Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod roddy 21. 12. 2011 14:06

Ahoj, opakovane tu byl doporucovan "Folder player".
Mate s nim nekdo vetsi zkusenost?
Kdym ma treba rozposlouchanou audioknihu a Folder player vypnu, tak se mi priste nezpusti tam, kde jsem skoncil, ale zase na zacatku.
Jde s tim neco udelat?

Diky za odpoved.
roddy
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 21. 12. 2011 14:39

http://mobilenet.cz/clanky/symbian-belle-pro-starsi-nokie-dorazi-zacatkem-roku-2012-8142
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod Luckyghost 21. 12. 2011 17:33

S-Tony - o budoucnost symbianu bych se nebál. Dle mě se ho Nokia nevzdá ještě déle jak v roce 2016. Annou počínaje a Belle pokračuje už je to konešně pořádný OS a pro mnoho lidí milejší jak WP.

K displeji. N8 chci koupit od října, ale konečně jsem viděl jak vypadá ten vadný displej na vlastní oči. Kamarád mi pouštěl film a v dost částech místo šedé byla nafialovělá. Je fakt, že v normálním menu to vidět není, pouze na specifických fotkách a hlavně ve filmech. Osobně je to pro mne nepřekonatelný problém, ikdyž dle mne je N8 s Belle nejlepší telefon na trhu. Čekám tedy jestli Nokia bude dodávat na náš trh telefony s dobrým displejem. Dost jsem si sliboval od bronzové barvy, protože s tou Nokia přišla až poté, co o problematickém displeji věděla. Ale bohužel i v nových, nedávno vyrobených bronzových telefonech je stále vadný displej. Psal to někdo několik desítek stránek někdo zpět. Nakonec ji tuším vracel. Pak někdo psal, že má displej OK, ale v balení byly levnější sluchátka, což je také možnost.

Já to mám tak, že pořád čekám a jakmile budu mít jistotu, že dostanu ofiko N8 s Belle s těmi dražšímy sluchátky a dobrým displejem, tak ji okamžitě beru.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 12. 2011 18:42

Můžeš dát link jak vypadají levnější a dražší sluchátka. V čem je rozdíl. Ať vím an co s dívat. Nokie s Bell jsou už bežně v pordeji.
Tak to mně utvrzuje v tom, že N8 nakoupit jedině osobně. Taky se mi nelíbí představa dát přes 7 tisíc za mobil o kterém vím, že má vady.

No díval jsem se na ten LG Optimus 2X. Ale než tohle tak raději nic. Ten LG je v mnoha ohledech horší než N8. Takže buď se smířím z vadným displejem, nebo se na nákup telefonu vykašlu.
Pohcybuju, že by se dal například sehnat náhradní diplej co je na 100% v pořádku.

Ono vůbec sleduji, že s tou technikou je to na hraně. Ještě to neumí úplně vše co si představuju, ale už je to skoro ono. Jak si chci něco koupit, tak vždy musím minimálně rok počkat než se výrobci polepší. Pokud si ovšem nechci razantně připlatit. ^^
Momentálně vše zkomplikovalo .MKV. Co neumí přehrát MKV jako by nebylo.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edge19 21. 12. 2011 18:58

Pokud ti bylo řečeno, že normálním používáním vadu displeje nepoznáš nevím co dál řešit. Já vadu mám začal sem si jí všímat až to puklo. Vada je vidět jen na tmavém videu a fotkách, slabě když použiješ téma s šedýma přechodama. Nic víc občas i to téma vypadá skvěle i s nádechem. Na levnější sluchátka podle mě u N8 mobilu z oficiálního dovozu nenarazíš.
Čekat na dobrý displej je nesmysl, vadné displeje jsou a budou je to prostě vlastnost AMOLEDŮ, že mohou mít nádech do určité barvy...
Takže jediný co bych řešil u prodejce, tak jeslti už prodávají modely s Bellou a jestli je to oficiální dovoz. Tím se vyhneš levným sluchátkům, ale displeje těžko.
Takže jak píšeš smířit se s displejem nebo nic nekupovat je to jen na tobě... HOWGH

No k tomu MKV. Jestli pak to nebude zažitej formát, když na to všichni kašlou aby ho dávali do podpory? :D Ale řešilo se tu, že MKV N8 přehraje ale pouze soubory menší jak 2Gb.

Ale pokud dáš do vyhledávání MKV určitě na toto téma najdeš o N8 všechno potřebný. Někdo píše že přehraje někdo že ne, někdo bez zvuku někdo bez titulků...
Edge19
Junior

Odeslat příspěvekod m4recinko 21. 12. 2011 19:42

podlamna uplne idealne displeje nebudu pretoze boli 2 druhy , jeden co bol totalne fialovy a potom tieto ktore vidno len ked o tom clovek vie a pozre si testpicture,aj N9 je zase namodraly, teda ak by to bola velka telka do obyvky tam by to vadilo aj mne ale na malickom fone co pozeram vo vlaku a velakrat odraza svetlo to nieje zretelne vobec, vravel si ze mas stary mobil a chces si kupit novy tak sa zamysli ktory je lepsi? cierny amoled ktory je krasne dostatocne jemny (aspon pre mna) alebo daka stara siva plastova doskrabana sunka?? :mrgreen:
m4recinko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri733 21. 12. 2011 19:48

Lidi, na co potřebujete na mobilu aby přehrával mkv? To vám nestačí třeba avi? A fakt na N8 displeji poznáte rozdíl?
jiri733
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koloman.e 21. 12. 2011 20:07

Můžete mi někdo dát link na folder player? Nechci sosat neco z nedůvěryhodného zdroje.
Pak by me ještě zajímalo, jestli nevíte o nějakým vyhledávacím widgetu od opery, který bych mohl mít stále na ploše?

dík
Koloman.e
Junior

Odeslat příspěvekod perfis 21. 12. 2011 21:11

Ad přehrávání *.mkv - Nokia N8 je snad smart phone, takže co je tak težkého na tom, vetknout do ní soft, kterej to umí přehrát? Jsou jich mraky a to i zadara. Jak prosté.
perfis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dudek91 21. 12. 2011 21:15

Zdravím,
chtěl bych si připojit ke své n8 skrze USB klávesnici. Zkoušel jsem připojit klávesnici, kterou mám doma, ale zobrazilo se mi, že je zařízení nekompatibilní. Zkoušel jsem tedy i klávesnici přes redukci PS2-USB, ale vypadá to, že si nokia neumí poradit s redukcí samotnou.
Chtěl bych Vás poprosit, zda by jste mi napsali typ klávesnice, který funguje a zda existuje nějaká .sis aplikace, která upravuje funkce klávesnice, aby fungovala jako česká.
Děkuji všem předem za odpovědi.
Dudek91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luckyghost 21. 12. 2011 21:28

Edge19 píše: Na levnější sluchátka podle mě u N8 mobilu z oficiálního dovozu nenarazíš.


O těch sluchátkách je psáno na stranách 625 a 626. Dotyčnej kupoval na Sunnysoftu a z oficiální české distribuce a pro celou evropu jsou dle stránek Nokie možné obě sluchátka v balení. Je to celkem rozdíl. Jedny stojí 270,-- a druhé 750,--.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 21. 12. 2011 22:50

Nedavno jsem tu psal o problemu,kdy se mi samovolne kazdou chvilku pripojuje N8 na gprs.Stahl jsem si app,ktera sleduje a uklada veskera pripojeni a ta mi hlasi,ze se stale pripojuje MMS.Ale nemuzu tomu prijit na kloub,proc.Neporadi nekdo?Sleduji to od doby,co jsem provedl reinstal N8....
Philips:Fizz,Alcat:OneT,Sagem:MC922,Ericss:T39,T65,Motor.:A008,V180,RazrV3,SlvrL7,Panas:GD67
Siemens:A52,CF62,SL45,Sony:CMDJ5,SE:T100,J210,T230,T610W810i,Satio,Zylo,Samsung:A800,E100,Vodaf:246
N:5110,3210,3330,6510,5210,8210,6310i,6120Cl,6300,6230i,N79,N8
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 12. 2011 23:04

jiri733 píše:Lidi, na co potřebujete na mobilu aby přehrával mkv? To vám nestačí třeba avi? A fakt na N8 displeji poznáte rozdíl?

No fídgl je v tom, že to má HDMI kabel a je možné to čas od času připojit k LCD TV a přehrávat film v origo 720p MKV. Proto řeším tu podpporu MKV. ;-)
Ale už to chápu že to umí jen MKV ve formátu H.264 a ideálně AAC a max 2 GB. Což není problém stánhou z torrentu.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labanek 21. 12. 2011 23:19

Nějakou takovou app sem chvíli zkoušel ( nevím ted název, a už je pryč ), pokud si dobře vzpomínám, tak MMS znamenalo, že se připjil email klient ... :idea: :-|
labanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 22. 12. 2011 07:00

Pripojuje se to v nepravidelnych intervalech,ale cca 50x za hodinu a jen na GPRS web....Maily mam na rucni synchro a nic jineho me uz nenapada.V typu pripojeni je ,,background network connection,,.U ostatnich app,co se pripojuji je ,,foreground network connection...No,asi budu muset opet reinstalovat...:-/
Philips:Fizz,Alcat:OneT,Sagem:MC922,Ericss:T39,T65,Motor.:A008,V180,RazrV3,SlvrL7,Panas:GD67
Siemens:A52,CF62,SL45,Sony:CMDJ5,SE:T100,J210,T230,T610W810i,Satio,Zylo,Samsung:A800,E100,Vodaf:246
N:5110,3210,3330,6510,5210,8210,6310i,6120Cl,6300,6230i,N79,N8
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků