Zlodějské úćtování operátorů linkám pomoci 800 xxx xxx

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 9. 8. 2011 12:47

jeden podnikatel mi rikal ze za zelenou linku mu uctuje operator 12 tisic mesicne za pronajem .
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 9. 8. 2011 17:57

Možná by stálo za to se na celou záležitost podívat i z trošku jiného důvodu. Rozhodně nepopírám, že část linek 800, které provozují organizace vzpomínané v reportáži, je potřebných pro určitou úzkou skupinu lidí, kteří se na ni obrací s žádostí o pomoc.

Podstatou takovýchto linek ale není to, že jsou zdarma, ale skutečnost, že poskytují úzce specializovanou pomoc při řesení kritický životních situací. A skutečně je třeba, aby například klient takovéto linky, který se nachází v těžké psychické situaci, využíval linku bezplatnou? Nemůže si takovýto člověk za službu zaplatit?
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 18:16

no to právě často nemůže - může být bez prostředků, v šoku a podobně. Tady se nebavíme o radách finančních, zdravotních a podobně. Bavíme se o linkách pro krizové situace - něco jako hasiči či policie - zjednodušeně řečeno. Navíc takových linek je pár, takže pokud by přežraní operátoři jen trochu chtěli, něco by s tím šlo... Ale podle reportáže evidentně nechtějí....

-- 9. 8. 2011 19:22 --

navíc je podle mě evidentní a jednoznačná zlodějina od operátorů účtovat i za ostatní linky 800 tři a více korun - když na ostatní pevné linky je volání ve špičce max padesát haléřů za minutu - a není to ztrátové. Čili vývar pro operátory ve stovkách procent zisku za minutu.
Tak jak obecně nemám moc rád regulaci a evropskou unii, tak doufám, že v tomto případě komise tuto lichvu s tichou podporou ČTU operátorům zatrhne. Tak tolik za mě - zisk ano - zlodějina a lichva ne ! :-D

Takové zlodějiny si málokde operátoři dovolí... Jó lež zvaná specifický trh na mě neplatí. Lžou bezostyšně a drze..
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 9. 8. 2011 18:40

Reku : myslím, že tady je zbytečné se rozčilovat. Kdo chce, ten to chápe, že by pár linek mohli operátoři „sponzorovat“ a nic za ně neúčtovat, zbytek si najde plno argumentu, proč se musí platit všechno. Ne každé dítě má v dnešní době mobil, a myslím si, že právě ho nemají ty, které převážně volají nebo by chtěly využít služby organizací zaměřené na tuto činnost. A i ta výše ceny hovorů, které majitelé čísel 800 xxx xxx platí je pěkná zlodějina. Jasně jsou velké firmy, co si odečtou z dani náklady na provoz těchto linek, ale jsou i malé firmy a skupinky lidí, kteří pro své podnikání potřebují v dnešní době číslo 800 xxx xxx aby měli vůbec šanci se uživit a shánět zákazníky a pro ně to jsou hrozně velké náklady. Vím co mluvím, sám jsem 6 roku patřil do skupiny, kde jsme potřebovali toto číslo. Vysoké ceny, naschvály konkurence (úmyslné volání na toto číslo, abychom měli vysoké účty), hry dětí (měli radost, že si z automatu zadarmo zavolají a s někým pokecají) a další hovorý, ze kterých člověk neměl žádný zisk, jen ztrátu za hovor. Účty byli hodně vysoké, ale bez toho čísla by nebyly ani zakázky, takže to bylo nutné zlo …
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 19:06

No mým úmyslem v tomto tématu je, že si ho někteří přečtou a podívají se případně na pořad. A ZŮSTANE TO UŽ V PODVĚDOMÍ. Čili se bude vědět o další špatnosti operátorů. A to zatím stačí.
Takže se nerozčiluju jen tak :-)
Úmysl je o těchto praktikách informovat a dostat je do podvědomí..... Já vím, že to nevyřeším..... :-D

-- 9. 8. 2011 20:09 --

Ale ví se o další zlodějině.... Lidé musí stejně i u firem zaplatit volání na linky 800 v ceně služeb a výrobků u firem, které tyto linky používají....
Takže v konečném důsledku tyto nehorázné mnohosetprocentní zisky operátorům zaplatí zákaznici firem s čísly 800 ... ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 9. 8. 2011 22:08

Ono záleží, jak u které firmy. Třeba na taxislužbě to zákaznici nezaplatí vůbec, naopak díky volání zdarma si objednají více taxíku a jedou s tím, který přijede nejdříve … takže ostatní zavolaní 1.zaplatí drahé volání 2.projezdi zbytečně pohonné hmoty 3.příjdou o další zakázku,protože zrovna jedou zbytečně někde jinde …. Určitě by se podobných příkladu našlo více, tohle je jen moje zkušenost. A 90% lidí si vůbec neuvědomuje, že za to jejích volání zdarma musí taxislužby zaplatit a to hezky velkou pálku, oproti běžnému volání.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 22:36

Všude se to promítne do nákladů firmy. Ale nejvíce je to vidět právě u neziskovek, které přes 800 pomáhají. A pak u malých firem, u kterých je to podstatná položka.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 8. 2011 22:53

Reku, kapitalista možná není člověk, ale ty taky nebuď takovej naivka. Neziskovka se tomu říká, ale ti lidé, co v ní pracují, jsou za to často velmi dobře placeni. Často je to spíš ziskovka než neziskovka.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 10. 8. 2011 06:09

Nejsem naivka. To co píšeš vím. Ale neplatí to všude.
RALITA NEROVNÁ SE PŘEDPOKLÁDAT VŠUDE ŠPATNÉ A NEROVNÁ SE ANI PŘEDPOKLÁDAT VŠUDE DOBRÉ.
Souhlasím však, že se vše zhoršuje.
Takže tvůj názor beru jen z části. Ale setkal jsem se s tím už v praxi... ;-)
Toto téma je ale o mnohosetprocentním zisku operátorů z linek 800.... A není o podvodnících a zlatokopech v neziskovkách a charitě.
Nic to nemění na zlodějském účtování 800

-- 10. 8. 2011 08:06 --

Dokonce je spousta „vyučÉnYch invalÝdnIch dUchÓdců”. I takové jsem poznal - dělají se mnohem více nemocní, než jsou - aby měli slušné živobití bez práce z důchodu a příspěvků v nemohoucnosti....
I charitu, která není charita, ale džob pro zaměstnné znám - tam mají na daný region óbr platy za nic - charita je přece o pomoci jiným grátis nebo skoro grátis - a všude to beze strachu o nich řeknu, jací jsou to lumpi ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 8. 2011 13:35

Co na to říct .. regulovano to není a hosp. soutěž to nenarusuje
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků