Samsung C6112 Duos - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PPetrik 3. 2. 2011 21:25

Mám jeden malý problém. Po leteckém zácviku telefonu (letěl z náprsní kapsy na podlahu) se mí ulomila jedna packa na krytu baterky. Nevíte někdo, kde by se dal sehnat? I starší. Ptal jsem se v několika opravnách, a nikde ten kryt nemají.
PPetrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty22 11. 2. 2011 15:09

Zdravím, mohl by mi prosím někdo z uživatelů říct jak se telefon chová pokud na 1.sim hovořím a někdo volá na druhou?Je obsazeno, nebo zvoní a nebo je nedostupný?Díky
Samsung Galaxy Spica,HTC Wildfire, SE Xperia mini pro, Archos 5IT,Archos70,HTC Wildfire,HTC Desire,LG P970,Galaxy Tab
marty22
Junior

Odeslat příspěvekod EliVo 11. 2. 2011 16:41

Zdravím všechny, měla jsem problém s několika invis zprávami, ale myslím, že to bylo způsobeno tím, že jsem měla ve zprávách hodně těch, které byly dlouhé (několik sms v jedné) má někdo taky takovou zkušenost?
EliVo
Junior

Odeslat příspěvekod mrkvi 12. 2. 2011 09:10

Zdravím, brácha si pořídil tento telefon asi před dvěma dny. Všechno nastavení proběhlo v pořádku, avšak když chce odeslat MMS z jakékoliv SIM karty(O2 a T-Mobile) , tak se náhle odesílání přeruší a vyskočí hláška "chyba konfigurace". Odpřísáhl mi že je telefon nastavený podle "nastavovací sms" od operátora, takže mi je záhadou, kde může být chyba...nesetkal jste se někdo s tímto problémem?
mrkvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EliVo 12. 2. 2011 09:25

mrkvi:
já jsem chtěla nastavovací sms od T-Mobile, ale tenkrát mi řekli, že pro tenhle telefon ji nemají. Zkoušela jsem to několikrát, ale pak jsem našla nastavení MMS pro všechny operátory taky (je to někde na začátku diskuze) a T-Mob. i VOdafon fungovali hned po restartu.
EliVo
Junior

Odeslat příspěvekod mrkvi 12. 2. 2011 10:16

EliVo: Díky za rychlou odpověď, ale prošel jsem celou diskuzi, i recenze na internetu a zmínku o univerzální nastavení MMS jsem prostě nenašel...nemohla by si mi prosím Tě(nebo kdokoliv jiný) napsat link?
mrkvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EliVo 12. 2. 2011 10:42

mrkvi: myslim, že to podrobně rozepisoval Fíla nebo Radegast, zkus jim napsat soukromou zprávu, taky sem to teď projížděla a nenašla, tak že už je to asi smazaný.

-- 12. 2. 2011 10:47 --

mrkvi: zkus si ještě pojít toto http://indahouse.cz/settings.php
na víc už nemám čas, držím palce ať se podaří :D
EliVo
Junior

Odeslat příspěvekod mrkvi 12. 2. 2011 12:08

EliVo: tak už sem to našel a zprovoznil. Chyba byla od začátku v telefonu v nastavení profilu.

Menu/zprávy/nastavení/MMS/profily MMS

nastavit název: T-Mobile MMS
domovská URL:// http:mms
nosič: Nastavení GPRS
Proxy: zapnout
Adresa: 10.0.0.10
port:80
DNS1:0.0.0.0
DNS2:0.0.0.0

Nastavení GPRS:
přístupové jméno: mms.t-mobile.cz
ID uživatele:mms
heslo:mms

Nastavení GSM:
nic sem nenastavoval, jen u položky "typ" bylo ISDN
Naposledy upravil Fíla dne 12. 2. 2011 12:38, celkově upraveno 1
Důvod: odkazy nepatří do CODE
mrkvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bajza4 13. 2. 2011 11:24

Zdravím. Taky se musím přiznat, že mi před časem přestaly chodit sms z čísla 2255, jednoduše jsem je taky nechtěně bloknul. Ale zároveň jsem si všiml, že od té doby mi začaly docela rychle přibývat neviditelné sms a to i přesto, že se snažím mazat sms hromadně. Měl jsem jich už asi 150, což mě docela zneklidňovalo. Až dneska jsem na to přišel, teda snad jsem neobjevil Ameriku 8-D . Všechny ty bloklé sms se mi ukládaly do Nevyžádané pošty (Zprávy - 11 Nevyžádaná pošta). Po jejich smazání už jsme zpátky na nějakých pouhých 10 nevid. sms, což mi nevadí. Jinak si stejně jako EliVo myslím, že ty by mohly být způsobené tím, že mám i dost dlouhé sms, a počítadlo si s tím neumí poradit. Jinak nemáte taky někdo problém s tlačítky Menu a Kontakty? Začal se mi u nich objevovat mrtvý chod. Tlačítko zmáčknu, jen nepříjemně lupne a až víc domáčknu, teprve funguje :hm
bajza4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bajza4 14. 2. 2011 16:02

Měl bych jeden dotaz. Chtěl jsem zjistit, kolik mám vlastně těch neviditelných sms, tak jsem začal mazat zprávy. A výsledek ve stavu paměti mě trochu překvapil. Sms v telefonu 11, sim 1 10/10, sim 2 18/20, doručené 16, odeslané 0, návrh 4, moje složky 0.....nevím, jak to ten telefon počítá, ale podle mě bych měl mít sms v telefonu 20. Podle tohodle už mi žádné neviditelné smsky nepřebývají, spíš už mi začínají smsky chybět :lol: . Nevíte teda někdo, kde je problém???
bajza4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ijont 17. 2. 2011 10:32

dambi píše:Mám dotaz: Nezkoušel někdo telefon rozdělat nebo neviděl někde na netu postup ?


Náhodou jsem si včera odkudsi stáhnul servisní manuál a tam je i dost podrobný postup rozebrání.

-- 17. 2. 2011 11:46 --

Taky bych měl pár dotazů:

Zdá se mi, že srozumitelnost hovoru je ve srovnání s ostatními telefony, které jsem zatím měl, dost nízká. Ve zvuku chybí výšky a zní dutě. Je to u tohohle modelu normální? Nedá se s tím něco dělat? Nedá se třeba změnit nějaké nastavení v servisním menu? A jak se do servisního menu dostat?

U vestavěného internetového prohlížeče NetFront mi vadí, že se zřejmě nadá změnit velikost písma a to je tak mrňavé, že je v některých případech už skoro nečitelné. Když si nainstaluju Operu Mini, tak sice velikost písma změnit můžu, ale zase se s ní nepřipojím na WAP, ale jenom na internet, takže se s ní nedosanu na WAPové stránky O2, které jsou zadarmo (konkrétně mi jde o XChat). Dá se s tím něco dělat?

-- 17. 2. 2011 12:15 --

Tak na tu druhou otázku už si můžu odpovědět sám: Velikost písma ve vestavěném prohlížeči NetFront se dá měnit tlačítky pro změnu hlasitosti. To mě teda vůbec nenapadlo a v návodu jsem to nenašel. Navedl mě na to před chvílí příspěvek v jiné diskusi na tomhle fóru.

-- 17. 2. 2011 16:07 --

Ještě k té první otázce: Nezná někdo význam parametrů funkce #*2637xxxxx# ? Podle jednoho fóra se touhle funkcí dá změnit priorita kodeků, což by na srozumitelnost hovoru mělo mít vliv.
Naposledy upravil Fíla dne 18. 2. 2011 18:50, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
ijont
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ijont 18. 2. 2011 10:35

Další dotaz: Dal jsem do mobilu čínské SIMky a pak jsem zase vrátil zpátky české O2 a od té doby se telefon k WAPu a internetu připojuje jenom přes GPRS a ne přes EDGE. Předtím se připojoval přes EDGE. Dá se to nějak přepnout zpátky na EDGE? Zkusil jsem nulování telefonu, ale to nepomohlo. Není to žádný fatální problém, ale trochu mě znervózňuje, že se něco takového vůbec stalo.

-- 18. 2. 2011 11:53 --

Tak už si zase na svůj poslední dotaz můžu odpovědět sám: V GPRS toolu jsem v GPRS setting nastavil EGPRS a telefon už se zase připojuje přes EDGE. Ještě by mě zajímalo, co bych měl správně nastavit v EGPRS MultiSClass: 4, 8, 9 nebo10?
ijont
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jananas 5. 5. 2011 08:54

Kde jste sehnali ten servisní manuál? Můžete sem vložit odkaz? Díky. J.
jananas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nk8215 17. 5. 2011 00:26

Tak se taky podělím...C6112 mám od října 2010 a zatím jsem si nemohl stěžovat - než začala selhávat komunikace mezi mobilem a PC. Nejdřív jsem myslel, že to je bug New PC Studia (tvrdilo mi, že telefon nepodporuje poznámky :shock: ), ale pak selhal i MobileMaster (pro změnu kromě poznámek i při načítání SMS, pořád skákal mezi testováním komunikace, čtením IMSI (co to je :?: :-l ) a závěrem ohlásil "Sériové rozhraní uzavřeno" a už jsem z něj, resp. do něj nedostal ani bajt).
Poznámky jsem nakonec rozchodil beze všech softů - pomocí prostinkého "Možnosti - 2 Poslat přes - 2 Bluetooth", jediná nepříjemnost je, že před odesláním musím ty, co už jsou v PC, přejmenovat (pošle se totiž vždycky soubor "ownnote.vnt", který má v těle právě tu poznámku, co posíláte - a více poznámek naráz se poslat - narozdíl od mazání - nedá).
Edit: firmware C6112XXJC1, CSC:C6112OXDIL3, New PC Studio 1.5.1.10064_2
nk8215
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nk8215 20. 5. 2011 14:16

Doplnění k předchozímu - Mobile Mastera jsem se zbavil a přešel na MOBILedit! Ten to, co potřebuju (načíst SMS, poznámky jsem vyřešil jinak, viz můj minulý post) zvládne v pohodě, jenomže...s ofiko usb ovladači od Samsungu to s ním je jako s tím majáčkem v tom ohraném policajtském fóru ("svítí, nesvítí, svítí, nesvítí...", resp. v tomhle případě "online, offline, online, offline..." Compelson (výrobce ME) nabízí nějaký vlastní balík ovladačů...zkoušel jste ho někdo? Díky moc.
nk8215
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků