Samsung I9100 Galaxy S II - obecná diskuse

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fredddie 11. 1. 2012 01:57

kolega píše:No nakonec byl problém v té paměťové kartě, což mimochodem zde bylo už také mnohokrát diskutováno, že je třeba koupit paměťovku značkovou a ne nějaký levný třeba i přetištěný noname, prostě šunt.

Sandisk je rozhodně v podstatě to nejlepší, co si dnes člověk může pořídit v paměťových kartách. Rozhodně i jejich doživotní záruka k tomu též přispívá. Ještě se mi Sandisk karta ani jednou nepokazila a to mám pouze Sandisky asi 10 ks různých formátů (CF, SD, microSDHC, MSPD atd) spousty let. Kromě snad dvou A-data karet. Takže pane kolego, šlápl jste do vosího hnízda...
Fredddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 11. 1. 2012 07:48

Pánové co si myslíte, že mám já ve svém SGS2 za paměťovou kartu? No samozřejmě SanDisk, sám jsem je zde, když na paměťovky přišla řeč, i doporučoval. Moc dobře vím, co znamená značka SanDisk, používám jejich paměťové karty CF i SD ve fototechnice již léta. Jde spíše o to, jestli ty lidi co tu mají také SanDisk a potíže s jejich spotřebou, jestli skutečně mají karty zn. SanDisk a né ten levně zakoupený přetištěný šunt, tvářící se jen jako SanDisk, jaký lze nakoupit přes internet nejen v Honkongu, Číně, ale dokonce i v našich končinách. Sami víte jistě dobře, že v Asii umí okopírovat a napodobit (to někdy i dokonale) v podstatě cokoliv. Také samozřejmě může být závada přímo v HW jejich SGS2. Proč ta snaha všechno hrotit?
Nevím, kdo z Vás si kam šlapnul, či třeba soustavně šlape, ale já do "vosího hnízda" určitě ne.

Fredddie: nevím co máš ty za problém, ale já skutečně dávám SGS2 na nabíječku, až mi klesne stav baterky pod cca 20% a to díky tomu občasnému přetahování dat je skoro pravidelně jednou týdně, jak jsem psal. A že úzkostlivě nehlídám ukončení toku dat, abych SGS2 honem odpojil od PC, to je dáno tím, že třeba zrovna jsem v tu dobu mimo kancl, nebo zrovna si nevzpomenu, přece jenom v práci také pracuju. Doma je to podobné. Já to beru jako normální provozování, či využívání toho skvělého zařízení, jakým SGS2 nezesporu jistě je a tyhle banality jestli ta USB komunikace (jak dlouho a často) je nabíjení, či není a podobně, prostě neřeším, není důvod, to je pouze Tvůj problém.
Další věc je ta, že tohle mé provozování s dobíjením de facto Li-Ion článkům vlastně prospívá, protože je obecně známo, že jim škodí (snižuje životnost) jak malé napětí kolem vybitého stavu, tak i dlouhé setrvávání v plně nabitém stavu na nabíječce.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1slovakia 11. 1. 2012 12:02

k1slovakia píše:
bazik7 píše:Já jsem si koupil pam. kartu http://pametove-karty.heureka.cz/a-data ... -class-10/ Předtím jsem video nahrával na interní paměť a měl jsem podobné problémy, ale teď to nahrávám na kartu a video je jedna báseň. Žádné trhání ani při hodně rychlém pohybu. Docela mě to překvapilo.


Tak to je super sprava, dufam, ze to pomoze aj mojmu telefonu.

ChesterBen: Kedy budes kupovat pam. kartu? Keby si nahodou kupil skor ako ja, prosim napis sem a daj vediet ci sa problem vyriesil. To iste spravim ja v pripade, ze kupim skor. Dik


Tak ja som uz kartu kupil (A-Data 16 GB class 6), problem vyrieseny, video uz nataca plynule. Tu su vysledky merani rychlosti:

Zapis: 10.7 MB/s
Citanie: 17.8 MB/s
k1slovakia
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 11. 1. 2012 14:12

I9100XXKPA - Android 4.0.3

http://goo.gl/DdbaI
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahonay 11. 1. 2012 14:33

Jo zase další zabugovaná testovací verze která se nehodí na práci ale jenom na vyzkoušení a hraní.Je to polská testovací.
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k1slovakia 11. 1. 2012 18:22

Caute, da sa nejak nastavit aby mi % baterie ukazovalo stale na lockscreene tak ako pri nabijani bez toho aby som pouzil nejaky widget?
k1slovakia
Junior

Odeslat příspěvekod Fredddie 11. 1. 2012 23:00

Defaultně to nejde.
Fredddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrabus 12. 1. 2012 09:33

tak s telefonem jsem max.spokojený, konečně mám pocit, že se na něj mohu spolehnout, ne jak s N8.
jediné, co mi trochu schází je aktivní spořič ukazující zmeškané události, jakým byl nokia sleeping screen. je něco podobného na droid?
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jmanek 12. 1. 2012 09:50

Patrabus: Zkus aplikaci BubbleBuzz nebo NoLED.
jmanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 12. 1. 2012 13:11

NoLED používám a funguje perfektně. Na baterii nemá prakticky žádný vliv. Takže určitě vyzkoušej. BubbleBuzz mě osobně nefunguje - spustí se a spadne. Mám O2 brand bez rootu.
Fredddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvido79 12. 1. 2012 13:21

NoLED jako nový uživatel SGS2 a androidu jsem si také stáhnul a doporučuju :-).
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod mahonay 12. 1. 2012 14:49

NoLED není špatný ale pokud vám bude ukazovat notifikaci třeba celou noc tak si veme 15 i více % z baterie.
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ingbrzy 12. 1. 2012 14:52

@mahonay

da sa nastavit max. doba notifikacie.. napr na 1h... potom sa automaticky zrusi... :-)
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sharkee 12. 1. 2012 15:06

@mahonay: jde dokonce nastavit, od kdy do kdy ma byt noLED finkcni
osobne nastavuji ze je pres noc ve sleep modu
moznosti nastaveni je dnes i noLEDu mnoho
sharkee
Junior

Odeslat příspěvekod jmanek 12. 1. 2012 15:33

Stejně tak BubbleBuzz lze takto nastavit.
jmanek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků