Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zodac32 20. 9. 2010 12:00

mart22 píše:Na fotky je o 1000% lepší resco photo viewer.




diky vyzkousim
zodac32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2010 13:17

to bude index :) jak bys chtěl vyhledávat mezi tolika soubory bez indexace, to by snad ani nešlo

Jaké máte zkuš. s odcházením paměťových (mSD) karet? Zašifroval jsem kartu a to jsem neměl dělat, zbořila se, nešla ani zformátovat, protože špatná FAT, odemknul jsem ji v jiném mobilu formátem, no pak se chvíli formátovala, pak jsem to zkoušel v PC a už se ani nehne, zřejmě na ni nejde zapisovat (Sandisk 8GB)
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ego42 20. 9. 2010 13:44

@mart22: Nastav adresáři s těmi soubory atribut "hidden".
ego42
Junior

Odeslat příspěvekod mart22 20. 9. 2010 16:44

Díky vyzkouším hidden. Zrovna v těchto souborech nepotřebuji vyhledávat.

za celý život nepřestala fungovat jediná paměť. karta.
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 20. 9. 2010 16:51

aldura píše:Jinak mám takový malý problém, po instalaci firmware 051.018 jsem zjistil že nemůžu spustit Psiloc World Traveler. když klepnu na ikonu ukáže se tak na 5sekund úvodní obrazovka a pak zmizí a nic. Zkoušel jsem restartovat,vypnout,vydělat baterku nic nepomohlo. Odinstalovat nejde a když chci přeinstalovat World Travelerem 1.7.1 napíše chyba aktualizace. Myslíte že pomůže trojhmat nebo přeinstalace firmware (do toho se my moc nechce když jsem to před chvílí dělal) nebo by byla i jiná možnost.

Existuje zvlášní verze pro E52 a ostaní telefony co maj WT předinstalovanej. Navštiv stránky výrobce.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2010 16:51

mám podezření, že karta odešla z důvodu poškození by SW (proto jsem se ptal, zda jste někdo zkoušeli šifrování v E52), ale to lze těžko dokázat ... :-/

kdyby někdo znal Sandisk utilitku pro format, nechť se ozve (utility od Panasonicu nefungují a karta je v nějakém divném stavu, ani v linuxu se nemountne a nelze na ní poslat přes dd if=/dev/zero of=/usbneco... nuly)
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 426kahemi 20. 9. 2010 18:55

Díky moc hoši za ty témata. Jinak co se týká toho překlápění displeje v galerii mě nevadí, spíše mi vadí že při přejmenovávání obrázku či videa se displej překlápí opět na výšku a po potvrzení úpravy zase zpět na šířku. A co si budeme povídat... chvíly mu to trvá :-))
426kahemi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ego42 21. 9. 2010 10:26

@vpe: Taky jsem jednu paměťovku nenávratně oddělal, SanDisk 16GB Class 2, v provozu v E51 a E52 cca rok a půl. Průběžně občas házela chyby FAT, i když jsem velmi pečlivě dbal na "bezpečné odebírání zařízení". Nakonec už nešla ani nijak naformátovat, tak jsem ji reklamoval a vzal si za ni parametry stejnou Nokii (může být i ze stejné linky, těžko říct). S tou jsem zatím (čtvrt až půl roku) žádný problém neměl.
Šifrování jsem nikdy nepoužíval, ale mám takový pocit, že paměťovce nedělalo dobře maximální využívání kapacity. Jakmile telefon začne upozorňovat na nedostatek místa (dělá to už při nějakých 200 MB zbývajícího volného), je dobré neignorovat to, ale opravdu něco smazat, resp. vůbec se do té situace nedostávat. Nechávám teď vždycky aspoň 200 MB volného místa a zatím všechno OK.
ego42
Junior

Odeslat příspěvekod jirka.F 21. 9. 2010 10:48

vpe: No mě odešla karta po půl roce karta Nokia MU-43, začaly mizet data i aplikace a čím byla karta plnější, tím častěji se to stávalo. Takže souhlasím s ego42 je lepší karty úplně nezaplňovat. Jinak mi ji bez problémů vyreklamovali.
jirka.F
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 9. 2010 14:13

causu FAKE pametovych karet asi znate, obvykle to byva polovina kapacity a nafakeovana "znacka", jakmile nahrajete vice, zacne prepisovat sama sebe a doijde k destrukci dat, i kdyz to neni ve filesystemu vubec videt)
http://china.xf.cz - vyborny test. programek, jinak tento fake prakticky nelze odhalit (mimo nekonzistenci dat)

ja ji projel tim programkem (tedy doslo k 100% zaplneni a nacteni - bezchybne), nasledne jsem ji pouzival v telefonu asi 2 tydny, zamknul, stale OK, pak mi napadlo pouzit sifrovani, a po asi 3 dnech chyba, po restartu uz nebyly videt adresare a dale uz jsem to popsal...

nedava smysl, proc by karta odesla pri 100% zaplneni (pokud je bezvadna, jak popisujete vyse), at si mobil hlasi co chce, tedy vyjma pripadu, kdy karta je FAKE, anebo je neco chybneho v HW ctecky u telefonu, jinak si to neumim vysvetlit, kdyz zaplnite disk, klekne Vam mozna OS (Windows), ale disk se neznici... Servisni informace ma dusledne oddeleny na chranenych stopach apod.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _eF_ 22. 9. 2010 15:06

Sice jsem se s tim nijak nesetkal, ale napadlo by me premyslet o tom, ze neni v poradku, ci s tim nepocita, radic na ty karte.
_eF_
Junior

Odeslat příspěvekod Jake21 22. 9. 2010 16:17

Nějak jsem nikde nenašel, kde vypnout samostatně úvodní melodii která se přehrává při startu telefonu. Pokud vypnu v profilu "Tóny výstrahy" tak mi nefungují třeba zvuky u aplikací. Neví někdo jak samostatně vypnout pouze úvodní zvuk?
Jake21
Junior

Odeslat příspěvekod tomina666 22. 9. 2010 17:34

ahoj, zalozil jsem tema viewtopic.php?f=6&t=1122907 a rad bych se zeptal majitelu tohoto telefonu, jak jste na tom se signalem v hure pokrytych mistech atp.????
diky
Naposledy upravil Kniter dne 22. 9. 2010 19:22, celkově upraveno 1
Důvod: upraveny odkaz
tomina666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosak 22. 9. 2010 19:41

Ahoj. Je možné po připojení kabelem k notebooku využít E52 jako externí GPS modul pro aplikace ve Windows..? Pokud ano, dejte hint...
rosak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 9. 2010 19:47

Bude stacit bluetooth. skus aplikaciu http://handheld.softpedia.com/get/GPS/S ... 4298.shtml
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků