzial nemam csc subor, pretoze som zalhoval pomoocu CWM, tak nemam do toho polskeho co dat...
hovnik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků