Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lala83 8. 10. 2010 22:29

:) V současné době mám Nokii 5800, sice je na ní naprosto spoleh, ale už rok pokukuju po N900, kterou jsem měl doma na testování a je to úplně něco jiného. Z nově představených telefonů mě zaujala právě N8, ale zatím ne tolik jako N900. Dalším telefonům vždy chybělo něco, co bych rád používal, takže zůstávám u těchto dvou favoritů. Uvidíme až bude nějaká recenze, nebo video s prostředím nového symbianu co se týká české distribuce :)
lala83
Junior

Odeslat příspěvekod Hellfire-Ferry 9. 10. 2010 13:01

Dříve jsem hodně po N8 pokukoval (tedy, ale v modré, či oranžové verzi - černá je strašná) a přemýšlel, zda se mi vyplatí na ní čekat. Rozhodně to určtě je kvalitní telefon a je musí být potěšění ho mít. Jak ale říkal Kryštof Korb - chybí mi tam hardwarová klávesnice. A E7? Lituji, ale bez paměťovek a autofocusu ji opravdu nepovažuji za vrcholné dílo firmy Nokia. Nezbývá mi než čekat na N9. Ale myslím si, že přestup např. ze Samsungu Jet, dotykových LG apod. na N8 rozhodně nebude krokem vedle :-)

PS - Zajímalo by mě jak je na tom N8 s počtem aplikací. Vadí při brouzdání internetem puštěná hudba či psaní sms? Zpomaluje to telefon? A funguje hudba v menu fotoaparatu?
Google Pixel 4 (Oh So Orange)
Hellfire-Ferry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LP3W7 9. 10. 2010 14:17

Hellfire-Ferry: Taky by mi rozhodně chyběla QWERTZ klavesnice ale zase nadruhou stranu pokud s N8 budu chtit psat napr. doma na Wi-Fi, tak je zase skvele, ze si pripojim klavesnici ;) Jinak E7 bez pametovek ? Taky me zklamala :(

Dotaz k N8:

Jak jsou na tom ty filmy ? Co ma N8 za vestaveny prehravac ? A podporuje tedy uz od zacatku DivX ? A co titulky ? Zvladne je vestaveny prehravac ukazat pokud jsou u filmu v DivX a maji stejny nazev ?

Diky. :)
Nokia N97 Mini + 8GB MicroSDHC :)
LP3W7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torm 9. 10. 2010 17:03

Mě by zajímal Swype (rychlé psaní na klávesnici, ne Swipe), kdy se má pro Nokii objevit první veřejně přístupná fungující verze? :)
Torm
Junior

Odeslat příspěvekod andre22 9. 10. 2010 19:09

Mě by zajímaly přijaté smsky a nepřijaté hovory na displeji - objeví se ihned automaticky na displeji jméno, kdo psal nebo volal, anebo jméno zjistím až po najetí do smsek nebo nepřijatých hovorů? :-)
Naposledy upravil andre22 dne 9. 10. 2010 19:28, celkově upraveno 1
andre22
Junior

Odeslat příspěvekod xxsonicxx 9. 10. 2010 19:16

Zdravím. Před chvíli jsem koukal na http://www.youtube.com/watch?v=a1BKJQa2suo a nestačil jsem se divit. No snad se časem objeví více srovnání, ale zatím mám z N8 dost smíšené pocity >:-(
E4300 1,8GHz@3GHz ...gigabyte DS3...Sapphire HD5770 Vapor-X...seasonic 430W...Scythe Mugen 1000 atd. atd...CoolerMaster Centurion 534
xxsonicxx
Junior

Odeslat příspěvekod alpinab5 9. 10. 2010 19:31

To snad ani neni mozny aby byla nokia takhle zasekana a retardovana na povely! Co na to nas tester:)?
alpinab5
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 10. 2010 19:43

Ono bylo videt ze nokia odmitala rolovat dokud nebyla nactena stranka,proto to nic nedelalo.V te horni liste bylo videt, ze jeste stranka neni nactena,az kdyz se nacela cela dle horniho ukazatele rolovani se rozjelo.Tester na youtube byl nedockavy :-D iPhone nacital stranky rychleji.N8 neni moc stvorena na browseni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxsonicxx 9. 10. 2010 20:09

uiqjirko, no nevím, nevím, ale i podle druhého videa http://www.youtube.com/watch?v=n7Ee6notZ8E&feature=related je N8 daleko pomalejší, občas nereaguje na povely vůbec a netýká se to pouze browseni na netu. Od vlajkové lodi Nokie bych čekal víc a mobil za 12 tisíc už by měl být tak nějak všestraně na úrovni. Nemyslíš??
Naposledy upravil xxsonicxx dne 9. 10. 2010 20:13, celkově upraveno 1
E4300 1,8GHz@3GHz ...gigabyte DS3...Sapphire HD5770 Vapor-X...seasonic 430W...Scythe Mugen 1000 atd. atd...CoolerMaster Centurion 534
xxsonicxx
Junior

Odeslat příspěvekod alpinab5 9. 10. 2010 20:12

Právě proto se ptám co na to náš tester :-)?
alpinab5
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 10. 2010 20:12

Vzdyt ja take v zadnem pripade nokii N8 neobhajuju,zalezi jestli v te testovane N8 je take finalni firmware..To s tou nedockavosti bylo mysleno ironicky.Proste symbian..ten uz nic noveho neprinese.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edge19 9. 10. 2010 20:22

Njn prohlížeč v N8 asi není z nejrychlejších. On teda je takovej i ve starším symbianu.
Ale stejně bych si napřed stáhl operu a ten origo prohlížeč by se ani neohřál :-D Opera to vyřeší ;-)
Edge19
Junior

Odeslat příspěvekod xxsonicxx 9. 10. 2010 20:31

A když už mám tu možnost ,tak bych testera taky poprosil o odpověď na otázky, které položil andre22 ohledně zmeškaných událostí. Já zatím vlastním nokii 6300 a strašně jsem si zvykl na ty modré informační diody. Škoda, že se na ně u nových modelů tak nejak zapomnělo. :-(
E4300 1,8GHz@3GHz ...gigabyte DS3...Sapphire HD5770 Vapor-X...seasonic 430W...Scythe Mugen 1000 atd. atd...CoolerMaster Centurion 534
xxsonicxx
Junior

Odeslat příspěvekod paulcz 9. 10. 2010 21:26

Jak je na tom Symbian 3 ? Nějaké změny k lepšímu ?
paulcz
Junior

Odeslat příspěvekod El Carlos 10. 10. 2010 01:28

uiqjirka píše:Ono bylo videt ze nokia odmitala rolovat dokud nebyla nactena stranka,proto to nic nedelalo.V te horni liste bylo videt, ze jeste stranka neni nactena,az kdyz se nacela cela dle horniho ukazatele rolovani se rozjelo.Tester na youtube byl nedockavy :-D iPhone nacital stranky rychleji.N8 neni moc stvorena na browseni.


Možná je to taky tzv. "rychlost prohlížeče" (obdoba souboje FireFox a Chrome), kdy stránky se načítají samozřejmě stále stejně rychle, ale záleží, kterak prohlížeč načítá. Pokud tedy čeká na komplet načtení, může to být opruz. iPhone patrně dovolí rolovat už samého začátku zjištění délky stránky a pokud je chytrý, tak zjistí i rozměry obrázků a rovnou je tam dá prázdné, eventuelně v menším rozlišení a pak dokreslí.

V komentech pod tím videem se objevila docela pravděpodobná hláška, že tester byl patrně levák držící N8 v pravé ruce. Tím samozřejmě neomlouvám některé zjevné "záseky" vlajkové lodě.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků