Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Amores_L 26. 3. 2011 09:50

Edge19 píše:Každopádně mám PR1.2 ale aktualizace asi protestuje :(



No a máš tu stejnou číselnou verzi Ovi map.. jak bylo řečeno, pokud připojíš tel přes ovi,tak Ti jí to nabídne...

petuna84 píše:Edge19: To mě taky, když otevřu mapy, dám tu aktualizaci tak na 5 vteřin lehce ztmavne displej, pak se zase znovu rozsvítí normálně a nic se nestane, nevíte, co s tím?


No to je také špatně.. :-(


PS: Ptal jsem se a nikdo nereagoval, stává se někomu, že má nastavenou poznámku (výročí) třeba na druhý den 08:00 hod. a tel. v půlnoci nastaví čas na 00:00 a upozrnujě v tu dobu...??? :-(
A pakliže mám stejnou věc nastavenou na stávající den, tak mě vlastně vůbec neupozorní , protože půlnoc už byla.. nicméně se to nestává vždy, ale je to dost na ho... problém bude asi někde v synchronizaci s ovi..ale co může být příčinou..??
Amores_L
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 26. 3. 2011 17:55

Jen taková poznámka k aktualizaci PR 2.0, přijde mi docela úsměvné že u SE každý kritizuje pomalost aktualizací, ale když bychom měli vzít v potaz údajnou zprávu o dostupnosti PR 2.0, tak je to přímo absurdní, že Nokia není schopna vydat majoritní aktualizaci od listopadu do června - cca 8 měsíců?

Když to Xperie X10 stihne během 3 - 4 měsíců update na Gingerbread? Nebo dokonce Galaxy S, který dostane update po dvou měsících na perník?

Doufám, že se tito informace nepotvrdí. Sice jsem se současným firmwarem spokojený, ale určitě je cesta ke zlepšení - výdrž baterie, kvalita snímků z fotoaparátu, reakce a jiné.....
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petuna84 26. 3. 2011 18:14

Tak já jsem s kvalitou snímků spokojený díky módu, který už je ve verzi 6.0, sice fotky mají kolem 7-10 MB, ale mám koupenou navíc dalších 16 GB, tak mi ta velikost až tak nevadí
Alcatel One Touch Club db (1,5 roku)->Siemens C35i (1,5 roku)->Sony Ericsson K750i (6 měsíců)->Sony Ericsson W850i (1 rok)->Nokia N95 (6 měsíců)->Nokia N95 8GB (3 roky)->Nokia N8-00 (od 10.12.2010)-> Do 18.10. Nokia Lumia 1020
petuna84
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.bc 26. 3. 2011 18:24

Nevím no,já mám stále ještě první FW :D ...ale nic mě v podstatě nezlobí a ve kvalitě fotek jsem neviděl rozdíl oproti modu,takže jsem ho zase odinstaloval,kor když fotky pak užírají takového místa.Sice mám taky ještě 8GB kartu,ale i tak skrz manipulaci s fotkama to není nic extra..
Philips:Fizz,Alcat:OneT,Sagem:MC922,Ericss:T39,T65,Motor.:A008,V180,RazrV3,SlvrL7,Panas:GD67
Siemens:A52,CF62,SL45,Sony:CMDJ5,SE:T100,J210,T230,T610W810i,Satio,Zylo,Samsung:A800,E100,Vodaf:246
N:5110,3210,3330,6510,5210,8210,6310i,6120Cl,6300,6230i,N79,N8
ice.bc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 26. 3. 2011 19:19

Může mi někdo poradit jak nainstalovat stahnutý program z ovi. Něco si pošlu na telefon z netu (ovi) , příjde mi odkaz,otevřu,stáhnu,dám nainstalovat,začne se instalovat a na konci se objeví hláška - nelze nainstalovat.To samé přímo z mobilu...

Doufám že se to tu neřešilo,už jsem tak často nechodím.
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 26. 3. 2011 19:48

Tedy přátelé!! Jsem z toho až celý nesvůj, potom co za hrůzy jsem si nejen zde o N8 přečetl a pak to zkonfrontoval s realitou. Předesílám, že jsem vyzkoušel snad všechny mobilní OS vyjma WP7 a Maema a do teď jsem byl zarytý, řekl bych "advanced" androiďák (přehrával jsem ROM, ladil SW, instaloval desítky aplikací) a byl jsem spokojený.
Jenže! Potřeboval jsem kvalitní kovový telefon, který snadno schovám do kapsy (4 a 4,3 displeje fakt nejsou na nošení praktické) a hlavně s kvalitním videem a fotoaprátem - a co si budeme povídat, tohle prostě žádný Android nemá.
No, abych to zkrátil:

Ohrnoval jsem nad N8 nos a teď se musím pokorně omluvit, protože já jsem z N8 prostě nadšený a to i po takových telefonech jako Desire HD, Desire Z nebo Galaxy S. Těžko se to popisuje, ale osobně cítím, že jsem nalezl telefon přesně pro sebe. Co se systému týka, je úplně v pohodě - nerestartoje se, neseká, aplikací pro mou potřebu jsou, synchronizace s MFE funguje jak má, nemusím kupovat nebo warezit navigaci atd. atd.

Byla to poslední šance pro Nokii, než bych nad ní definitivně zlomil hůl - a získala si mě - Androiďáka. Fóra nejsou všechno, dejte jen (nebo hlavně) na vlastní dojem!
Naposledy upravil Pillowrecker dne 26. 3. 2011 20:23, celkově upraveno 1
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miranch 26. 3. 2011 20:03

No fora nejsou sice vše,ale mě dost pomohla .Na takovouto nokii jsem čekal rok,protože mě dosavadní modely nevyhovovali tvarem ,tlouštkou atd.N8 je dost povedená ,sice pozor-klouže z rukou a i když mě nikdy na zem nespadla!!! a mohla -třeba ve vlaku,jak sebou někdy hází při jízdě.Zakoupil jsem poutko kožené se zlatým nápisem nokia:) a vždy ,když telefon držím v ruce v dopravním prostředku ,poutko nezapomenu obtočit za prst-jistota je jistota. Jinak spokojenost s telefonkem je maximální a hlavně -on jako první dokáže zaznamenat zvuk hudebního nástroje bez chrčení!!!-prostě je to paráda:-)
miranch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 26. 3. 2011 20:26

Jo, o poutku uvažuju taky, je to sfiňa klouzavá, už párkrát mi doslova vyskočila z ruk, naštěstí vždy nad stolem. Fotit se s ní vyloženě bojím, pád z metru a půl na beton by mě nepotěšil.
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 26. 3. 2011 20:33

Já to vyřešil tím originál silikonovým pouzdrem. Nevěděl jsem jestli koupit zelenou barvu N8, bál jsem se že mě omrzí. Tak jsem to vyřešil stříbrnou a Lime Green pouzdrem, které můžu kdykoli sundat nebo změnit. A v ruce se ani nehne.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mulo 26. 3. 2011 21:33

Pillowrecker: uplne s tebou suhlasim tiez som bol android fan mal som orange boston a tiez som prehraval ROM , menil veci atd ale chcel som uz konecne kvalitny mobil a u androidov proste taky nieje aj mne 4 palcove mobily nevyhovuju proste uz N8 je pre mna velka (C6-01 je ale super) ale snad jedina nevyhoda N8 je ten softver hoci funkcne je OK ale ziada si to nieco modernejsie :(

inak pouzivate foliu na displej ja som skusal s kruzidlom rypat do kraja ale proste ani malilinky skrabancek neni :D ale aj tak.
siemens cx65 - nokia 6233 -nokia 6120 classic - Nokia N82- Orange Boston - Nokia C6-01- Nokia N8 - Nokia N9- LG L9
mulo
Junior

Odeslat příspěvekod bitpowers 26. 3. 2011 21:37

Pillowrecker:

Děkuji za korektní ocenění telefonu N8 a hlavně vůči androidům, protože zde na fóru je spousta pisálků, kteří hledají vyloženě blechy, aniž by třeba vůbec telefon vlastnili. Skutečně mohu jen souhlasit, protože ne vždy majitel, který přejde z jiného OS na symbian^3 napíše pravdu o tomto telefonu. Sám za sebe a určitě nás je víc, kterým telefon N8 skutečně vyhovuje a je s ním spokojen. S určitostí mohu říct, že žádný telefon není dokonalý, ale uživatel odpustí i nějaké nedokonalosti na telefonu, ale hlavně musí klady a požadavky vždy převažovat.
Nokia N9 64GB PR1.3, IPhone5 16GB OS 6.0.2
bitpowers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edge19 26. 3. 2011 23:50

No jo, já píšu docela často na různý diskuse a pořát všechny plky androidáků uvádím na pravou míru, ale žádnej si nedá říct a mají svou hlavu. Těch 5 minut jak se každej chlubí, že symbian^3 zkoušeli fakt nestačí na to aby zjistili co nabízí. Říkají, že když jednou skusím android už k symbianu nepáchnu. Já android skoušel, sice jen pár desítek minut , ale nedokázal sem se v něm moc vyznat, všechno naházený na jednom místě, no prostě nepřehledný. Každopádně bych si na něj počase zvykl, ale mám rád ve věcech pořádek a symbian mě to dává a nějaký animace to fakt není to co já potřebuju... :roll: Mimochodem ten komentář od Pillowreckera bych nejradši přeposílal těm nejsilnějším alergikům na symbian :D

jinak s těma aktualizacema map ještě: Mám všechno PR1.2 verzi map v3.06 10wk50 b12 Map verzion 0.2.42.122, ale ikonka aktulaizace n e a ne se objevit :hm

Potom bych se chtěl optat jak nastavit swype, aby posílal zprávy bez diakritiky? Zkoušel jsem tady ve vyhledávání hledat swype, ale našlo to jen jeden komentář a listovat se mě v tom nechce. Díky moc :oboze

Jinak kdo hledá lepší klávesnici tak swype je fakt uplně ideální, protože se na něm dá psát normálně bez tahu prstu, takže vlastně taková nová verze klávesnice a píše se na ní pohodlně totálně bez překlepů. ;-)

No a s tím PR2.0 to fakt přehánějí, vypadá to že se stále s tímto nezlepšili. Ať už s tímto minoritním updatem, tak s vydáváním nových modelů. E7 až v březnu(u nás dokonce až v dubnu!) a za 15 000 no stydtě se finové :pozor
Edge19
Junior

Odeslat příspěvekod perfis 27. 3. 2011 07:23

Vždycky mě vrtalo hlavou, v čem je vlastně hergot ten Symbian zastaralej, když umí věci, o kterých se jiným mobilům může jenom zdát? Jasně, na Android je víc aplikací, ale není to málo, Antone Pavloviči? Nechci dělat flame, jenom mě to upřímně zajímá. Může mě to někdo se zkušenstmi s Androidem či jiným SW vysvětlit?
Vybral jsem si N8 a nemohl jsem vybrat líp, (vím co umí a všechno opravdu používám a potřebuju) ale zajímá mě, kam směřuje vývoj. Znamená to, že se do budoucna obětuje třeba Mass Storage ve prospěch spuštění aplikací na jeden dotyk? No nic moc...
perfis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krumlovská 27. 3. 2011 09:51

TO KRUMLOVSKÁ:
zajímavý "letní" telefon :-) Nemyslím, že by to bylo teplotou.. Ale čím to je, ti asi nikdo neřekne. Jen bych zkusil přehrání softu přes Ovi sute a pak se uvidí. Kdyby nepomohlo, šel bych ho reklamovat..[/quote]

Jsem přesvědčená, že to je tou teplotou, nikdy jindy se to nestalo. Stává se to jen doma, kde mívám chladno a venku v zimě. Typicky se prostě zasekne v chladnu.
Krumlovská
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scotch11 27. 3. 2011 10:26

Právě se vyskytl problém čt24. Vyskakuje hláška "soubor nenalezen" ještě nedávno vše o.k. Nainstaloval sem app znovu,ale žádná změna!

Nevím,jestli to bylo tím,ale jen sem začal nabíjet vše je zase o.k. Možná,že jde o nějako ochranu při slabé baterce? Zjistil sem konečně rozdíl mezi verzemi čt24, live je čistý stream,kdežto only čt24 má i textové info + stream. Takže raději instalujte rozšířenou verzi.
scotch11
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků