samovolné otevírání aplikací

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod En3mim 28. 8. 2011 10:19

Ahoj, hledal jsem řešení tohoto problému tady i jinde ale nenašel jsem, kdyžtak prosím o link...

Koupil sem Defy, prvni android, stahl jsem task killera a tam vidim že se mi samy od sebe zapínají snad všechny aplikace v telefonu, "killnu" je a po chvíli jsou opet zapnuté... žere to ram, nelibi se mi to celkove, že nad tím nemam kontrolu... jde s tim neco dělat?

Předtím sem mel S60 5th a tam co sem nezapnul tam nejelo, taktež mi přijde jako šílenost přes kolik dir tam tečou data :-D
Telefon - Motorola Defy CM7
Zvuk - Sony NWZ-S739FB + SENNHEISER IE8 / AUDINST + BEYERY DT 770 PRO
Foťák - Panasonic Lumix FZ7/ Sony WX5 /Nikon D90
En3mim
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 8. 2011 11:57

Co jsem slyšel, tak se bohužel jedná o vlastnost systému a nic s tím neuděláš. Ale v praxi by to nemělo vadit, Android by při nedostatku RAM měl sám místo uvolnit.
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod En3mim 28. 8. 2011 21:27

ale tady nejde ani tak o ram, ale jako o zpomalení telefonu pozapínanýma aplikacema...
Telefon - Motorola Defy CM7
Zvuk - Sony NWZ-S739FB + SENNHEISER IE8 / AUDINST + BEYERY DT 770 PRO
Foťák - Panasonic Lumix FZ7/ Sony WX5 /Nikon D90
En3mim
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 29. 8. 2011 08:55

Nejde to vypnout, už jsem se na to ptal mnohokrát. Jedině root a potom existuje nějaká aplikace, která to umí, ale rootovat to fakt nechci.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 8. 9. 2011 16:54

Všechny aplikace se ti určitě nezapínají. Viděl bych to např. na nějaké aktivity Googlovské získávání polohy nebo nějaké Widgety apod.

Android sám o sobě umí RAM uvolňovat při jejím nedostatku.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 12. 9. 2011 11:17

Nejedná se vůbec o widgety ani o polohu. Sám se spouští gmail, správce připojení, mapy, market, facebook, chvíli mě prudil i twitter, který nepoužívám. V tomhle je android opravdu mizerný bastl.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 12. 9. 2011 12:06

A vy opravdu pozorujete nějaké problémy kvůli těm zaplým aplikacím? Nebo to máte vsugerované z dřívějších zvyklostí na jiných OS?
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 12. 9. 2011 23:13

mpolan píše:Nejedná se vůbec o widgety ani o polohu. Sám se spouští gmail, správce připojení, mapy, market, facebook, chvíli mě prudil i twitter, který nepoužívám. V tomhle je android opravdu mizerný bastl.


gmail - kontrola mailů "live"
mapy - vypněte zaměřování přes bezdrátové sítě a tato služba se již nespustí
market - kontrola zda-li jste se nepokusil něco instalovat přes webové rozhraní
facebook - kontrola upozornění
twitter - jako FB

Android není bastl. Je to stejné, jako běžící služby třeba ve Windows. Prostě běží ale vpodstatě nic "nežerou".
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 15. 9. 2011 13:11

No tak to byl inteligentní příspěvek, pane Skywalkere... Nenapadlo vás třeba, že ty služby se spouští i když mám všecko povypínané? Gmail nepoužívám vůbec, mapy a market velmi málo, ve facebooku a twitteru mám automatiku povypínanou. Nemám rád, když elektronika něco dělá "sama", bez mého vědomí.
Zajímavé je, že na špatném symbianu aplikace poslouchaly, u dokonalého androidu si dělají, co se jim zachce. A zrovna market a facebook na pozadí spotřebu zvyšují, ač nechápu, jak je to možné.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 15. 9. 2011 19:39

Některé služby vypnout prostě nejde. Třeba ten market.

Běžící služby vpodstatě nic nežerou.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4daPeace 17. 9. 2011 10:12

Mam Defy a stejny problem. Nevadi mi Mapy, Gmail, FB - to vsechno pouzivam.

Ale CardioTrainer? CarDock? MediaShare? - defaultni aplikace. Z nahranych snad Evernote...
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 17. 9. 2011 12:00

A co konkrétně tak strašně vadí? Máš pocit, že kdyby neběžely ty aplikace, že telefon vydrží o dva dny déle? Nebo že bude jednou tak rychlejší?

Jinak používání task managera na androidu je podobné, jako si instalovat antivir...
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mpolan 7. 10. 2011 08:55

Kdyby se ty aplikace nespouštěly, Tondo, je skutečně výdrž telefonu lepší. Nejsou to dny, ale třeba půlden to dá, při velmi slabém užívání. To je půl dne ke třem dnům navíc a to se na cestách sakra hodí.
Ta spotřeba je ostatně vidět i v grafickém znázornění, které telefony umí...
Hlavně mi vadí to, že mobil dělá věci, které nechci a nepotřebuju.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 10. 2011 09:05

Tos měl kůpit telefon bez OS. Tady jen hledáš problémy, kde nejsou
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 7. 10. 2011 17:33

mpolan: Aha..a ty víš, že výdrž by byla větší jak? Viděl jsi někdy Andoid který by tohle nedělal? Na WM, Symbianu i UIQ jsem se málokdy dostal přes dva dny a samo si to aplikace nespouštělo..respektive je uživatel neviděl. Myslíš, že jiné systémy to nedělají? Dělají. Viz. screen od dejva ve smeťáku.

viewtopic.php?f=12&t=1151542&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků