Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 12. 2010 21:10

juurraass píše:Rozklepávat prastko není potřeba N900 vyjde ještě levněji a o poznání je na to líp.O money to není.N8 je odfláknutá a starý symbian převléci do nového se nepovedlo


Pod to se i ja podepisuji.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 15. 12. 2010 01:08

Mno nevím nevím, ale myslím, že kdo je zvyklý na nokii, jako já, tak N8 je fakt super. Mě při koupi šlo hlavně o toto:
- pěkné foto, ještě lepší video
- kapacitní displej s multitouchem
- firemní mail
- navigace Nokia maps, na kterou zvyklý

Z N8 jsem nadšený, zvládá vše, co já vyžaduji a nedám na ni dopustit.

Co jsem vždy testoval founy: iPhone4, HTC HD2, HTC mini, HTC dezire, tak jsem si na ovládání jednoduše nemohl zvyknout. Prostě N8 pro mě byla jasná volba a po 18 dnech co ji mám, jsem rád, že jsem vybral právě ji..

Nedodělaný symbian a pomalost? Nevím nevím, ale mě z toho nic nepříjde..
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod ryo2 15. 12. 2010 06:27

To dezavy : Také souhlasím - vynechám-li že mi trochu v některých případech chybý klávesnice,tak jsem poprvé s telefonem na 100% spokojen a pro mé potřeby není na trhu lepší telefon než N8,už jen video pořízené N8 zadupává konkurenci hluboko do země.Asi hodně záleží na tom,co od telefonu očekáváte.Pro mě je jasná špička HDMI,Video,Foto,ale i usb... Rychlost lelefonu taky v pohodě,nevím co víc si přát,programů a her ještě tolik není,to je pravda,ale na druhou stranu se jedná o nový OS kde se musí teprve něco udělat že... Navíc má teprvé vyjít nový a (údajně značně vylepšený) firmware... Je to začátek a doufám že většina chyb a chybiček budou napraveny.Já jsem teda spokojen a na trhu pro mě momentálně není lepší phone,za který bych n8 měnil...
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 15. 12. 2010 06:40

Pokud nastavim pouze interni GPS, navigace je nepouzitelna, Sygic se dokonce restartoval.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 15. 12. 2010 11:25

Chci se vás zeptat na pár věci:

1. Kde jde na tomto telefonu umístěn micro usb konektor? Co jsem viděl na fotkách, tak na hoře měl jen tl. zap/vyp, jack 3,5mm a HDMI out pod krytkou. Měl jsem až donedávna 5800XM a ta měla micro usb na horní straně s dalšími konektory, ale bylo to zbytečně přecpané.

2. N8 vypadá o proti 5800 pěkně decentě. Jak je to s dílenským spracováním? 5800 na tom byla otřesně. Zadní kryt vrzal, byli na ní samé otisky. Nebyl to moc hezký pohled.

3. Jak je na tom N8 o proti starším dotykovým Nokiim (př. třeba 5800 a N97) ohledně výkonu? Je dost znát ten silnější procesor a větší RAMky?

4. Jak je to s hovory? Jelikož nemá hardwarové tlačítka na přijmutí a položení hovoru a musí se využít jen ty na displayi. Co jsem četl, tak občas nejde, těmito tlačítky hovor vzít, protože se nějak softowě seknou nebo co, takže hovor nejde přijmout. To samé mi občas dělala Nokia 5800.

Chci si v lednu na nározky koupit nový mobil. Původně jsem měl v hledáčku i Samsung Galaxy S a Nokii C7. SGS jsem zavrhnul díky velké stížností lidí na tento model, C7 je výborný mobil, vzhledově ještě trochu hezčí než N8, ale chybí mi HDMI a Autofokus u fotáku, takže bych nespíš vzal N8, která splňuje mé požadavky nejlépe. Od kysélého jabka mobil nechci a HTC má jen TFT display. :-)
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neveceral 15. 12. 2010 11:57

1) levý bok dole
2) vrzat nemá co, otisky pouze na displeji
3) rychlost zcela v pohodě
4) nesekl se mi telefon, pro přijetí je opravdu třeba displeje a mačkat, nikoli táhnout posuvník (škoda)
neveceral
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danvavra 15. 12. 2010 12:58

Potřebuji doklad o koupi telefonu, když ho chci reklamovat - vyměnit za jiný kus?
Mám jen záruční list od O2. Telefon je brán na firmu.
3650 >> SX1 >> 6131 >> N73 >> N95 8GB >> N8 >> čekám na N9
danvavra
Junior

Odeslat příspěvekod stampee 15. 12. 2010 13:08

faktura nebo zarucni list maji uplne stejnou hodnotu pro reklamaci
tzn staci ti jedno nebo druhe....
stampee
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 15. 12. 2010 13:25

neveceral: díky za info. Myslím, že je rozhodnuto. Vemu si černou N8. Ted' ještě by mohla spadnout cena pod 10tis. a objednávám ji... 8-)
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amores_L 15. 12. 2010 14:08

Hm, ted se tel. sekl, vypnul a nejde pustit, to není dobré.. :-( Co teď,možností asi moc není, že.. :-)
Amores_L
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 12. 2010 14:18

Asi vyndat baterku :lol: A pozor na šroubky kvůli záruce :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amores_L 15. 12. 2010 14:21

Nemám je čím povolit.. :-(, budu muset zajet do nokie do servisu a doufat, že mi ji probudí, pojedu hned na floru, snad mi pomohou.. :-(
Amores_L
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 15. 12. 2010 14:24

Amores_L: Je to první sekuntí té tvé N8 nebo se už sekla vícekrát? Moje 5800XM se sekala pravidelně 1x týdně. Ale co mi říkali kamarádi, tak telefony s jinými OS se taky občas seknou. Ale né tak často, asi 1-2x do měsíce.
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amores_L 15. 12. 2010 14:25

Ano zcela poprvé, nevím co se stalo, ale snad to bude v pořádku.
Amores_L
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ryo2 15. 12. 2010 14:50

nesnaž se ho zapínat pořád dokola.nech ho chvilku trucovat a poté ho zapni.mně už se nesekl ani nepamatuju,ale pamatuju si že opakovaný pokusy zapnutí (po chvilkách) byly na nic.Nech ho pár minut a poté zapni.
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků