Zlodějské úćtování operátorů linkám pomoci 800 xxx xxx

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reku 8. 8. 2011 21:26

:twisted:
Tak jsem se dnes díval na pořad Reportéři ČT na jedničce ve 21 hod a nedá mi to. To mě tak naštvalo, jací jsou mobilní operátoři ZLODĚJI. Nejen, že účtují draze nám ovčanům a ústy mluvčích lžou ve spolupráci s ČTŮ o konkurenci - nakonec jsem tam viděl v hroší kůži všechny tři mluvčí včetně zástupce ČTŮ - taky v hroším a hadím převleku, jako mluvčí ..... ;-)
Ale dřou i linky pomoci lidem týraným, chtějícím spáhat sebevraždu a podobně. To už je hyenismus a svinstvo nejvyššího kalibru....
Promiňte tento příspěvek, ale protože nemám moc někde něco podniknout, alespoň upozorňuji na tento pořad a nesmyslné kecy mluvčích operátorů a ČTŮ. Fůůůůj. :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 8. 8. 2011 21:32

Díky za hodnotný text, zasloužil by si ocenění "příspěvek měsíce" Obrázek Teď ještě jednou a pomalu: o co vlastně jde...?
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 8. 8. 2011 21:40

Jde o reportáž (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... orteri-ct/), kde poukázali na dlouhodobě stabilní cenu za minutu, kterou platí vlastník zelené linky.

Nicméně operátoři nejsou charita, ale obchodní společnosti, tudíž je jejich chování ekonomicky zcela v pořádku.

Ono rozlišovat kdo službu využívá... To opravdu možné není. To by museli dvojí ceny mít i obchody s potravinami, s textilem a další obchodníci.

A rozhodně ne všechny zelené linky provozují charity a prospěšné organizace, mnoho jich mají obchodníci apod. Já bych toto spíše řešil cílenou dotací pro ona potřebná sdružení apod. či různým sponzorstvím, což i operátoři již dlouho dělají.

Nicméně z fleku říct že je služba předražená si netroufnu, protože neznám odlišnosti v jejím poskytování. Chybělo mi tam třeba porovnání s ostatními státy apod. (ale iluze, že by u nás bylo levněji nemám)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 8. 8. 2011 21:43

Podívej se na ten pořad, pokud chceš objektivní vysvětlení.
Prostě je linka 800 xxx xxx, na kterou volají lidé týraní, chtějící spáchat sebevraždu a podobně. Tu linku samozřejmě provozuje nějaké sdružení, které zjednodušeně řečeno žije z milodarů. Takže položka za provoz linky je velmi podstatná, když mobilní operátor bere například kolem tří korun za minutu volání nějakého sebevraha na tuto linku. Přitom je to volání na pevnou linku s téměř nulovými náklady. A sdružení provozující tuto linku prostě vydřiduchům operátorům zaplatit musí, protože ti nejsou ochotni se domluvit a přijít o své zisky. Tak to chápu já. Jó - operátor dojí prachy, kde se dá......

-- 8. 8. 2011 22:48 --

snekac - ale je možné rozlišovat, tak nepiš nesmysly. Dělal jsem dlouho programátora, tak vím, co píšu. Navíc v jasných případech lze rozpoznat, pokud se chce....
Jó, až všichni jednou budou jenom kšeftaři, tak to bude teprve zajímavé...
A budou lhát, že něco nejde kdesi cosi ...
Reku
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod Snekac 8. 8. 2011 22:15

Reku: Schopnost rozlišovat nemyslím technickou nerealizovatelnost.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 8. 8. 2011 22:33

Ale rozlišovat lze i v ostatních oblastech. Stačí chtít. To, že se toho budou snažit někteří zneužít, je jasné. Ale zneužít se dá vše. Takže já v jakékoli snaze rozlišit například linky 800 problém nevidím.... :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 8. 2011 06:43

Reku píše: Tak to chápu já. Jó - operátor dojí prachy, kde se dá......


A co má dělat? Dát se na charitu?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 06:58

Ne - jen zvolit lidský přístup. A ne pouze svět prachů....

-- 9. 8. 2011 07:59 --

Ale to poznáš, až budeš nezaměstnaný třeba z důvodu těžké nemoci, že jen dojení prachů vše neřeší, že je potřeba individuální přístup....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 8. 2011 07:18

Tak co jsem hledal tak ta cena je pro volání z mobilů 3,70kč?
např. http://www.axfone.cz/barevne-linky.html

To mi nepřijde tak hrozné, další náklady na provoz takové linky taky nebudou nízké (personální zajištění apod.).

Jinak nevím, jestli v reportáži zaznělo (neviděl jsem ji) kolik zelených linek u nás provozují komerční subjekty a kolik nekomerční, ale řekl bych že převážná většina zelených linek bude komerčních využívaných velkými institucemi (banky, marketingové firmy, telekomunikační firmy atd.) a ti by měli tedy hlavně tlačit na snížení cen, pokud jim připadají vysoké.

-- 9. 8. 2011 08:24 --

Reku píše:Ne - jen zvolit lidský přístup. A ne pouze svět prachů....

Tak to oni volí, všichni naši operátoři přispívají na různé charitativní subjekty.
Možná by bylo zajímavé vědět poměr mezi příjmem od charitativních organizací za volání na jejich zelené linky a penězi kterými operátor posílá na charitu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 07:33

Není důležité, jestli obecně někdo přispívá na charitu - ono často si vybírají projekty, kde se zviditelní a charita je pouze zástěrka. Jde hlavně o reklamu a ne o charitu. Podstatný je POUZE úmysl. Ne dát ždibek na charitu a pak drahými reklamami prodávat, jak má firma lidský přístup. To není charita, to je kšeft a útok na cit lidí, že je firma lidská..... Toť můj pohled na velkou část jakoby charity a zdánlivůe dobročinnosti firem - ve skutečnosti kšeft (reklama) maskovaný dobročinností ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod y750rr 9. 8. 2011 08:15

Ono přispět na charitu částkou, kterou si odečtu z daně (jinak bych stejnou částku dáli státu), to vážně není charita, jen vhodně zvolena reklama (teda jestli se nepletu a je to tak, že část zisku vložena do charity, sponzoring atd. se odečte z toho, co bych státu zaplatil za daně). Tudíž nedávají na charitu ze svého zisku, jen „nadiktuji“ státu, kde má použit daně. Ale tak pořád lepší, než by to stát vložil do drahých zakázek (dálnice, armádní podělávky atd.) . Jestli se pletu s těmi daněmi, tak sorry za mystifikace, ale mám pocit, že to tak je (bylo), že firmy mohli část zisku místo na daně použit na charity, sponzorství atd.
y750rr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 08:33

Nikoli - neodečítáš z daní celou částku - dám příklad - zednodušený.
Firma má 20 procent daň ze zisku. Dá 1000 korun na charitu - 800 dá ze svého a 200 místo na dani státu jde na charitu. To samé jednotlivec....
Je nějaký limit odečtu z daní - např maximálně 4000 korun za rok či podobně.
Problém je ale v tom, že firma dá například 1000000 na charitu a pak v mnohonásobně dražších reklamách se chvástá, jaký je dobrák, protože dala na charitu - tam je evidentní reklama a podpora značky, charita je jen záminka. A to se děje často - firma lže a ohání se charitou, a přitom jí jde jen a pouze o vlastní reklamu.

-- 9. 8. 2011 09:35 --

Jinak souhlasím, je lepší něco, než nic. Ale ten princip hodně napoví.....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 8. 2011 08:35

Snížíš si o to základ daně, ne samotnou daň.

Jinak lidský přístup? Kapitalista nezná lidský přístup :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 9. 8. 2011 08:40

Ano - kapitalista nezná lidský přístup. Lidský přístup zná jen člověk. A lidí je dnes velmi málo.... Je to samý kapitalista, fašista, marxista, počítačový expert, politik, ředitel, ekonom, ředitel lopaty, ale žádný člověk.... Pardon - téměř žádný.... ;-)
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků