Pomoc s výběrem smartphone.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod brk77 4. 7. 2011 10:13

Uvažuji o novém telefonu a těžce se ztrácím v záplavě modelů. Chci nahradit stávající N95, která umí v podstatě vše co potřebuji, jen se mi na ní hodně blbě píše. Opravdu hodně se mi zamlouvá koncept Nokie N9, ale s přístupem Microsoftího sabotérá ve vedení už s Nokii nechci nic mít a nečekám na MeeGo.

V telefonu rozhodně nechci Windows . Spíše s historických důvodů moc nemusím HTC, ale nezavrhuji je a po podrazu od Sony kolem Playstation bych se raději vyhnul i této značce. Největší kandidát na OS je patrně Andoird, ale nezavrhuji iOS, či WebOS.

Cenovu hranici nemám, ale nechci utrácet víc než je nutné. Docela se mi líbí Samsung Galaxy Ace, ale bylo mi "vysvětleno", že ho nechci, protože má málo RAM, nízké rozlišení, pouze Android 2.2, ...

Chci na tom používat hlavně volání, občas SMS, web (absenci flashe beru spíše jako výhodu), pošta (IMAP), nevigace (aktuálně používám Sygic a splňuje mé požadavky) a pak asi pár nějakých extra prográmků pro přístup na SSH, instant messaging, ... .Video v HD by bylo fajn, ale není podmínkou. WiFi chci určitě. Foťák aby byl alespoň trošku použitelný.

Na základě rad z okolí mi vyšlo, že "potřebuji" něco jako Galaxy S II, ale tohle mi připadá jako zbytečně drahá kráva, kterou bych navíc patrně velmi rychle zlomil, když bych na ni zapomněl v kapse u kalhot.
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 4. 7. 2011 10:44

co novinková Nokia E6 s qwertz klávesnicí? na nějaké větší psaní skoro nemá konkurenci, navíc díky symbianu budeš schopen zvládnout přechod z N95 bez problémů, aplikace co používáš by mohly fungovat i na tomto kousku... ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 4. 7. 2011 10:58

Mohly, ale má jiné rozlišení a stávající aplikace nejsou moc optimalizované
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brk77 4. 7. 2011 11:06

Dík za tip, ale asi jsem se blbě vyjádřil. Já nepíšu zas tak hodně, spíše malo, takže když to jednou za čas potřebuji, tak je pro mně klasická numerická klávesnice katastrofou. Proti psaní na dotykovce celkem nic nemám. Rozhodně nepíšu tolik, aby to muselo být na úkor displaye nebo nějakého zbytečného vysouvacího, vyklápěcího mechanismu.

Taktéž se nechci držet Symbianu jen proto, že jsem zvyklý na nějakou 5 let starou verzi v současném telefonu a co jsem četl recenze aktuálních modelů na Symbianu, tak jsem taky nabral dojem, že se spíš jen marně snaží alespoň trošku dohnat ujíždějící vlak konkurence. To asi nebude to pravé.
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod LukinM26 4. 7. 2011 12:24

Já bych spíše doporučil koupi Samsungu Galaxy S. Dnes se dá sehnat za pěkných 7 000 Kč. Výbava je nadprůměrná a pokud se poladí neoficiálním softwarem, je rychlejší než nějaké dvoujádro. Srovnával jsem to s LG Optimus 2x a rychlost mého SGS je úplně jinde ;-)
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod Tominas 4. 7. 2011 12:52

Galaxy S je dobrá volba, ale za 7000Kč seženeš jedině šedivky, oficiální distribuce začíná nad 8K. Pokud stačí menší displej a míň výkonnej mobil, zkusil bych možná LG Optimus One, běží relativně plynule a anroid 2.3 podle mě zas taková nutnost není.
Na web bych ale doporučil něco s větším displejem, osobně jsem velkým zastáncem Motoroly Defy, která za cca 7K v oficiální český distribuci nabídne naprosto dostatečnej výkon, slušnou výdrž a navíc má oproti ostatním smartphonům zvýšenou odolnost, což může bejt docela praktický. Je ale v aj a anroidu 2.3 se asi nedočká...
Siemens A55 -> Nokia 6120 -> Motorola Defy -> LG Optimus Black -> Honor 3c -> Asus Zenfone 2 ZE551ML
Tominas
Junior

Odeslat příspěvekod LukinM26 4. 7. 2011 13:15

Jen ještě doplním, dnes se na MobilMánii objevil článek o telefonu Huawei, ta verze X5 by stála za úvahu ...

http://www.mobilmania.cz/clanky/huawei- ... fault.aspx
LukinM26
Junior

Odeslat příspěvekod brk77 4. 7. 2011 13:57

Samsung Galaxy S se mi docela líbí, ale asi bych neměl chuť hned do nového telefonu rvát nějaký novější systém.

Naopak LG Optimus Black P970 za nějakých 8200Kč čí LG Optimus 2X P990 za 9500Kč v eshopu, kterému důvěřuji, mi připadá akceptovatelné.

Má význam dvoujádro? Náročné hry na tom určitě hrát nebudu, ale taky bych rád, aby to vydrželo v použitelné podobě pár let. Už dávno netočím mobily co rok. Současnou N95 mám tři roky a čekám, že minimálně stejně dlouho mi to zas vydrží.
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 4. 7. 2011 15:06

Vzhledem ke tvému využití dvojjádro moc význam nemá.

brk77 píše:(...)a po podrazu od Sony kolem Playstation bych se raději vyhnul i této značce. Největší kandidát na OS je patrně Andoird, ale nezavrhuji iOS, či WebOS.

Cenovu hranici nemám, ale nechci utrácet víc než je nutné. Docela se mi líbí Samsung Galaxy Ace, ale bylo mi "vysvětleno", že ho nechci, protože má málo RAM, nízké rozlišení, pouze Android 2.2, ...

Jaký podraz od Sony? O ničem nevím.
Ace má upgrade na 2.3
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brk77 4. 7. 2011 15:20

Jaký podraz od Sony? O ničem nevím.

Sice to tu zrovna 2x nepatří, ale velmi stručně. Když se začalo prodávat Playstation 3, bylo na něj možné legálně s posvěcením Sony instalovat i jiný OS, tedy hlavně Linux. Sony ale časem tuhle možnost zakázalo updatem firmware, i když hodně uživatelů PS mělo právě kvůli tomu. Někteří začali tedy PS3 hackovat, až se jim to povedlo. Výsledky zveřejňovali na webu. Sony je za to zažalovalo. Tohle byl tak důvod, proč došlo k útokům na online služba Sony, které je nakonec stály stovky milionu dolarů.
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod paulis2 4. 7. 2011 15:31

Sony ale není Sony Ericsson :-) To by se chtělo říci na prvním místě.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brk77 4. 7. 2011 15:39

Sony ale není Sony Ericsson :-) To by se chtělo říci na prvním místě.

A proč myslíš, že mají v názvu Sony? Společný podnik s Ericssonem. Od nich prostě telefon raději ne. Nemíním podporovat zbytečně Sony.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sony_Ericsson
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sony
brk77
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 4. 7. 2011 15:48

Pokud Sony vlastní kolem padesáti či více procent Sony ericssonu, pak je to v podstatě jedna firma bez ohledu na právní kličky a dojmy na uživatele ;-)
Ale nevím, jaký tam kdo má podíl.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod paulis2 4. 7. 2011 16:00

Hádat se tu s vámi nebudu :-) Jde o samostatnou firmu, která když zanikne, tak tu nadále zůstane firma Ericsson a firma Sony produkující jiné věci.
Samozřejmě, že telefony Sony Ericsson využívají technologie Sony, ale stejně tak technologie Ericsson. Podíl ve firmě SE je kupodivu, 50% Sony a 50% Ericsson. :-)

Závěrem..nejen z vlastních zkušeností mohu říci, že aktuálně SE produkuje mnohem kvalitnější výrobky, než třeba LG :-)
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 4. 7. 2011 17:01

Nehádám se. Jen vím, že právní kličky jsou jedna věc a druhá realita. Řízení firmy a propojení je tu podstatné. Mě nejde se pŕít o kvalitu mobilů, pouze nejsem naivní trubka - alespoň v těchto ohledech ;-)
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků