Smartphone na 2 SIM (Dual SIM)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 22. 9. 2010 22:41

Rád bych tu založil vlákno, které se věnuje specielně smartphonům se 2ma SIM. Moc jich není.

Acer DX900 (E-TEN DX900)
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... fault.aspx

Gigabyte GSmart S1205
http://www.gigabytecm.com/Eng/ProductOview.aspx?Pid=82

HKC W1000
http://www.myhkc.com/en/products_id.asp ... =1&phpid=7

HKC G1000
http://www.myhkc.com/en/products_id.asp ... =2&phpid=6


Vypadá to, že DX900 stále vede co do hardwaru a funkcí.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 18. 2. 2011 16:46

Dobrý den,
plánuji si pořídit dual sim Smartphone a dívám se výhledově na oznámené modely. Bohužel se mi zdají docela mimo mísu či "out of date". Jako největší kandidáty se mě zatím podařilo objevit Gigabajt gSmart G1310 a ViewSonic V350. Rád bych ovšem o něco silnější stroj než 500 respektive 600MHz CPU a displej HWGA (320x480) je taky docela na hraně. Co se týká OS rád bych Android a nebo WP7 ( Osobně se mi zdá nyní Android lepší, ale myslím, že za rok budou co do kvality oba +plus-mínus nastejno... prosím žádný flame...). Rád bych zůstal v oblasti Smartphone, uhlopříčkou mezi 3 až 4+ palci. Zároveň bych rád prověřenou nebo minimálně známou značku, ale žádná "čína" co bude fungovat týden a nebude mít žádnou podporu...
Cenou to klidně může být i k 15000Kč.

Poraďte, víte o nějakém oznámeném (Pochybuji, že se něco takového nyní prodává. Já nic neobjevil, ale možná jsem jen špatně hledal.) Dual Sim, který by byl lepší než mnou uvedené?
Naposledy upravil myšpulín dne 21. 2. 2011 11:33, celkově upraveno 1
Důvod: připojeno k stávajícímu tématu o dual sim smartphonech
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jksec 20. 2. 2011 11:50

škoda že se to téma neujalo.
mám stejnou potřebu dual smartphonnu
jksec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 21. 2. 2011 01:28

Tak snad nyní. :-)
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 21. 2. 2011 01:29

neaktuální:Taky se zajímám o dual sim mobily viz mé dilema http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=2&t=1136009 ...

:grr: Hrozně mě štve, že výrobci prakticky zcela opomíjejí dual sim. Já přitom vím, že např. v ČR v jedné firmě co dováží šmejdy z Číny byl za minulý rok 400% nárůst koupí dvousimových smartphone. Poptávka převyšuje jednoznačně nabídku (a to nikoliv množstvím, ale výbavou) a to co vyrábějí "renomovaní" výrobci to je dva roky pozadu. Vypadá to jakoby do dualsimů dávali skladové zásoby součástek, které jsou z výběhových modelů a potřebují je upotřebit... Prostě je mi z toho zle :-! ...
Naposledy upravil randomofamber dne 21. 2. 2011 11:58, celkově upraveno 1
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 21. 2. 2011 01:32

jedná se o čistě komerční zájem. renomovaní výrobci si nemohou dovolit ztrátu svých největších odběratelů - operátorů, kteří poskytují svým zákazníkům dotované telefony.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 2. 2011 05:29

Což je docela logické. Kupte si čínský šmejd, nebo dva telefony
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomofamber 21. 2. 2011 09:51

Co je na tom logické? Renomovaní výrobci stejně dual sim telefony vyrábějí, tak jak ztráta odběratelů? Navíc, sice telefonní operátoři odebírají mobilní telefony, ale až zákazníci jej kupují... No a co se ekonomiky týká, tak prostě dual sim telefon budou prodávat dráž, což by bylo logické, protože má víc elektroniky a dalo by se říci, že je o něco složitější atd... a i přes předraženou cenu by se prodávaly... No a pak se mi nechce podporovat zemi, ve které porušují lidská práva a (nejen) mobily tam vyrábějí děti...
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 21. 2. 2011 11:07

Je to logické! Proto třeba Samsung S9402 nebyl vypuštěn na trh. (můj názor)

Renomované firmy si dovolí vyrábět jen low-endové dual SIMy (Nokia) nebo telefony, které při datu vypuštění rozhodně nejsou TOP modely (Samsung).
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 21. 2. 2011 11:26

hmmm... ohledně pohledu na logiku věci se asi neshodneme...

Mimo jiné, teď jsem objevil jsem už nějakou chvíli ohlášený Motorola Glam XT800 Dual-Sim, který vypadá slušně až na ten procesor ( prý jej možná změní za lepší ), takže to jde, když se chce...
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 21. 2. 2011 11:32

Ta nevypadá úplně špatně (parametrově). Otázka je, jestli se objeví :mrgreen:
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomofamber 21. 2. 2011 11:55

No právě...

Já bych se o dual sim vůbec nezajímal, jenže zaměstnavatel mě vnutí firemní telefon ( 8 let jsem se tomu vyhýbal, ale teď už je to jisté...). Sice mě nabídl, že mě převede můj osobní, ale to z mnoha důvodů nechci...

V každém případě raději počkám ( a budu trpět ) na něco co mě sedne, než kupovat něco co by byla "z nouze ctnost"...
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jksec 23. 2. 2011 16:52

jen tak na okraj:
ta Motorola Glam XT800 nemá 3G, v dnešní době je 3G a wifi nepostradatelné!

fakt se už ohlížím po nějaké číně 8-)

poznámka: mě také zaměstnavatel dal svůj telefon a navíc "moudře" zablokoval data.
Druhou kartu potřebuji pouze na internet.
jksec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomofamber 23. 2. 2011 16:58

Ve které recenzi jsi četl, že Glam nemá 3G? Já jsem teď na Googlu zabrousil do několika odkazů a vždy tam píšou 3G, konkrétně "first 3G capable dual SIM"... :?: :!: :?:
randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jksec 23. 2. 2011 17:30

http://www.solidblogger.com/motorola-glam-xt800-features-price/

asi jsem se špatně díval ale fakt tam vidím: GSM 850/900/1800/1900 and CDMA 800/1900 network support

přiznávám že jsem nějak moc dlouho negoogloval, asi budou podrobnější recenze 8-)
jksec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků