Pár otázek ohledně W7

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rollsroyce 6. 6. 2011 11:23

1) Existuje nějaká cesta jak si udělat US účet a mít přístup k placeným aplikacím?
2) Jak je to s GPS? Kdy bude dostupná plnohodnotná aplikace?
3) Jsou dostupné alespoň apps např. pro geocaching nebo aplikace pro běhání (vyznačení trasy kudy jsem běžel, průměrná a nejvyšší rychlost apod.)
4) Bude nová verze která přinese podporu copy&paste fungovat i na současných telefonech? HTC 7 Trophy/Samsung i8700 Omnia 7
5) Je dostupná nějaká použitelná čtečka knih?
6) Pokud ano, zvládá zatrhávat pasáže z knihy a synchronizovat je s pc/cloudem?
7) Co synchronizace s Google?
a) gMail - nejlépe app přímo od Google, podpora štítků, pokud si mail přečtu dříve na pc, bude v telefonu označen také jako přečtený?
b) je možno přistupovat k poště i offline? (stahování vybraných zpráv, psaní zprávy offline, až se připojím, sama se odešle)
c) Google Calendar - fungují všechna upozornění apod.?
d) Google Docs - je možné dokumenty prohlížet v MS Office na telefonu, synchronizovat je s Google Docs?
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 6. 2011 11:53

Nic s WP7 nemám, tak odpovím jen na něco.
2) Už je, jmenuje se Navigon
3) Prý ano, hledej: WP7: GPS App - První aplikace nejen pro geocaching
4) Mělo by to jít už teď: http://www.youtube.com/watch?v=gxjeEpOJbMc neručím za to
5) http://futurum.cz/clanky/amazon-kindle- ... hone-7.78/
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rollsroyce 7. 6. 2011 06:59

Díky za odpověď, je tady nějaký majitel WP7 který by mi odpověděl na zbytek?
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 7. 6. 2011 07:47

Já mám asi dva měsíce Samsung Omnii 7 a moje poznatky jsou následující:

1. Ano, nějak to jde, sám jsem to nezkoušel.
2. S GPS problém není, navigace typu TomTom, Garmin atd. zatím oficiálně není (pokud nepočítám věci typu Navigon pro Němce) - viz http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?f=144&t=24452
3. Ano, existují.
4. Update obsahující copy&paste již vyšel a je pro všechny telefony. Stejně tak bude dostupná i další aktualizace "Mango".
5. Ano. Např. Amazon Kindle nebo Freda.
6. To jsem nezkoušel, ale pokud máš např. čtečku Kindle a zakoupené knihy přímo z Amazonu, tak se ti obsah synchronizuje.
7. Google účet mám, ale nepoužívám ho.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rollsroyce 7. 6. 2011 08:44

A dají se do čtečky od Kindle nahrát vlastní knihy? Dle netu to "nějak" jde.
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 9. 6. 2011 09:49

Ano, do čtečky Kindle (mám na mysli to zařízení, ne program v telefonu) se nahrávat vlastní knihy dají a je to docela jednoduché. Bohužel se tyto knihy, na rozdíl od těch od Amazonu, se čtečkou v mobilu nesynchronizují. Na to je lepší použít čtečku Freda.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rollsroyce 11. 6. 2011 18:43

Vypadá dobře, díky moc za tip. Phone už mám objednaný, co mám udělat abych mohl stahovat aplikace? Pár jsem si jich vybral a až na dvě výjimky jsou všechny free. Stačí, když si nastavím zemi na USA?

Ty placené si koupím až časem, bude to po mně hned chtít číslo kreditky?
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 13. 6. 2011 17:02

Já si na to zřídil fiktivní americký Live účet. Na můj český nešly stahovat ani aplikace zadarmo. Až se rozjede Marketplace i u nás bude stačit zresetovat telefon a jako výchozí účet nastavit ten český. Číslo kreditky pro free aplikace není potřeba.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lojza_ 18. 7. 2011 12:14

Je možné v telefonu s WP7 založit/vytvořit kontakt, který se nebude synchronizaovat s Live ID účtem? Tj. zůstane jen a pouze v telefonu. Jestli je nějaká obdoba androidí volby "pouze v telefonu".
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charvii 2. 8. 2011 20:36

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli jde v seznamu aplikací měnit barva pozadí (např. bíé pozadí a černé pímo)popř. velikost písma? A ještě jak moc se barevně a velikstně dá měnit úvodní obrazvka s widgety nebo jak se to jmenuje :)?
charvii
Junior

Odeslat příspěvekod rollsroyce 4. 8. 2011 00:00

Barva pozadí lze změnit (bílá/černá), změní se i barva fontu. Velikost písma změnit nelze. Dlaždice mají několik možnosti barevného nastavení. Velikost, pokud Tě dobře chápu, lze změnit tím, že si je přišpendlíš na plochu. Samotnou velikost dlaždic měnit nejde. Jen některé jsou nastavené tak, že zabírají dvě dlaždice (na šířku).
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charvii 4. 8. 2011 05:35

Aha, tak děkuji za odpověď. známý totiž docela špatně vidí a potřeboval by spíš bílé pozadí a černé písmo. Android to má obrácené a nevím jak to nějak jednoduše změnit. Ta velikost písma by nesla změnit ani pomocí nějaké aplikace?
charvii
Junior

Odeslat příspěvekod rollsroyce 4. 8. 2011 11:02

Silně o tom pochybuji. Appky jsou podobné jako na iOS - nezasahují do systému.
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Clarkie 4. 8. 2011 11:49

S českým účtem už teda jde nebo v nejbližší době půjde všechno?
Dá se telefon používat offline?
Clarkie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rollsroyce 4. 8. 2011 16:16

Já osobně mám americký, zejména kvůli přístupu na Zune s hudbou. Telefon lze používat i offline, ale samo že se nedostaneš k emailu, netu, programům využívajícím net apod.

Většina z nich ale načte články do cache, takže cestou do práce si můžu přečíst novinky z BBC offline. Stejně tak si mohu napsat email nebo se dostanu k již staženým mailům.

Net je ale u těchto telefonu rozhodně potřeba, když už ne datové připojení od operátora, tak alespoň nějaká ta wifi.
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků