Nokia naviguje zdarma

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ogarzlin 15. 6. 2011 06:42

Zdravím všechny.

mám takový dotaz. Na E7 mi po zakoupení telefonu chodila mapa, na které je již zakreslena dálnice Otrokovice - Hulín (bohužel jsem si nevšiml verze OviMaps). Po nabídnuté aktualizaci na verzi 3.06 se stahuje pouze starší mapa (online i offline), datovaná na únor 2011( verze 02.42.122), ve které dálnice ještě není.
Je to tím, že na novější verzi ještě nejsou zcela atuální mapy, nebo je problém jinde...

Ogar ze Zlína
ogarzlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X-axis 17. 6. 2011 07:14

Ahoj lidi, potřebovala bych poradit s navigací v Nokia N95 8Gb. Vyzkoušela jsem, co se dalo posledních pár dní procházím fora, rady a návody a už vážně nevím…
Jakmile vyberu trasu a spustím navigaci, tak po pár sekundách naskočí hlášení, zda se chci připojit do obchodu, když dám, že nikoliv, navigace se okamžitě ukončí a zůstane jen mapa s mojí polohou. Když dám naopak že chci vstoupit do obchodu a připojím se přes Wlan k pc (internet v mobilu nemám), načte mi to aktualizace a licence a oznámí, že pro pěší navigaci si musím zaplatit plnou verzi za 153,-Kč a pro jízdu autem 76,-Kč za 30 dní a nebo 255,- za rok. Nechápu to, když navigace i mapy mají být zdarma.
Původně jsem měla Ovi suite maps, to jsem v pc aktualizovala a stáhla si novou mapu (stačí mi jen ČR) do mobilu. To nepomohlo, tak jsem si dala ještě mapu od Nokia maps ale stále stejný problém. Včera jsem nainstalovala Nokia maps loader, kde jsem nejdříve dala vymazat mapy z paměti a poté jsem stáhla novou mapu ČR a věřila, že to tentokrát vyjde. Bohužel, jak spustím navigaci vzápětí se objeví zmíněná tabulka, zda chci vstoupit do obchodu a celá situace se opakuje.
Dokážete mi někdo poradit? V mobilu mám zadáno nepřipojovat se k internetu a i jinak jsem myslím nastavila vše, jak by mělo být. Našla jsem i dotazy na stejný problém, jako mám já, ale žádná rada, kterou jsem u toho našla mi nepomohla. Pc jsem po aktualizacích samozřejmě restartovala a mobil vždy vypla/zapla.
Děkuji za každou radu, která mi pomůže.
X-axis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 6. 2011 07:18

Je vůbec N95 v podporovaných mobilech pro které je to zdarma? Ne pro všechny starší to je

-- 17 čer 2011 08:20 --

http://www.mobilmania.cz/clanky/navigac ... fault.aspx
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 6. 2011 07:26

Ani N96, nástupce N95 neměla navigaci zdarma. Bohužel je nutné si navigaci u těchto modelů zaplatit, cena už o dost níže než kdysi.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 17. 6. 2011 07:29

Vlastně za směšné peníze, 255 korun na rok..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-axis 17. 6. 2011 22:37

seterwohipikule píše:Je vůbec N95 v podporovaných mobilech pro které je to zdarma? Ne pro všechny starší to je
-- 17 čer 2011 08:20 --
http://www.mobilmania.cz/clanky/navigac ... fault.aspx

Aha tak v tom bude ten můj problém.. Děkuji za ten článek a za rady. Nevěděla jsem , že to není zdarma pro všechny Nokie. Měla jsem za to, že Nokia, která je schopna navigovat, to má prostě zdarma. Že je to takhle, je od nich teda nespravedlivý :/ I když ta licence není kdovíjak drahá, ale proč to novější Nokie má mít zadarmo že..
Tak ještě jednou díky, alespoň vím, že chyba nebyla na mý straně a v mým telefonu :lol:
X-axis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SWAPE 18. 6. 2011 10:51

na to je jednoduchá odpověď,chtějí aby jsi si kupovala nový telefon,pokud možno co nejčastěji.
SWAPE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 6. 2011 20:37

Typická česká povaha, někdo natáhne prst a čech mu urve ruku v rameni. Kolik stála navigace v době uvedení N95? Řádově stovky Kč za měsíc, kolik stojí dnes? Asi jako 8 litrů benzínu nebo 8 piv, panečku to je raketa.....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LiberaleMiguel 18. 6. 2011 23:47

kdyz uz mi tu mazete prispevky, bylo by moc slozite mi aspon napsat PM abych o tom vedel a neskoumal jako debil proc se mi to tu neobjevuje ?
Siemens M35 -> SE T310 -> Nokia 3650 -> SE P800 -> Nokia 3310 -> Nokia 6600 -> Nokia N90 -> Nokia 9500 -> Nokia 9300 -> SE P990i -> Nokia N93 -> Nokia E71 -> Nokia N97 -> Nokia E7 -> Lumia 920
LiberaleMiguel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 6. 2011 06:51

ad mazání příspěvků, smazané příspěvky se týkaly warezu, vidím je v koši, tam nečekej, že ti někdo bude psát, že jaksi warez zde nemá místo. V logu bych našel, kdo ti příspěvky smazal, nicméně postupoval bych stejně. Konec debaty na toto téma.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ladislav Kubera 25. 6. 2011 16:51

Tak jsem to provedl, jak píšu 11.6. - nastavení na 2 "nastaveních" a úspěšně. Navigace navigovala a ani halíř z kreditu. Jen se mě občas objevil text k mapám, že v zahraničí může být připojení(nebo stahování dat nebo tak něco) dražší. Dal jsem OK, protože jinak pokračovala jen hlasová navigace a v pořádku. To co radí LiberaleMiguel je právě to, co mi sežralo peníze.
Ladislav Kubera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bertold8 26. 6. 2011 10:50

Mam 5530 a mapama jsem mel taky mensi problem. Vse ale vyresila spravna verze. Oficialne muj telefon ve Free skupine neni a nejnovejsi verze pro 5800 mi nainstalovat nejdou. Nasel jsem ale verzi 3.03, ktera uz free navigaci obsahuje a na muj telefon ji lze nainstalovat. Takze moza tip pro ty co maji jeste placenou verzi a novejsi se jim nechce nainstalovat
nikon d750, 28-105/3.5-4.5, 70-300VR, 50/1.8, 85/1.8, 24/2.8, blesky
Audinst MX1 + Shure 940 || Sansa Zip + ZS5
bertold8
Junior

Odeslat příspěvekod pecisss 9. 7. 2011 09:42

schanim licencni kod pro ovi mapy!!!

dekuji
Philips savvy >ericsson t10 > n 3210 > n5110 > n8210 > n6230i > N95 > N8 blue > S4
pecisss
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 7. 2011 09:43

O jaký telefon se jedná?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pecisss 9. 7. 2011 11:13

n 95
Philips savvy >ericsson t10 > n 3210 > n5110 > n8210 > n6230i > N95 > N8 blue > S4
pecisss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků