iPhone 4S - obecná diskuse

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mike-biker 11. 1. 2012 00:07

To je celkem jasné, já jsem s výdrží také celkem spokojen. Ale dal bych přednost tomu - méně se honit za tloušťkou přístroje a více se soustředit na optimalizaci SW + HW, což je pro APPLE typické a nebát se tam dát baterku přes 2.000mAh. Přístroj bude třeba o 2mm tlustší, ale hravě ten den vydrží. 8-)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 11. 1. 2012 07:05

Jenze to by byl hnus mit to o dva mm tlusci. To uz radeji battery cover z dx nebo nabijecku do auta.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 11. 1. 2012 07:28

nebyl by to hnus, je to jen otázka designu. IP4 tluščí je problém, řezal by ještě více do dlaně, ale něco jako 3GS, resp. obecně zaoblené hrany na krajích a bylo by to OK...
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 11. 1. 2012 08:56

Hlavně by byl s větší baterií o dost těžší.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swenak 11. 1. 2012 09:31

Není nutné. Třeba pro srovnání, ale to spíše pro ty starší ročníky, jaký to byl rozdíl Cassiopeia E100/105 vs iPaq H3100/3600. Ale samozřejmě, je to otázka preferencí. Pár mm navíc, kapacita třeba 2x tolik a já bych se tomu nebránil. Do kapsy to dám pořád. A že i iPhone těžký i teď je pravda, jiní jsou lehčí a větší a jde to. Prostě, jen chtít.
Naposledy upravil swenak dne 11. 1. 2012 09:38, celkově upraveno 1
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod pota 11. 1. 2012 09:33

Ja bych klidne bral tezsi mobil. Mam rad, kdyz je v ruce citit :)
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 11. 1. 2012 10:27

On už je iPhone i tak dost těžký, resp. třeba pro mě je to akorát. Víc už by bylo asi na škodu.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kadliwt 11. 1. 2012 15:13

ja sem s baterkou u 4S celkem spokojenej, telefon sem vyndal vcera rano z nabijecky a ted mam 61%, pravda, ze telefon naorzdil od vetsiny lidi pouzivam jen jako telefon, obcas na nem kouknu co mi prislo za mail a chodej mi na nej zpravy z FB, jinak nic vic...
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod pota 11. 1. 2012 15:29

Ja jsem z baterky mirne zklamany :D. Dnes jsem si skoro cely den hral ve skole ***** ptaky a v ted pri prijezdu domu mam 13% :D. Jo prisli folie z ebay, bila vypada na zadech suprove, chcete foto?
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod javak810i 11. 1. 2012 15:36

Mno, porovnávat iPad 2 a iPhone 4S výdrží je trochu nesmysl :D iPad má totiž akumulátor asi o kapacitě 9000mAh (nebo 7000, teď přesně nevím) no a iPhone 1450mAh :D. Přičemž u iPadu žere navíc jen velký display.

Každopádně třeba Samsung Galaxy S2 s battery packem a 2000mAh baterií se celý vejde do 9,5mm tloušťky a jeho váha nepřekračuje iPhone 4S :D.
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 11. 1. 2012 16:02

No jenze samsung je plastovej. U iP musi mit nejakou tloustku to sklo.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 11. 1. 2012 16:06

Otázka nezní, jestli jsme, či nejsme spokojeni s tím, co máme. Otázka je, jestli někdo neocení větší výdrž, když by to šlo a nijak razantně by to neovlivnilo hmotnost/velikost.

Ano, je hezké, že někomu vydrží 1,5 dne. Ale vadilo by někomu, kdyby vydržel týden? Nemluvě o tom, že pokud ho začnete využívat více, tak z 1,5 dne máte klidně půl dne (já mám opravdu někdy 50hovorů za den a to jsou hovory, které mají i půl hodiny. To pak musím někdy volat jen od stolu a jsem uvázán na délku kabelu, protože by se mohlo stát, že mi to padne v průběhu hovoru, nebo, že když skončím s jedním hovorem, tak začne hned další a na něj už není štáva. Nabíjím i v autě.

Jinak dle mně po tom, co jsem přešel na betu 3 a vypnul 3G, tak je to o dost lepší.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod pota 11. 1. 2012 16:58

První dvě věty jsou hodně spekulativní. Musíme si uvědomit, že v soušasném iP 4S mohou být součástky namačkané opravdu hodně na těsno. Věřím, že spoustu místa zaberou ty dvě skla a kovový rám okolo. Toto většina výrobců neřeším.

U 4S vidím obrovskou výhodu v tom, že pokud na něj člověk nesahá, vybíjí se opravdu minimálně. Nevýhoda naopak je, že při běhu náročných věcí jde baterky rychle dolů. Dnes přímo modelová situce. První hodinu jsme měli supla takže samozřejmě hraní. 45 minut hraní GTA 3 (30m), Angry Birds Rio (10m) a netu po 3G (5m) sežralo asi 17% baterie. Zajímalo by mě, jak telefon pracuje s výkonem procesoru a GPU. Jestli při jakékoli hře (GTA vs. Angry Birds) jede naplno, nebo jestli využívá opravdu pouze nutný výkon.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenak 11. 1. 2012 17:11

Dle mně tonení spekulativní. Teď se nebavím o 4/4S, ty existují a prostě jsou jak jsou. Ale bavím se o jiných značkách, případně o budoucnu. Třeba můžou použít nové Gorilla Glass, které je o 20% tenší :-) Ale jak jsem psal předtím je to otázka preferencí, potřeb a taky toho, kam se který výrobce žene a proč. Je se stačí podívat na aktuální trend. Všich se honí za "nejtenší na světě". Prostě aktuální trend. To se snad změní, když lidi/výrobci usoudí, že dál již nejde jít, protože se to láme, nebo, že už to netáhne/myslí si, že není zájem. Pak si najdou další "parametr", který budou TOPovat. Jako třeba relativně nový závod o počet jader.

Co se týče toho, jak se 4/4S vybíjela při nečinnosti, úpřimně, až do nedávna byla 4S na tom hůře, možná proto, že jsem nemohl 3G vypnout. Za noc 10% je moc, teď nevím, nesledoval jsem to.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod xcookx 11. 1. 2012 17:15

U androidu bych mel uz jen polovinu baterky pri takove zatezi :-) Ja myslim ze vydrz IP4s je v porovnani s konkurenci ten lepsi prumer.
E51 neni,N79 neni,SE W200i,zaloha 6210,Samsung s5230,HTC Desire,iPhone 4s
xcookx
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků